×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Draudzības kods Bauskas kantrimūzikā


ReklāmfotoReklāmfoto

Šogad 15. jubileju svin daudzu klausītāju iemīļotais Bauskas kantrimūzikas festivāls jeb “Country Bauska 2013”. Divas dienas – 12. un 13. jūlijā – Bauskas pilskalna estrādē kuplā skaitā pulcēsies gan pašmāju muzikanti, gan viesi no ārzemēm. 


 

Ulda Ozoliņa rīkotais ikgadējais kantrimūzikas festivāls Bauskā notiek jūlija otrās nedēļas nogalē jau kopš 1999. gada. Aizvadīto gadu laikā tajā bijusi iespēja skatīt ievērojamāko latviešu kantri grupu izaugsmi un jaunu kantrimūzikas iedvesmotu apvienību veidošanos. Šajos 15 gados Bauskas festivālam izveidojies savs stabils apmeklētāju loks – piemēram, pērn Bauskā ieradās ap 6000 klausītāju.

“Kad sākām, Latvijā pamatā nespēlēja klasisko kantrimūziku, bija šlāgeris ar vieglām kantrimūzikas iezīmēm, taču piecpadsmit gadu laikā izaugsme ir,” saka Bauskas festivāla rīkotājs, kantrimūzikas entuziasts U. Ozoliņš.

“Līdz ar festivālu arvien vairāk parādījās muzikanti un cilvēki, kas saprot šo stilu. Aicinājām viesus – lietuviešus, poļus, amerikāņus, igauņus – ar domu, lai cilvēki paskatās, pamācās. Ir pārbaudīts, ja esi ar mākslinieku ticies klātienē, nevis dzirdējis televīzijā, interese ir daudz lielāka.”

Jubilejas reizē festivāla viesmāksliniekus aptaujā izraudzījušies klausītāji. Tā pirmoreiz no kantrimūzikas dzimtenes ASV ieradīsies dziedātājs Dougs Edkinss. Viņu žanra cienītāji novērtējuši kā veiksmīgu komponistu, kura kontā ir vairāk nekā 200 dziesmu, daudzas no tām izpildījuši ievērojami kantrimūzikas pasaules izpildītāji. Edkinsa rokraksts ir izteiksmīgas liriskas balādes un ritmiskas vesterna kompozīcijas. Bauskā skanēs daļa no viņa populārākajām dziesmām, bet pārsvarā – tradicionāli kantri “grāvēji”.

Edkinsam pievienosies arī Nešvilas grupa, izteikta kantriroka pārstāvji “Modern Earl”, kas Bauskā atgriežas jau otrreiz. Viņu savdabīgā stila dēļ Amerikā grupa bieži tiek aicināta uzstāties kopā ar pazīstamajiem “Charlie Daniels Band” vai “Montgomery & Gentry”. 2011 gadā, kad grupa viesojās Latvijā, viņi augsti novērtēja festivāla apmeklētāju atsaucību. Klātesošie atminas, ka līgumā paredzēto 75 minūšu programmu ar milzīgu enerģiju grupa noslēgusi tikai pēc divām stundām.

Jau trešo reizi Bauskā atgriežas festivāla apmeklētājiem un citiem kantrimūzikas cienītājiem jau labi pazīstamā Maskavas grupa “Kukuruza”. Iepriekš tā viesojās festivāla desmitgadē, savukārt pati “kukurūza” pērn atzīmēja savas pastāvēšanas 25 gadu jubileju. Jāatzīmē, ka “Kukuruza” ir vienīgā Austrumeiropas grupa, kurai bijis gods uzstāties uz “lielākās” kantrimūzikas skatuves – Nešvilas “Grand Ole Opry”. Viņu mūzikas stils ir “bluegrass” un tradicionālais kantri.

Latviju kā ierasts pārstāvēs visas labākās pašmāju grupas – “Sestā jūdze”, “Klaidonis”, “Emburgas zēni” un Linita Mediņa, un citi, tiesa, ierastais grupu konkurss šajā reizē nenotiks. Festivāla organizētāji cer, ka patīkams pārsteigums būs jaunā latviešu kantri izpildītāja Aivara Birzmaļa sniegums – viņš veiksmīgi sevi pieteicis pērn.

Ārzemju un pašmāju kantrimūzikas mākslinieku dziesmas skan arī Bauskas festivāla jubilejas dubultā kompaktdiskā. “Izdodam albumu, kurā ir skaistākās festivāla dziesmas, kā arī pasaules kantrimūzikas grupas.” Klātesošos priecēs arī līnijdeju priekšnesumi, kurus vadīs Iveta Kalniņa, divkārtējā pasaules čempione līnijdejās.

U. Ozoliņš nenoliedz, ka kantrimūzikai ir sava līdzība ar šlāgermūziku. “Daļa no mūsu klausītājiem ir pastāvīgi šlāgerfestivālu apmeklētāji, tomēr man gribētos domāt, ka festivāla pievilcība slēpjas kantrimūzikas ārkārtīgajā labestībā – tā nes pozitīvu enerģiju, ir gaiša, silta un draudzīga.”

 

VARBŪT NODER

“Bauska Country 2013” programma:

12. jūlijs

Pilskalna estrādē

19.00 Edvīns Bauers

20.00 Aivars Birzmalis

21.00 Dougs Edkinss (ASV)

22.00 “Dakota”

23.00 “Kukuruza” (Krievija)

Nakts balle ar grupu “Sestā jūdze”

 

13. jūlijs

Pie “Rimi” lielveikala 12.00 – 16.00 bezmaksas koncerts (Jānis Misiņš, Aivars Birzmalis, Iveta Kalniņa un līnijdejotāju grupa “Kickin’Stars”, “Vixva” (Lietuva), “Tālbraucēji”, “Sestā jūdze”, “Emburgas zēni”)

Pilskalna estrādē

17.00 līnijdejotāju mācību stunda

18.00 “Tālbraucēji”

19.00 “Emburgas zēni” & Linita Mediņa

20.00 “Klaidonis”

21.00 “Sestā jūdze”

22.00 “Modern Earl” (ASV)

23.30 Apvienotais zvaigžņu koris

Nakts balle ar grupu “Tequila Band”

 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv vai arī notikuma vietā, centrālajās kasēs pie Bauskas pils.

Cena – Ls 7 (vienai dienai) un Ls 12 (divām dienām), bērniem, vecākiem par 12 gadiem – Ls 2, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas.

Telšu pilsētiņa Mēmeles upes krastā – Ls 5. Auto novietne – Ls 2.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+