×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Draudze uzvar tiesā luterāņu baznīcu (17)

Aizputes baznīca. Foto no http://aizputes-draudze.mozello.lvAizputes baznīca. Foto no http://aizputes-draudze.mozello.lv

Autonomā luterāņu draudze Aizputē, kas ir izstājusies no Latvijas evaņģēliski luterisko baznīcas (LELB), tiesā uzvarējusi strīdu par īpašumu, atsaucoties uz tiesas spriedumu vēsta liepajniekiem.lv.

Tomēr portāls norāda, ka, visticamāk, ka cīņa vēl nav galā. LELB pārstāvis jurists Juris Narkēvičs pauda, ka baznīca tiesas spriedumu noteikti pārsūdzēs. To var izdarīt 20 dienu laikā Kurzemes apgabaltiesā.

Pēc liepajniekiem.lv sniegtajām ziņām, LELB 2016. gadā nogalē tiesā iesniedza prasību pret Aizputes autonomo evaņģēliski luterisko draudzi par tiesībām uz tās īpašumu – Sv. Jāņa baznīcu Aizputē un mācītājmāju Lažas pagastā.

Autonomās draudzes mācītājs Varis Bitenieks pēc tiesas lēmuma atzina, ka draudze bijusi ļoti satraukta par nākotni.

“Jautājums ir: kā šajā konfliktā abām pusēm panākt pretī. Mēs piecas reizes esam prasījuši mediāciju – caur tiesu, advokātu, draudzēm. Bet viņi [LELB] konsekventi saka – uzvarētājs ņem visu. Kas mums atliek? Mums ir divi varianti – vai nu mēs visu atdodam, vai arī cīnāmies. Un kaut kur šis jautājums ir arī par reliģisko brīvību Latvijā,” sacīja mācītājs.

1991. gadā Aizputes luterāņu draudzes mācītājs Sigurds Sproģis izstājās no LELB, 2016. gadā Aizputes autonomā draudze uzņemta Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā ārpus Latvijas (LELBĀL).

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kristieši, jūs stājieties ārā no LELB un ņemiet Baznīcu līdz? Kā būtu, ja Doma draudze tā izdarītu, izstātos un paņemtu Domu līdz?

 2. Tas tomēr nav normāli, ka mācītājs sastrīdas ar LELB un aiziet kopā ar draudzi, vēl baznīcas ēku paņemdams līdz. Pie šāda domu gājiena mēs varam sagaidīt, ka tiks privatizēts arī Rīgas Doms vai Pēterbaznīca.

 3. Ārzemnieki un vietējie disidenti aizputniekiem galvu sagrozījuši.

 4. Vai Rigas kungi (Vanags & LELB) cela un kopj Aizputes baznicu ???

  NE, NE un velreiz NE !!!

  Tapec ROKAS NOST no Aizputes baznicas !!!
  Ta pienakas VIENIGI Aizputes draudzei !!!

  Latvietis

 5. Vai, cik labas ziņas!

 6. Tas gan ir dīvaini – kāpēc kāds no kaut kurienes iedomājas, ka viņam pieder, pienākas Aizputes baznīca??? Vai tad Vanaga kungs tur ko dara, kopj u.c.???
  Aptrakuši kašķu cēlāji!
  Gribas teikt – hei, Rīgā sēdošie, rokas nost no Aizputes baznīcas!

 7. LELB 2016. gadā nogalē tiesā iesniedza prasību pret Aizputes autonomo evaņģēliski luterisko draudzi par tiesībām uz tās īpašumu – Sv. Jāņa baznīcu Aizputē un mācītājmāju Lažas pagastā.
  ===========================================
  NEVIENS no šodienas LELB kristiešu …KAKLAkungiem, ka veģetē uz naivo ticīgo rēķina, …NAV ne cēlis, ne uzturējis Aizputes dievnamu … tāpēc likums IR draudzes pusē!

 8. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Par cik kristiešu katrā draudzē ir tik, cik reāli saiet lifta kabīnē, tie milzīgie , klaušu laikiem piemērotie , neapkurināmie dievnami nemaz nav vajadzīgi. Ne tikai nav vajadzīgi, bet ir pat ļoti kaitīgi, jo kā smags slogs karājas finansiāli mazspējīgo draudžu kaklā. Sekojiet Pāvila vārdiem – ar prieku uzņemiet mantas nolaupīšanu!

 9. JA TIE,KAS TIC DIEVAM ,VELNAM UN T.T.-NEVAR SADALIT.UZVARES VELNS.NABAGA MARTINS LUTERS.

 10. Man būtu kauns ,kā baznīcas pārstāvjiem,kuri sludina Dieva vārdu,vispār tiesāties!

 11. Ja draudze pāceļaa uz virtuālu dzīvi “ārpus Latvijas” (LELBĀL), tad dievnams jāatstāj Latvias luterāņu baznīcai.

  • Kādas gan tiesības rīdziniekiem uz aizputnieku baznīcu??? Sēdiet nu ka rāmi savā Rīgā un lieciet Aizputes baznīcu mierā! Kurš tad uztur, poš un kopj šo baznīcu? Rīdzinieki te tā kā nav manīti pie darba!!!

 12. Tā Lelb dara.Reformātu baznīcu Rīgā,Mārstaļu 10 arī vairs nesauc par tādu un tā vairs nepieder reformātu draudzēm.Cīnamies ar tiem pašiem līdzekļiem kā pasaule un cik gan ir to kas spēj apsaimniekot šos īpašumus pēc pārņemšanas?Sātanam lielie prieki kad dieva bērni plēšas savā starpā.Un par ko?Par akmeņu namiem…

  • Baznīca, kas vēlas no katra draudzes locekļa 1/10 tiesu ir nopietns bizness. Dievam Dieva, biznesam biznesa likumi un tikumi! Tāpēc , teiksim VFR jāuzmanās…

 13. Apsveicu draqudzi!

Draugiem Facebook Twitter Google+