Latvijā
Kriminālziņas

Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā4

Foto: Evija Trifanova

Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī piespriedusi astoņu gadu cietumsodu nu jau bijušajam Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēknim 20 gadus vecajam Dinam Ulanovam.

D. Ulanovu atzina par vainīgu 28 gadus vecā Jāņa slepkavībā Krustpils novada Variešu pagastā. Tiesa nolēma, ka notiesātajam vēl jāmaksā 14 283 eiro morālā kompensācija nogalinātā dēlam un pa 9283 eiro mātei un tēvam.

Krimināllietas materiāli liecina, ka 2018. gada 25. septembrī draugi Jānis un Dins satikušies Madonā un nolēmuši aizbraukt atpūsties pie Jāņa mātes uz viensētu Variešu pagastā. Abi krietni iedzēruši un ap pusnakti pagalmā sākuši skaidrot attiecības.

Sācies kautiņš, Dins nogāzis Jāni gar zemi, viņa galva pret kaut ko atsitusies, tad vēl Dins žņaudzis kaklu, pēc kā Jānis nomiris.

Dins tiesā sacīja, ka negribējis draugu nogalināt, tikai aizstāvējies strīda laikā un vēlējies savaldīt Jāņa dusmas. Arī apsūdzētā advokāte Ausma Rozenberga tiesā uzstāja, ka viņas klients esot aizstāvējies un prokurores Ilzes Saveļjevas apsūdzība ir nepareiza. Pēc advokātes domām, Dinu vajadzētu tiesāt par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu aizsargājoties.

A. Rozenberga norādīja, ka ekspertīzē teikts, ka Jānis atmuguriski kritis un sasitis galvu pret kādu priekšmetu, no kā arī miris, turklāt vēl aizrijies ar vēmekļiem – mirušā asinīs bijušas vairāk nekā trīs promiles alkohola. Žņaugšanas pazīmes neesot konstatētas, kaut gan Dins par to liecinājis. Advokāte uzskata, ka apsūdzētais tikai iedomājies, ka viņš nožņaudzis savu draugu.

Notikušajam nav tiešu liecinieku. Jāņa māte un viņas vīrs kopā ar jaunajiem vīriešiem pavakariņojuši un tad gājuši gulēt. Abi jaunieši palikuši vieni, mierīgi sarunājoties. Skanējusi skaļa mūzika. Kad sieviete pamodusies, bijis klusums. Visas durvis bijušas vaļā, un viņa izgājusi pagalmā. Tur redzējusi, ka Dins pārliecies pāri Jānim. Ieraudzījis Jāņa māti, Dins noteicis: “Man fiksi jāpazūd!” un izskrējis uz ceļa. Sieviete uzmodinājusi vīru, kurš konstatējis, ka Jānis vairs neelpojot. Tad viņa zvanījusi policijai un Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Dins pa to laiku gājis Aiviekstes ciema virzienā, pa hidroelektrostacijas slūžu dambi šķērsojot Aiviekstes upi un arī zvanījis policijai, stāstot par kautiņu, ka sitis draugam pa vēderu un žņaudzis, tad pametis viņu un nezinot, kas ar viņu tagad esot.

Tieši pusnaktī policijas dežurants savienojis Dinu ar tai naktī netālu esošo dežurējošo ceļu policijas ekipāžu no Madonas – policisti sarunājuši tikties ar Dinu pie veikala Aiviekstē.

Policisti liecināja, ka Dins bija stipri dzēris, nākot skaļi klausījies mūziku un rokā turējis degvīna pudeli.
Saistītie raksti

Tad policisti kopā ar Dinu kājām devušies uz notikuma vietu. Gājiena laikā atkal zvanījis policijas dežurants, kurš teicis, ka jaunais vīrietis jāaizturot. Policisti uzlikuši Dinam rokudzelžus.

Pa to laiku notikuma vietā bija ieradušies policisti no Jēkabpils, kuri, konstatējuši vīrieša nāvi un ievākuši informāciju no lieciniekiem, devušies pa Dina pēdām. Uz hidroelektrostacijas slūžu dambja policisti satikušies.

Par sprieduma pārsūdzēšanu D. Ulanovs kopā advokāti lems, kad tiks saņemts pilns spriedums.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
LM ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru auditā konstatē dažādus trūkumus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
LIVA: skolās aizvien nopietnāka problēma kļūst “vecāku tiesību pārākums” 2
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gaisā sajuta aizdomīgu smaku: pie zālītes smēķētājiem atrod iespaidīgus krājumus
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
30 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
18 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas