Motoru sports

Drevinskis, Šileika, Žuks un Logins ar Anglijas biļetēm 0

Eiropas čempionāta ziemeļeiropas zonas kvalifikācijas sacensības motokrosā divās jauniešu klasēs tika noslēgtas ar sestā posma sacīksti Tiri trasē Igaunijā. Pēc tās ceļazīmes uz finālu izcīnījuši četri mūsējie.

85 kub.cm klasē par zonas uzvarētāju kļuva Vecumnieku jauneklis Kristers Drevinskis (attēlā), kurš visu posmu garumā stabili cīnījās par labāko trijnieku un summā sakrāja lielāko punktu summu. Arī pēdējā posmā Tiri Drevinskis kāpa uz goda pjedestāla gan pēc katra no braucieniem (otrā un trešā vieta), gan kopvērtējuma apbalvošanā kā otrais. Trešo posmu un sešus braucienus pēc kārtas, tostarp abus Tiri trasē, uzvarēja Tomass Šileika. Skaistkalnietis bija ziemeļeiropas zonas galvenais favorīts, taču nepiedalījās divos posmos, vēl vienā startēja nevesels un pēdējos trīs posmos pat vajadzēja pacīnīties par iekļūšanu labāko desmitā. Izdevās pārliecinoši.

85kub.cm KOPVĒRTĒJUMS

1. Kristers Drevinskis (Latvija) 201

2. Karls Roberts Reinike (Igaunija) 185

3. Tomass Šileika (Latvija) 164

4. Klaudius Rosma (Igaunija) 147

5. Stepans Burdakovs (Krievija) 145

 

65kub.cm klasē Eiropas čempionāta posmos regulāri startēja Rainers Žuks un Valters Logins. Tuvāk vai tālāk no mājām, mūsējie allaž bija starp labākajiem desmit jaunajiem censoņiem un tādēļ arī kopvērtējumā abu vieta desmitniekā ir likumsakarīga. Tiri trasē Logins braucienos izcīnīja 10. un 5. vietu, Žuks 7. un 13. vietu. Vēl viens Latvijas pārstāvis Artjoms Trofimovs piedalījās četros posmos, taču cerīgam sākumam turpinājums nesekoja un ar 73 punktiem zonā izcīnīta 14. vieta.

65kub.cm KOPVĒRTĒJUMS

1. Mikola Moskaļuks (Ukraina) 228

2. Andreas Hīmjagi (Igaunija) 217

3. Timurs Petrašins (Krievija) 191

4. Dmitrijs Černovs (Ukraina) 179

5. Daņils Balandins (Krievija) 143

6. Vitālijs Mahnovs (Baltkrievija) 141

7. Patriks Zduneks (Polija) 140

8. Rainers Žuks (Latvija) 134

9. Georgijs Vaļakins (Krievija) 132

10. Valters Logins (Latvija) 129

“LA” jau informējusi, ka Eiropas čempionātā 65 un 85 kub.cm klasēs sezonas pirmajā pusē sportisti sacenšas četru zonu kvalifikācijas sacensības. Katras zonas desmit labākie censoņi iegūst tiesības piedalīties Eiropas čempionāta finālā Anglijā. Tātad četriem mūsējiem Anglijas biļetes ir kabatā. Turklāt Tomass Šileika uz finālu dosies kā viens no galvenajiem zelta medaļas favorītiem.

LA.lv