×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. marts, 2015
Drukāt

Dreimane ignorējusi vairākus SAB aicinājumus uz pārrunām (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kancelejas (VK) direktorei Elita Dreimanei pēdējo divu nedēļu laikā nosūtīti četri aicinājumi ierasties uz pārrunām Satversmes aizsardzības birojā (SAB), tomēr nevienam no tiem viņa nav atsaukusies, 29.martā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

“Jau divas nedēļas Valsts kancelejas vadītāja nav ieradusies, nav atsaukusies uz mūsu aicinājumiem. Tajā pašā laikā ļoti aktīvi publiskajā telpā ar visdažādākajiem komentāriem, viedokļiem. Esam nosūtījusi šoreiz gan laikam pēdējo uzaicinājumu ierasties uz pārrunām, pēc tam lemsim, kā rīkoties šādā situācijā,” uzsver SAB direktors Jānis Maizītis.

Dreimane aizvadītās nedēļas laikā interviju “Nekā personīga” nevarēja sniegt. Rakstiskā atbildē viņa skaidro, ka viņai nav nekas slēpjams un nav arī bail, tomēr uz SAB ir gatava iet vienīgi kopā ar advokātu. SAB savukārt norāda, ka ierašanās uz pārrunām birojā ir pašas personas interesēs, jo šis ir veids, kā var noskaidrot neskaidros jautājums un tos atklāti pārrunāt. Advokāta klātbūtne nav paredzēta, jo šādas pārrunas nav nedz administratīvā, nedz civil, nedz kriminālprocesa sastāvdaļa.

SAB vadītājs piebilst, ka parasti personas ierodas uz šīm pārrunām. Līdzšinējā prakse liecina, 99,9% personu, attiecībā pret kurām ir veiktas pārbaudes, SAB ieradušās.

“Es varu apliecināt to, ka pirmkārt normatīvie akti nosaka, ka ja drošības iestādes rīcībā parādās fakti vai informācija, kas ir par pamatu veikt šo faktu pārbaudi, tad ir iespējama veikt normatīvo aktu noteiktā kārtībā, veikt papildu pārbaudi, lai noskaidrotu faktus. Tai skaitā pastāv iespēja uzaicināt attiecīgo personu pārrunāt vai iegūt personas viedokli par šiem faktiem, lai tad izšķirtos, vai tie ir būtiski nozīmīgi fakti un vai ir jāpieņem tāds vai citāds lēmums,” skaidro SAB priekšnieks.

Jautājums par Dreimanes palikšanu amatā nav tikai valdības vadītāja rokās, jo par kancelejas vadītāju lemj viss Ministru kabinets. Nacionālā apvienība šo jautājumu atstāšot savu ministru ziņā, bet Zaļo un zemnieku savienība esot noskaņota aizstāvēt Dreimani. Taču tas būšot atkarīgs no izvērtēšanas komisijas savāktās informācijas.

Jau ziņots, ka gada sākumā tika izveidota komisija Dreimanes darba novērtēšanai, tomēr pēc pirmās reizes galīgais atzinums netika sniegts. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) skaidroja, ka ir saņemta papildu informācija, ko nepieciešams izvērtēt.

Dreimane aģentūrai LETA atzina, ka viņas izvērtēšanas komisijas vadītājs, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets viņu ir informējis, ka no SAB saņemta informācija, kas kļuvusi par iemeslu vērtēšanas procesa atlikšanai uz nenoteiktu laiku. Dreimane ir neizpratnē par šādu situāciju, jo komisijas locekļu “vidējais aritmētiskais” vērtējums viņas darbībai esot “ļoti labi”.

Dreimanei esot jādodas uz SAB, lai tur iepazītos ar šīs iestādes Mežvietam sūtītās vēstules saturu.

Straujuma ir informēta par nepieciešamo sarunu ar Valsts kancelejas direktori, un tālākā rīcība sekos pēc tam, kad būs slēdziens par sarunu norisi.

Dreimanei tikmēr radies priekšstats, ka izvērtēšanas komisijai neesot svarīgi nedz viņas sasniegtie mērķi VK vadībā, nedz paveiktie darbi, jo visu nosakot SAB. “Lai gan SAB pārstāvis nav iekļauts komisijas sastāvā, tomēr tas “spēlē pirmo vijoli” manā vērtēšanas procesā,” pauž valsts pirmā ierēdne, pēc kuras vārdiem, uz viņu kā iestādes vadītāju tiekot izdarīts spiediens, kā arī pārkāptas viņas gan cilvēka, gan arī ierēdnes tiesības.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai ir arī tādi neaizskaramie?Laiks rotācijai!

  2. Nav duumi bez uguns…

  3. Vai kā valsts amatpersona nav pretlikumīgi izmantojusi iespēju uzstāties TV raidījumā, lai risinātu savu personīgo lietu? Parādījās ierēdnes visatļautība, pat šantažējot valdību, ka sūdzēsies visvisādās instancēs. Vai tāds ierēdnis nebūtu tūlīt jāatbrīvo no darba? Tādus darboņus ar atplestām rokām gaidot privātajā sektorā un maksājot desmitiem tūkstošus algu. Tā vismaz stāsta dažādi ierēdņi. Tikai nez kāpēc, kad draud atbrīvošana no darba, parādās slimības un tiesāšanās. Vietiņa ir bijusi ļoti ērta un izdevīga.

  4. Nesaprotu,kāpēc tādai personai kā valsts kancelejas vadītājai,vajadzīgs advokāts pie sarunas ar citu valsts amatpersonu?Vai tad valsts kancelejā visus pieņemtos lēmumus kārto caur advokātu?Varbūt jāpadomā par to ka nav nepieciešams uzturēt tādu vienību – valsts kancelejas direktors.

  5. latvietis parastais Atbildēt

    tāpec jau sab ” diršas” , jāparāda taču kurš mājās saimnieks. kautkāda tur tanta ignorē viņu uzaicinājumus

Draugiem Facebook Twitter Google+