×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Draudu gadījumā – pašaizsardzība (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakar iepazīstināja ar trīs likumprojektiem tiesiskā regulējuma pilnveidei nacionālās drošības jautājumos, ko plānots iesniegt Saeimā.

Tie mērķēti uz to, lai valsts reaģēšana uz apdraudējumiem būtu pēc iespējas operatīvāka un efektīvāka. Valsts prezidenta rosinājumā grozīt vairākus likumus cita starpā arī paredzēta iespēja, ka valsts apdraudējuma gadījumā Nacionālie bruņotie spēki (NBS), negaidot pavēles no augstākās vadības, varēs sākt pašaizsardzību, pastāstīja prezidenta padomnieks konstitucionālo tiesību jomā Jānis Pleps. “Ja notiks negaidīts uzbrukums, NBS varēs negaidīt pavēles no augstākās vadības, bet atbilstoši izstrādātajiem aizsardzības plāniem sākt pašaizsardzību,” skaidroja Pleps, piebilstot, ka katrai vienībai sagatavots rīcības modelis, kura to veiks un attiecīgi ziņos par aktuālajiem notikumiem. Likumprojektā piedāvāts arī regulējums, lai “neviena amatpersona nevarētu pateikt, ka nepretojamies”. Rosināts arī noteikt, ka kara vai izņēmuma gadījumā var noteikt mazāku kvorumu valdības sēdēm. Grozījumos arī paredzēts, ka tiks iecelts virspavēlnieks kara laikam un likumprojekts paredzēs viņa kompetenci brīdī, kad Ministru kabinets var nebūt lemttiesīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Atklajas bijuso AiM ievaditie tuksumi … !

  2. Sen jau vajadzēja – jau bija gadus atpakaļ zaļo cilvēciņu proves pastaigas pa Latviju un kas ienāktu galvā , ja kādu nozīmētā laiku sapulcētos vienā vietā un ieslēgtu kādu varas nesēju tualetē.. lai netraucē un citiem nesameklējamu…

  3. KO VĒL TRAKĀK ???!!! Atbildēt

    Tam JAU vajadzēja būt gatavam 25 gadus atpakaļ !!!!!!!!!!!!!!
    REDZAMS, CIK SAEIMAI UN VALDĪBAI “PIE KĀJAS”
    LATVIJAS LIKTENIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+