Kokteilis
Mīli

Sešu tipu draudzenes, kuras tev ieteicams izsvītrot no savas dzīves 16

Foto – Fotolia

Katra cilvēka dzīvē ir dažāda veida saskarsme. Ikvienai no mums ir kolēģi, paziņas un, protams, draugi. Tikai ne tuvu katra, kas gatava atnākt ciemos uz tavu dzimšanas dienu, ir īsti draudzene. Psihologi ir apkopojuši septiņus dažādus “draudzeņu” tipus, kas patiesībā tādas nav.

Pirmais tips – “mūžīgi nepieejamā”
Parasti šādai draudzenei ir absolūti visi sakaru līdzekļi – mobilais tālrunis, skaips, elektroniskais pasts -, tikai viņa pastāvīgi ignorē tavus vēstījumus un zvanus līdz brīdim, kamēr viņai pašai kaut ko no tevis ievajagas. “Ak, tu man desmit reižu zvanīji? Ai, cik dīvaini. Man neuzrāda nevienu neatbildētu zvanu!” Rezultātā – kamēr tu viņai nebūsi vajadzīga, viņa reizi pa reizei tev atbildēs un izliksies, ka ir ārkārtīgi aizņemta.

Otrais tips – ārkārtīgi godīga dāma
Viņa uzskata, ka viņas pienākums ir vienmēr teikt taisnību. Un galīgi nav svarīgi, vai viņa nespēj vai negrib atšķirt patiesību no sava viedokļa. Bet tad, ja tu draudzenei pateiksi savu subjektīvo uzskatu, viņa sākumā apvainosies, pēc tam liks tev atvainoties un izdarīs tā, lai tu sajustu vainas sajūtu.

Trešais tips – tenkotāja
Patiesībā katra no mums ir tenkotāja, taču šajā jautājumā vajag zināt mēru. Īsta tenkotāja stāsta visu iespējamo un par visiem. Un galīgi nav svarīgi, vai tā ir taisnība, vai nav. Šāda sieviete savās rokās jūt sava veida varu. Reti kurš uzdrīkstas ar viņu strīdēties – nevar zināt, ko viņa izstāstīs citiem nākamajā dienā. Padomā – šāda draudzene, kas klāsta nekrietnības par citiem, rītdien var satikties ar citiem cilvēkiem un izstāstīt ne pārāk patīkamas lietas par tevi.

Ceturtais tips – pasīvi agresīva personība
Šāda draudzene atklāti nedarīs nekrietnības, toties vienmēr zinās, kas tieši tev nepatīk un izdarīs to. Piemēram, ja tu nemīli skaļas ballītes un lielu burzmu, viņa sarīkos svētkus un uzaicinās lielu skaitu paziņu. Rezultātā tu jutīsies neērti, bet viņa – ka zivs ūdenī.

Piektais tips – sieviete, kas pastāvīgi maina plānus
Tā, piemēram, ja jūs esat vienojušās aiziet ar draudzeni uz kino, kafejnīcu vai šopingā, bet viņa vienmēr zvana dienu vai dažas stundas pirms tikšanās un saka, ka viņai mainījušies plāni, – tā ir elementāra necieņa pret tevi. Tad kāpēc tev vajadzīgas draudzenes, kas nerēķinās ar tavām vēlmēm, viedokli, plāniem?

Sestais tips – dāma, kas pašapliecinās uz citu rēķina
Ir cilvēki, kas jūtas pārliecinātāki, pašapliecinoties uz savu draugu rēķina. Ja tev ir tāda draudzene, pienācis laiks izdarīt secinājumus. Ja kompānijā viņa var skaļi pavaicāt tev “Tu ko, esi pieņēmusies svarā?” vai “Tu nemāki lietot kosmētiku?”, tad tev ir pienācis laiks bēgt no tāda draudzenes pa gabalu. Īsti draugi nekad nepazemo viens otru, īpaši svešu cilvēku sabiedrībā.

Saistītie raksti

Septītais tips – drāmas karaliene
Viņas dzīve atgādina garu daudzsēriju melodrāmu, kurā vienmēr viss ir slikti. Viņu regulāri atlaiž no darba, nodod, pamet. Pat tad, kad būtībā viss ir normāli, viņai tik un tā ir slikti. Viņa vienmēr skrien pie tevis pēc padoma, liekot tev būt gan terapeitam, gan plecam, uz kura izraudāties. Taču izmantot tavus padomus viņa tik un tā nesāks.

Kā būtu jārīkojas? Ja tu nebīsties izrādīt aktivitāti, pacenties parunāt ar draudzeni, pastāsti viņai par savām problēmām, par to, kas tevi kaitina. Un – ja pēc tam nekas nemainās, varbūt ir pienācis laiks padomāt, vai tev vispār ir vajadzīga tāda draudzene? Bet – ja tu esi kautrīga un nekad neuzdrīkstēsies sākt šādu sarunu, tad samazini saskarsmi ar šādu sievieti līdz minimumam. Un noteikti veido jaunas iepazīšanās! Šajā lielajā pasaulē tu noteikti satiksi draudzenes, kas pret tevi attieksies tā kā, tu to esi pelnījusi.

Avots: “mirror-venus.ru”

LA.lv