×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

“Dricānu dominante” – sava ceļa meklējumos 
 (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

“Latvijas šlāgeraptaujas” finālā Ventspilī “Dricānu dominante” ar dziesmu “Siltajām dvēselēm” ieguva trešo vietu. Šobrīd kapelas dalībnieki strādā, lai šlāgeraptaujas katrai sezonai varētu iesniegt pa dziesmai. 


 

Vasaras sezonā šlāgeraptaujas skatītāju vērtējumam “Dricānu dominante” nodevusi dziesmu “Mazā raganiņa”. “Redzēsim, vai klausītājiem šī dziesma iepatiksies un mēs noturēsimies topā,” nosaka kapelas vadītājs Andris Eriņš. Viņš arī piebilst, ka šī dziesma ir īpaša ar to, ka pirmo reizi ierakstā tika pieaicināta meiteņu deju grupa no Viļāniem. “Vajadzēja šai dziesmai kaut kādu kustību, vizuālo akcentu,” nosaka Andris.

Andris ir daudzu populāru šlāgeraptaujas dziesmu autors. Viņa dziesmas izpilda arī citi izpildītāji. Pašlaik Eināra Lipšas studijā tiek ierakstīta Andra dziesma “Tikai negribi visu”, ko “Dricānu dominante” varētu iesniegt šlāgeraptaujas rudens sezonā. Vēl Artūrs Vuškāns aranžē dziesmu ar Romualda Spaitāna vārdiem, kas varētu saukties “Vālodzītes tēma”. “Padomā ir vēl dažas dziesmas. Novembrī varētu būt četru piecu dziesmu ieraksti. Pamazām veidojam pilnu koncertprogrammu,” nosaka Andris.

Pašlaik “Dricānu dominantei” nav savas koncertprogrammas, tāpēc šovasar viņi spēlē pasākumos ar kādu kopā un šī nav viņu aktīvākā vasara.

Andris saka: “Pašlaik “Dricānu dominante” daudzējādā ziņā ir sava ceļa meklējumos.” Kapelas kodolu veido Andris, Baiba Bikovska un Madara Kalvāne, kas apvienībai pievienojās pagājušajā rudenī. Uz koncertiem tiek aicināti arī citi dricānieši – Aldis Kisis, Arvīds Meļķo.

Ar nosaukumu “Dricānu dominante” pirmais uznāciens bija 2006. gadā. Kāpēc dominante? “Dominante ir gan mākslā, gan mūzikā. Tāpēc, ka dricānieši ir pārsvarā, un, kamēr es vēl darbojos un man ir kāda teikšana, grupā spēlēs tikai ar Dricāniem saistīti cilvēki. Kas notiks pēc tam, to jau es nezinu,” nosaka Andris. “Esmu dricāniete un ar to es lepojos. Man prieks, ka ar savu dziedājumu aizskaru dvēseliski un vēl nesu savu dzimtās vietas vārdu,” saka Baiba. Baiba Dricānos ir dziedājusi jau no bērnības – sākumā folkloras kopā un korī, un tad Andris viņu uzaicinājis dziedāt kopā. Andris Dricānos pamana, pulcē ap sevi un tad parāda citiem Latvijā, cik daudz talantīgu cilvēku dzīvo šajā mazajā Latgales ciematā. Madara kompānijai pievienojusies viena no pēdējām un kā lielāko ieguvumu min to, ka tā ir lieliska iespēja sevi pilnveidot. Arī Madara jau no bērnības piedalījusies dažādos pašdarbības kolektīvos Dricānos. Baiba domā, ka tagad “Dricānu dominante” ir tāda, kāda ir, bet ar laiku varētu mainīties, jo Andris noteikti atradīs vēl kādu talantīgu dricānieti, ko uzaicināt šajā projektā.

“Dricānu dominantei” atbalstītāji ir visā Latvijā. “Esam priecīgi un pateicīgi saviem atbalstītājiem par viņu sirsnību,” nosaka Baiba.

“Tās dziesmas, ko Andris raksta, ir ar dziļu domu un smeldzīgu melodiju. Ļoti skaista ir pēdējā dziesma, kuru ierakstījām, “Tikai negribi visu”, bet šlāgeraptaujai iesniegtā dziesma “Mazā raganiņa” ir ļoti dinamiska un atbilstoša vasarai,” smaidot stāsta Madara.

Dricānieši ir apņēmības pilni strādāt un ierakstīt jaunas dziesmas. Kas zina, varbūt jau nākamvasar ar savu jauno koncertprogrammu “Dricānu dominante” iepriecinās savus atbalstītājus visā Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dricānu dominante viesojās Vecumniekos. Visi šīs grupas atbalstītāji ar sajūsmu gaidīja uzstāšanos, bet bija šausmīga vilšanās. Pirmās pāris dziesmas nodziedāja Alda Kises pavadījumā (akordions), bet tad KIse skatuves malā stūrītī nolika akardionu un līdz koncerta beigām nepaņēma rokā. Dziedāja kaut kādas dziesmi’ņas, ko viņa sieva sarakstījusi, nekādas tās skanīgas nebija. Es, braucu 90 km no Dobeles uz Vecumniekiem , lai dzirdētu KIses izpildījumu ux akardiona, kā arī dziedāšanu. Gods, kas gods meitenēm, tās dziedāja labi. Vienīgā jautrība bija, kad Eriņš sāka pa skatuvi virpuļot, teikdams, ka viņš dejo kolektīvā. Nu tad lai taču dejo latgalē, savā kolektīvā, nav jāmāžojas Vecumniekos uz skatuves, pa vadiem, tā šī grupa zem fonogrammas nolaida visu koncertu, kaunējušies būtu.tādi instrumenti stāv malā, atliek tikai spēlēt. Dricānu dominante, jūs esat Vecumnieku publikai parādā atvainošanos. MĒS GAIDĀM.

Draugiem Facebook Twitter Google+