Sports
Ziemas sports

Dreiškenam sola finansējumu. Vai tas mainīs lēmumu beigt karjeru?0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Lai arī pieredzējušais un titulētais bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens iekļauts nākamās sezonas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā, kas paredz gana solīdu finansējumu, viņš domas par karjeras beigām nav mainījis, aģentūrai LETA sacīja sportists.

Pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kur 34 gadus vecais Dreiškens startēja tikai četrinieku sacensībās, stūmējs atklāja, ka par 99% savu pēdējo braucienu jau ir aizvadījis. Tiesa, viņš nupat iekļauts nākamās sezonas LOV A sastāvā, kur sportistam finansējuma apjoms treniņu darbam un sacensībām ir līdz 15 950 eiro.

“Salīdzinot ar Phjončhanu, mainījies ir tikai tas, ka esmu par 99,99% pārliecināts, ka vairs nestartēšu,” izteicās Dreiškens. “Zinu, ka esmu iekļauts LOV A sastāvā. Man vēl ir priekšā tikšanās ar Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju (LBSF). Viņi mani vēl vēlas redzēt kā sportistu, bet es gan vairs nē.”

Dreiškens gan vēl nezina, ko pārrunās ar federāciju, tomēr viņš labprāt turpmāk iesaistītos federācijas darbā vai kļūtu par vienu no treneriem.

“Kas attiecas uz LOV sastāvu, tad, ja būs vajadzība, kārtosim visus dokumentus, lai no tā izstātos,” sacīja Dreiškens.

Tikmēr LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis aģentūrai LETA uzsvēra, ka labprāt Dreiškenu vēl redzētu kā sportistu, bet tikšanās ar viņu pašu vēl tikai priekšā.

Saistītie raksti

“Daumants nākamajā sezonā nenoliedzami būtu noderīgs sportists. Vai mēs šajā jautājumā varam domāt par olimpisko ciklu, tas jau ir cits jautājums. Es pats viņu labprāt redzētu startējam vēl,” teica Ekmanis, kurš piebilda, ka Dreiškens varētu būt arī lielisks mentors jaunajiem bobslejistiem, turklāt šādas funkcijas viņš esot pildījis jau iepriekš.

Šī gada olimpisko spēļu laikā Dreiškens pāris dienas pirms starta pilota Oskara Melbārža divnieku ekipāžā tika nomainīts ar Jāni Strengu, abiem izcīnot bronzas godalgas.

LA.lv