Uncategorized

Dreimane vēlas valsts pārvaldi pārveidot par mazu, efektīvu un profesionālu 0

Foto – LETA

Ir pienācis laiks, lai Latvijā tiktu izveidota maza, profesionāla un efektīva valsts pārvalde, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane.

Pēc viņas domām, ir pienācis laiks šos plānus īstenot ne tikai vārdos, bet arī darbos, līdz ar to piekrītot iepriekš paustajiem uzskatiem, ka Latvijā patlaban ir liela un mazefektīva valsts pārvalde.

Šādas pārmaiņas paredz arī Valsts kancelejas izstrādātā cilvēkresursu koncepcija, kuru īstenojot, ir plānots samazināt ierēdņu skaitu, valsts pārvaldes darbinieku amatus padarīt tikpat atbildīgus kā ierēdņu amatus, arī viņiem paredzot administratīvo atbildību.

Viņa pauž cerību, ka jaunā darbinieku novērtēšanas sistēma (NEVIS) un darba laika uzskaites sistēma ļaus iestādes vadītājam saprast, kādi amati un kādas funkcijas iestādē ir nelietderīgas un apvienojamas vai likvidējamas, lai ietaupītos līdzekļus varētu novirzīt profesionālāko darbinieku motivēšanai.

“Jo profesionālāki darbinieki valsts pārvaldē visos līmeņos, jo skaitliski mazāka būs nepieciešama valsts pārvalde,” pārliecināta ir Dreimane.

Lai gan iepriekšējos gados daudz labas iniciatīvas ir palikušas tikai uz papīra, fakts, ka cilvēkresursu attīstības politikas jautājumi ir iekļauti Nacionālajā attīstības plānā, Dreimanei vieš cerības, ka arī politiskajā līmenī šī iniciatīva gūs atbalstu un valsts pārvaldes kapacitātes problēmas tiks risinātas.

Jau ziņots, ka valsts kancelejas izstrādātā koncepcija paredz ieviest modernu pieeju, lai valsts pārvaldē noturētu un motivētu augsta līmeņa profesionāļus. Tāpat šī koncepcija paredz piesaistīt darbam valsts pārvaldē profesionālus cilvēkus saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā.

Koncepcijā piedāvāti jauni elementi valsts pārvaldēs darbinieku motivēšanai, piemēram, tie, kuri sasniegs izcilus rezultātus, tiks materiāli stimulēti, kā arī plānots izmantot attālinātā darba iespējas. Tāpat ir plānots veicināt jauniešu nodarbinātību, piedāvājot jauniešu stažēšanās programmu, kā arī programmu, lai veicinātu profesionāļu atgriešanos valsts pārvaldē, tostarp ārvalstīs mītošo.

LA.lv