×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Dreimanes novērtēšanas komisija secina, ka viņa nevar turpināt darbu (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes darbības izvērtēšanai izveidotā komisija atzinusi, ka Dreimane nevar turpināt sava amata pienākumu pildīšanu, informēja Ministru prezidentes preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Komisija savu darbu noslēgusi šodien. Lai arī kopumā novērtēšanas komisijas locekļi Dreimanes darbību ir vērtējuši kā ļoti labu, tomēr novērtēšanai ir pievienota piezīme, ka, ņemot vērā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) atzinumu par speciālās pielaides valsts noslēpumam anulēšanu, Valsts kancelejas direktores darba turpināšana šajā amatā nav iespējama.

Sēdes protokolā ir fiksēts, ka Valsts kancelejas direktorei ir piedāvāta rotācija uz citu atbilstošu amatu valsts pārvaldē, bet Dreimane no piedāvājuma ir oficiāli atteikusies.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā informēja, ka vērtēšana ir noslēgusies ar pozitīvu atzinumu, bet ir fiksēti īpašie viedokļi, proti, ka komisijas vadītāja Straujuma ģenerālprokurora negatīva lēmuma gadījumā par pielaidi valsts noslēpumam virzīs Dreimani atbrīvošanai no amata. Savukārt Dreimane pievienojusi savu pozīciju, ka nepiekrīt šādai piezīmei, jo pielaides anulēšanā ir konstatējama virkne cilvēktiesību un procesuālu pārkāpumu, kas skatāmi Satversmes tiesā un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Dreimane komisijas uzmanību vērsusi uz vērtēšanas procesuālajiem pārkāpumiem, novilcinot procesu, kā arī dažu komisijas locekļu nekorekto vērtējumu, kam neesot pamatojuma.

Jau ziņots, ka SAB ir anulējis pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei, žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Arī SAB preses pārstāve Iveta Maura apstiprināja, ka Valsts kancelejas direktorei anulēta esošā pielaide valsts noslēpumam.

Straujuma pieņēmusi lēmumu, ka Dreimane vairs nevar lemt par ar valsts noslēpumu saistītiem jautājumiem.

Premjerministre norādīja, ka viņai ir pienākums šādi rīkoties, un skaidroja, ka lēmumu pieņemšana šajās lietās uzticēta Valsts kancelejas direktora vietniecei Gailītei.

Straujuma skaidroja, ka plānots veikt rotāciju, Dreimanei piedāvājot citu amatu. Tomēr jāņem vērā, ka pastāv SAB lēmuma pārsūdzības iespēja, skaidroja Ministru prezidente. Straujuma pieļāva iespēju rosināt Ministru kabinetam pilnvarot viņu pēc pārsūdzības procesa beigām veikt Dreimanes rotāciju uz citu amatu, ja arī pēc pārsūdzēšanas paliks spēkā SAB lēmums par pielaides atteikumu.

Tikmēr Dreimane informēja, ka šo lēmumu pārsūdzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. incecanci,kurs vinu pi…s?

  2. SAB rīkojas kā diktators, noņem pielaidi, bet nepaskaidro, par ko. Dreimanes kundze, cīnieties!

  3. Intersantas detaļas Dreimanes lietā: advokāta personība un ZZS Brigmaņa histēriskā reakcija.

  4. Bet SAB nav savu viedokli pamatijis!

  5. vai kāds ir saskaitījis, cik tiesvedības patreiz procesā, kur atlaisti valsts darbinieku tiesājas ar valsti? Varbūt kaut kas nav kārtībā ar ti, kā valsts rīkojas ar darbiniekiem?

  6. Labi strādājusi, bet uz pārrunām ar SAB iet negrib! Kaut kāda pretruna. Ja darbinieks ir godīgs un viņam nav ko slēpt, tad ne tikai uz SAB, bet pie paša Romas pāvesta var iet. Ja neiet, tad droši vien nejūtas droša, jo prasa advokātu līdzi. Nav jau tiesas sēde, kur tādu vajag. Bet informācija no kancelejas noplūdusi tomēr ir. Šaubos, vai tā ir arī kāda personības iezīme – augstprātība, iedomība vai vēl nezin kas. Tad jau tas būtu pamanīts agrāk. Varbūt, ka “labi” strādājusi kāda interesēs, tāpēc tagad spuras gaisā?

    • Ja darba amata aprakstā nav rakstīts, tad nav jāiet ne pie SAB ne pie Romas Pāvesta. Skaidrs protams ka notika principu cīņa, jeb divi āži satikās uz laipas un katrs vicināja savu taisnību.

  7. Atlaist par labu darbu ir iespējams tikai Latvijas Republikas valsts pārvaldē. Gudri un ar iniciatīvi apveltīti darbinieki tur nav vēlami

Draugiem Facebook Twitter Google+