×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Draugiem.lv” izveidota profila verifikācijas iespēja ar eID karti

Foto- LETAFoto- LETA

Portāla "Draugiem.lv" pārstāvis Jānis Palkavnieks un etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībniece pēc preses konferences, kurā informēja par digitālās identitātes izaicinājumiem un jauno e-risinājumu - "Draugiem.lv" profila verifikāciju.

Sociālais tīkls “Draugiem.lv” kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un citiem partneriem izveidojis sociālo tīklu verifikācijas risinājumu, kurā lietotājs pats var veikt sava profila verifikāciju jeb savas personības īstenuma apstiprinājumu ar elektronisko identifikācijas (eID) karti, aģentūra LETA uzzināja pakalpojuma prezentācijas pasākumā.

Kā pasākumā informēja verifikācijas risinājuma ieviesēji, savu profilu verificēt iespējams adresē “draugiem.lv/verifikacija”, un to var izdarīt tie “Draugiem.lv” lietotāji, kuriem ir eID karte ar aktivizētu e-parakstu un kuri lieto “Windows”, “Mac” vai “Linux” operētājsistēmas.

Apstiprinot jeb verificējot sava profila īstumu, “Draugiem.lv” oficiāli apliecina savu identitāti sociālajā tīklā. Līdz ar verifikāciju iegūtā zaļā ikona pie profila garantē, ka personas vārds un uzvārds ir tāds pats kā eID kartē. Tā “Draugiem.lv” lietotāji palīdz veidot drošu un atklātu komunikāciju interneta vidē bez viltus profiliem. Turklāt, veicot sagatavošanos profila verifikācijai, dators tiek sagatavots arī turpmākai e-pakalpojumu un e-paraksta lietošanai.

“Mēs aicinām izmēģināt profilu verifikāciju visus “Draugiem.lv” lietotājus, kam ir eID karte ar aktivizētu parakstu,” aicina Jānis Palkavnieks. “Mēs vienmēr esam lepojušies ar cilvēkiem, kuri neslēpjas aiz svešiem vārdiem un bildēm un nav anonīmi interneta komentētāji.”

Verifikācijas risinājumu veido “Draugiem.lv” sadarbībā ar VARAM, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”. Projekts saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta finansējumu 9000 eiro apmērā.

Sociālais tīkls “Draugiem.lv” pieder SIA “Draugiem”. Uzņēmums 2014.gadā apgrozīja 5,24 miljonus eiro, bet nopelnīja 516 550 eiro.

89,21% SIA “Draugiem” kapitāldaļu pieder Agrim Tamanim, 5% – Mārtiņam Pikšenam, 4,69% – Laurim Libertam, bet 1,09% – Maltā reģistrētajam “Draugiem Group Ltd”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+