Latvijā
Sabiedrība

Dravniece tiesā pārsūdz Streļčenoka lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata KNAB0


Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.
Foto: LETA

Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Ilze Draveniece Administratīvajā rajona tiesā pārsūdzējusi KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu, ar kuru viņa atbrīvota no amata.

Draveniecei KNAB priekšnieks šogad piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīga amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka Administratīvā rajona tiesā pārsūdzējusi abus piemērotos disciplinārsodus. Lieta par algas samazināšanu tiesā jau ir ierosināta un gaida savu izskatīšanu. Arī Administratīvā rajona tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka pagaidām no Dravenieces saņemts viens pieteikums un 8.oktobrī ierosināta lieta.

Savukārt lēmumu par atbrīvošanu no amata Draveniece pārsūdzējusi tikai vakar. Likums paredz, ka tiesai tuvākajā laikā jāizlemj, vai par pieteikumu ierosināt lietu.

Jau ziņots, ka 19.septembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāju Ilzi Dravenieci no amata atbrīvojis par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu.

Šogad 10.jūnijā pret Dravenieci tika ierosināta disciplinārlieta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus viņas rīcībā, “sistemātiski un ilglaicīgi nepildot KNAB priekšnieka dotos darba uzdevumus, tādējādi neievērojot amata aprakstā, nodaļas reglamentā, KNAB reglamentā un KNAB biroja likumā un citos normatīvajos aktos noteikto par amata pienākumu izpildi valsts pārvaldē”.

Visi disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi vienbalsīgi esot ierosinājuši Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājai piemērot disciplinārsodu. Draveniece aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka “formāli no KNAB priekšnieka neatkarīgā” komisija Streļčenokam bija ieteikusi piemērot divu veidu maksimālos sodus – pazemināšanu amatā vai atbrīvošanu no amata.

KNAB iepriekš informēja, ka atbrīvošana no amata piemērota, ņemot vērā nodaļas vadītājas pārkāpuma raksturu, sistemātiskumu, apmēru un apstākļus.

Pagaidām nav zināms, kurš ieņems Dravenieces vietu. KNAB pārstāve Māra Priedīte iepriekš informēja, ka Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas vietniecei papildus tiešajiem amata pienākumiem uzdots pildīt bijušās priekšnieces amata pienākumus uz laiku līdz turpmākam rīkojumam.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kura šogad izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu pagājušā gadā. Streļčenoks vienpersoniski viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskanot ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta šī gada novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Iespējams, jau tuvākajā laikā izšķirsies KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes liktenis. Arī pret viņu KNAB priekšnieks ierosinājis disciplinārlietu. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas termiņš pagarināts līdz 20.oktobrim. Pagaidām gan nav zināms, vai termiņš netiks atkārtoti pagarināts.

 

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Strīķe: JKP iziešana no valdības sēdes ir “dzeltenā kartīte” Kariņa valdībai 6
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Minimālo algu vajadzētu mainīt tikai ar 2021.gadu
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
14 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
29 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Strīķe: JKP iziešana no valdības sēdes ir “dzeltenā kartīte” Kariņa valdībai 6
10 stundas