×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Draudzīgas vietas

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Apkopots iedzīvotāju vērtējums par ģimenei draudzīgākajām atpūtas vietām Latvijas reģionos. Līderos – Tērvetes dabas parks, Ventspils pilsēta un Rīgas zoodārzs.

 

Atgādinām, ka Labklājības ministrija sadarbībā ar portālu “Mammām un tētiem” no 15. aprīļa līdz 15. maijam aicināja balsot par ģimenei draudzīgām atpūtas vietām. Anketā bija jānorāda atpūtas vietas nosaukums un atrašanās vieta, kā arī jāraksturo, kāpēc tā šķiet piemērota ģimenes atpūtai. Aptaujā piedalījās 620 respondenti. Aktīvākie balsotāji bijuši no Rīgas un Pierīgas, bet kūtrākie – no Latgales.

Visiem zināms, ka ģimenei draudzīgas atpūtas vietas ir tādas, kur gan lieli, gan mazi var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūras pasākumus. Svarīgi, lai tās būtu pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai invaliditāti. Aptaujas organizētāji uzskata, ka par draudzīgumu liecina arī bērniem piemērota vide, rotaļu vietu drošība un speciāls aprīkojums. Tostarp arī saprātīga cenu politika un laipna apkalpošana, kas ļauj panākt plašāku apmeklētību.

Par draudzīgām ģimenēm ar bērniem balsotāji lielākoties uzskata vietas, kur laiku var pavadīt brīvā dabā, piemēram, parkos, kempingos, viesu mājās, atpūtas kompleksos, zemnieku saimniecībās. Atzinīgi vērtēti arī muzeji, kur var uzturēties svaigā gaisā – Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Daugavas muzejs Doles salā, Minhauzena muzejs, Turaidas muzejrezervāts, Cēsu pils muzejs, Aglonas maizes muzejs. Par labām respondenti uzskata vairākas Latvijas pilsētas – Rīgu, Ventspili, Liepāju, Jūrmalu, Cēsis, Siguldu.

Ar visām balsotāju ieteiktajām draudzīgajām atpūtas vietām interesenti var iepazīties LM interneta vietnē: www.lm.gov.lv/upload/berns_gimene/zaljaa_tabula.pdf .

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+