Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā1

Paula Čurkste/LETA

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dreiliņos nakts vidū izcēlās ugunsgrēks. Dega daudzīvokļu mājas atkritumu stāvvads. Degšana un dūmi bija tik spēcīgi, ka daudzus iedzīvotājus varēja izglābt tikai pa logiem.

Šajā rajonā pēdējos gados līdzīgi ugunsgrēki notiek pat vairākas reizes mēnesī. Kā saka ugunsdzēsēji – biežāk nekā citviet Rīgā.

Pirms gada policijai esot izdevies izskaitļot ļaunprātīgu dedzinātāju, kuram piespiests iziet ārstēšanās kursu psihiatriskajā slimnīcā. Tobrīd dedzināšanas gadījumi apsīkuši.

Šogad dedzinātājs ir atgriezies un līdz septembrim uguns Dreiliņos plosījusies jau 10 reizes.

Viena no bīstamākajām ugunsnelaimēm notika pagājušās nedēļas nogalē.

Ēvalda Valtera ielas septītajā namā ugunsdzēsēji ieradās 4:12 no rīta. Aculiecinieku filmētajos kadros redzami milzīgi dūmu mutuļi, kas gāžas pa ēkas logiem.

Daudzi no mājas iedzīvotājiem dzīvokļu durvis lielā karstuma dēļ nav varējuši atvērt.

Visā kāpņu telpā ugunsdzēsēji izsituši logu stiklus un atlauzuši bēniņus, lai novērstu pamatīgo sadūmojumu, kas pamazām sāka pārņemt arī dzīvokļus.

Ar glābšanas maskām caur degošo kāpņutelpu izveda septiņus cilvēkus. Ar izbīdāmajām trepēm izglāba trīs, bet ar auto pacēlāju vēl septiņus. Ugunsdzēsēji ar liesmām un dūmiem, kas no atkritumu tvertnes mājas apakšā pa stāvvadu izlauzās līdz pat augšējiem stāviem, cīnījās 3 stundas.

Vietējie stāsta, ka klīstot baumas par kādu dedzinātāju, kas nakts laikā tīšām pielaiž uguni miskastēm. Reiz degusi arī automašīna. Policija un apsaimniekotāji neko nedarot un dedzinātāju, kas nu jau apdraud iedzīvotāju dzīvības, noķert nevarot.

Teikas policijas iecirkņa priekšnieks atklāj, ka pirms gada policijai tomēr izdevies izskaitļot un aizturēt personu, kura varētu būt vainojama tīšā ugunsgrēka izdarīšanā.

Saistītie raksti
Tomēr viņa šobrīd atkal esot brīvībā. Un visticamāk dedzinātājs ir atgriezies Dreiliņos.

Pirms diviem gadiem bijušas aizdomas par vēl vienu dedzinātāju, bet viņu atrast tā arī nav izdevies.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv