×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Dravniece tiesā apstrīd Streļčenoka lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata KNAB

LETALETA

Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Ilze Draveniece Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējusi KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu, ar kuru viņa atbrīvota no amata.

 

Draveniecei KNAB priekšnieks šogad piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīga amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka Administratīvā rajona tiesā pārsūdzējusi abus piemērotos disciplinārsodus. Lieta par algas samazināšanu tiesā jau ir ierosināta un gaida savu izskatīšanu. Arī Administratīvā rajona tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka pagaidām no Dravenieces saņemts viens pieteikums un 8.oktobrī ierosināta lieta.

Savukārt lēmumu par atbrīvošanu no amata Draveniece pārsūdzējusi tikai vakar. Likums paredz, ka tiesai tuvākajā laikā jāizlemj, vai par pieteikumu ierosināt lietu.

Jau ziņots, ka 19.septembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Ilzi Dravenieci no amata atbrīvojis par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu.

Šogad 10.jūnijā pret Dravenieci tika ierosināta disciplinārlieta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus viņas rīcībā, “sistemātiski un ilglaicīgi nepildot KNAB priekšnieka dotos darba uzdevumus, tādējādi neievērojot amata aprakstā, nodaļas reglamentā, KNAB reglamentā un KNAB biroja likumā un citos normatīvajos aktos noteikto par amata pienākumu izpildi valsts pārvaldē”.

Visi disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi vienbalsīgi esot ierosinājuši Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai piemērot disciplinārsodu. Draveniece aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka “formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā” komisija Streļčenokam bija ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus – pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata.

KNAB iepriekš informēja, ka atbrīvošana no amata piemērota, ņemot vērā nodaļas vadītājas pārkāpuma raksturu, sistemātiskumu, apmēru un apstākļus.

Pagaidām nav zināms, kurš ieņems Dravenieces vietu. KNAB pārstāve Māra Priedīte iepriekš informēja, ka Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas vietniecei papildus tiešajiem amata pienākumiem uzdots pildīt bijušās priekšnieces amata pienākumus uz laiku līdz turpmākam rīkojumam.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret viņu KNAB priekšnieks ierosinājis disciplinārlietu. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš pagarināts līdz 20.oktobrim. Pagaidām gan nav zināms, vai termiņš netiks atkārtoti pagarināts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+