×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Draudzenes un viņu dēli


ReklāmfotoReklāmfoto

Patiesu notikumu iedvesmotā, Francijā dzīvojošā režisore Anne Fonteina Dorisas Lesingas romānu pārcēlusi uz lielā ekrāna, galvenās lomas uzticot Naomi Votsai un Robinai Raitai un atklājot kaisles piepildītu stāstu, kurā divas draudzenes iemīlas viena otras dēlā.


 

Roza un Lila ir nešķiramas jau kopš bērnības, gadu gaitā abu draudzība ir pāraugusi attiecībās, par kurām greizsirdību izrāda arī viņu laulātie draugi. Taču pēc tam, kad Roza kļūst par atraitni, viņa seko savas labākās draudzenes piemēram, kura, savās un vīra attiecībās neatradusi piepildījumu, ļaujas dēkai ar savas labākās draudzenes dēlu. Laikam ejot, abas saprot, ka savu sapņu vīrieti izaudzinājušas no autiņu vecuma, taču kā laimi noslēpt no apkārtējās sabiedrības, nav skaidrs nevienam no četrotnes, un nav ilgi jāgaida, kad kaislīgais un apkārtējo acīs nepiedienīgais noslēpums nāks gaismā un mazā paradīze zaudēs idillisko noslēpumainību.

Režisore Anne Fonteina (“Natalī”, “Koko pirms Šaneles”) lielajam ekrānam izvēlējusies adaptēt oriģināldarbu, kuru apstrādājis Kristofers Hemptons (“Oskars” par kostīmdrāmu “Bīstamie sakari”) un kurš nav ievietojams Holivudas rāmjos, tieši tāpēc filmas “Divas mātes” finansētājus viņa atradusi savā izvēlētajā mītnes zemē un vīra, kinoproducenta Filipa Karkasona dzimtenē Francijā, kā arī Austrālijā, kur risinās Dorisas Lesingas romāna darbība. Vienā katlā savārot dāmu romānu cienīgas kaislības, šo to aizņemoties no grieķu mitoloģijas un izvairoties no jelkādas nosodīšanas, Annes Fonteinas spēcīgākās kārtis ir galveno lomu atveidotāju Naomi Votsas un Robinsas Raitas varones, kamēr jaunie pavedēji Havjērs Semjuels un Džeimss Frehvils savu artavu sniedz ar jaunības aizrautību, labi trenētajiem augumiem, ko operators Kristofs Bokērs – tieši viņš Fonteinai pameta ideju par Lesingas romāna ekranizēšanu! – filmējis teju kaitinoši erotiskās noskaņās, un naivitāti, kas tomēr izrādās stiprāka par skaidro saprātu un nav pakļaujama sabiedrības spiedienam par to, kādām jābūt “normālām” attiecībām. Taču Fonteinas pirmais mēģinājums filmēt angliski ir vien notiekošo nevērtējošs skatījums un otrdienas vakara filmu televīzijas piedāvājuma noskaņa drāma, kas “Divas mātes” nepaceļ virs vidusmēra latiņas, kamēr vēstījums liek skaitīt minūtes, cik atlicis līdz šīs izstieptās filmas beigām.

UZZIŅA:

“Divas mātes”/”Two Mothers”/”Adore”

Austrālija, Francija, 2013.

Režisore: Anne Fonteina

Lomās: Naomi Votsa, Robina Raita, Havjērs Semjuels, Džeimss Frehvils, Gerijs Svīts, Bens Mendelsons

No 9. augusta “Kino Citadele” un “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+