×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Dreimanes prasība pret advokātu Vonsoviču par goda aizskārumu noraidīta (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Zemgales apgabaltiesa, izskatot apelācijas sūdzību, šodien noraidīja bijušās Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes prasību pret zvērinātu advokātu Romualdu Vonsoviču par goda un cieņas aizskārumu, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka.

Dreimane iesūdzēja tiesā advokātu Vonsoviču par viņas goda un cieņas aizskaršanu ar “apmelojumiem, kas pausti vēstulē Ministru prezidentei”.

Pagājušā gada 10.decembrī Jelgavas tiesa noraidīja viņas prasību. Tiesa lēma, ka Dreimanei jāsamaksā Vonsovičam 1210 eiro lielie tiesāšanās izdevumi.

Pašreizējā uzņēmuma “Latvijas Gāze” valdes juridiskā konsultante Dreimane tiesas spriedumu pārsūdzēja.

Ar Zemgales apgabaltiesas šodienas spriedumu Dreimanes prasība pret Vonsoviču par nepatiesu ziņu atsaukšanu ir noraidīta. Spriedumu kasācijas kārtībā var pārsūdzēt likumā noteiktajā kārtībā, informēja Gaurilka.

Dreimane uzskata, ka Vonsoviča vēstulē valdības vadītājai bija paustas nepatiesas, godu un cieņu aizskarošas ziņas attiecībā uz viņas profesionālo darbību. Tas esot grāvis viņas 20 gadu ilgā darbā valsts pārvaldē gūto reputāciju. “Arī par visiem nākamajiem līdzīga rakstura nepatiesu, aizskarošu ziņu iesniegumiem vai publikācijām neklusēšu un vērsīšos tiesā,” solīja Dreimane.

Vonsoviča vēstule tapa laikā, kad Dreimanei tika anulēta pielaide valsts noslēpumam, tāpēc viņai amatu nācās atstāt, taču viņa ilgāku laiku konfliktēja ar atbildīgajām iestādēm, atsakoties doties uz tām.

Vonsovičs vēstulē premjerministrei rakstīja, ka viņu neapmierina Dreimanes sistemātiskā un ilgstoši apzinātā rīcība, kas, pēc viņa domām, grāva Latvijas valsts prestižu. Vēstulē advokāts pauda, ka Valsts kancelejas direktores rīcība, strīdoties ar tiesībsargājošajām iestādēm, valstij var radīt nevēlamas sekas.

Iepriekš Vonsovičs aģentūrai LETA skaidroja, ka galvenais iemesls, kāpēc tapa viņa – pilsoņa un jurista – iesniegums Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), bijušas bažas par Dreimanes darbībām, kuru rezultātā iespējamas Latvijas valstij nelabvēlīgas sekas potenciālajās tiesvedībās.

Vonsovičs norādīja, ka, sagatavojot jebkādu dokumentu, vienmēr izvērtē, vai dokumentā ietvertās pārdomas nesatur godu un cieņu aizskarošu, patiesībai neatbilstošu informāciju. “Iesniegums Ministru prezidentei nebija izņēmums,” uzsvēra Vonsovičs.

Vonsovičs vērsās tiesā pret bijušo Valsts kancelejas vadītāju sakarā ar viņa vēstules Ministru prezidentei nopludināšanu. Tomēr Valsts kanceleja un advokāts panāca izlīgumu šajā strīdā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tas vonsvič tāds ir ka var pavēlēt ministru kabinetam un ministru prezidentam ??

Draugiem Facebook Twitter Google+