×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

Drīkst vai nedrīkst svinēt pēc Maskavas laika? LNB atceļ Jaunā gada pasākumu. Draud tiesu darbi (39)

Latvijas Nacionālā bibliotēka vakarā. Foto - LETALatvijas Nacionālā bibliotēka vakarā. Foto - LETA

Reaģējot uz Kultūras ministrijas (KM) vēstuli, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) vadība pieņēmusi lēmumu atcelt plašu ažiotāžu raisījušo Jaunajā gadā paredzēto pasākumu bibliotēkas restorāna telpās, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Pasākuma rīkotāji aģentūra “Sweet Events” patiesību sola meklēt tiesas ceļā.

Piecas minūtes pirms plkst.23 – Krievijas prezidenta uzruna, bet tieši plkst.23 Jaunais gads tiks sagaidīts pēc Maskavas laika – šāda Gaismas pils restorānā paredzētā pasākuma programma publicēta raisīja pamatīgu ažiotāžu sociālajos tīklos.

Bibliotēkā skaidro, ka internetā ir nopludināta sākotnējā vakara pasākuma programmas versija jeb melnraksts, kas tika iesniegts pirms pusotra mēneša.

“Krievijas prezidenta uzrunas skatīšanās un Jaunā gada sagaidīšana pēc Maskavas laika – šie faktori bibliotēkai bija absolūti nepieņemami, līdz ar to šī programma, šis melnraksts tika noraidīts,” skaidroja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Restorānā “Klīversala”, kur plānotas Jaunā gada svinības, saka – tā esot bijusi pirmā reize, kad programmā bez mūsu Valsts prezidenta uzrunas iekļauta vēl kādas citas valsts pirmās personas runas skatīšanās.

“Sākotnēji, kad mēs pamanījām, ka šī uzruna ir iekļauta, mēs uzreiz pasākuma aģentūrai pateicām, ka šāda veida pasākums nevar notikt, ja ir šāda veida uzruna. Pasākuma aģentūra to akceptēja un teica, ka mainīs šo programmu, kas arī notika. Ja gadījumā jutīsim, ka kaut kas liecina par to, ka tāda uzruna varētu būt, tad pasākums var tikt atcelts arī pēdējā brīdī,” teica restorāna “Klīversala” valdes loceklis Lauris Streņģe.

Pasākuma rīkotāji – aģentūra “Sweet Events” – uzskata, ka internetā publicētā svinību programmas versija ir apzināts mēģinājums kaitēt uzņēmumam.

“Man ļoti sāpīgi un aizvainojoši bija, ka šāda publikācija, informācija nonāca sociālajos tīklos kaut kādu atsevišķu indivīdu dēļ, kuri bij atraduši kaut kādos vecos arhīvos pašu pirmo variantu, kas nebija ne saskaņots, ne oficiāli publicēts. Šī ir absolūti nozagta informācija, turklāt maldinoša un neprecīza,” komentēja “Sweet Events” īpašniece Maira Ādmine.

Pasākuma rīkotāji Jaunā gada sagaidīšanu gan Gaismas pilī, gan arī Melngalvju namā bija iecerējuši secīgi pēc trīs laika zonām, proti, Krievijas, pašmāju un Eiropas laika, ņemot vērā to, ka Jauno gadu Rīgā svin arī daudz ārzemnieku. Pēc neoficiālās informācijas, pasākums LNB restorānā, arī pateicoties saceltajai ažiotāžai, jau bija izpārdots.

Tomēr otrdien uz to asi reaģējusi KM – valsts sekretārs Sandis Voldiņš bibliotēkas vadībai nosūtījis vēstuli, kurā uzsver, ka šāda rakstura pasākumu plānošana ir stipri apšaubāma un jau šobrīd ir radījusi negatīvas sekas bibliotēkas tēlam:

“Vēlamies uzsvērt, ka normatīvajos aktos definētais institūcijas mērķis dod skaidras vadlīnijas par Latvijas Nacionālās bibliotēkas īpašo lomu Latvijas valsts un kultūras vērtību saglabāšanā un Latvijas valsts iedzīvotāju izglītības misijā. Kā nacionālas nozīmes intelektuālajam un kultūras centram, plānojot ikvienu pasākumu bibliotēkas telpās, īpaša uzmanība ir pievēršama pasākuma saturam – tai skaitā arī attiecībā uz privātu pasākumu rīkotāju komercpasākumiem. Uzsveram, ka bibliotēkas telpās nav pieļaujama pasākumu organizēšana, kas ir pretrunā ar Latvijas valsts vērtībām un to saglabāšanu.”

KM arī nosoda sākotnēji plānoto programmu ar Jaunā gada sagaidīšanu pēc Krievijas laika un uzrunu. Lai arī pasākuma programma ir mainīta, vēstulē teikts, ka šāda rakstura pasākumu iespējamā plānošana bibliotēkas telpās jau šobrīd LNB ir radījusi negatīvas sekas, kas nav savienojamas ar LNB misiju un mērķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Pasākums 3 laika zonām? Nav ko līst di.sā gan pa labi, gan pa kreisi. Ja kāds šajā laikā atbraucis uz Latviju, tad lai svin pēc Latvijas laika. Cik laika zonu ir pasaulē, visiem jau tikpat neielīdīsim.

 2. Ak izslēgs lielo televizoru? Nu – izvilksim planšetniekus, un viss notiks! Un visiem labi.

 3. līdz rudenim Maskavas laiks sapasēja ar Latvijas, viņi nepārbīda pulkstenim to stundiņu

 4. Jo tālāk, jo stulbāk !!! Kas notiek Latvijā, Rīgā ??? Kaut kāds Jaungada murgs !!! Kāpēc jāsvin un jāklausās, jāskatās asinskārā putlera runa ??? Tā fašista valdīšanas laikā jau tika okupēta daļas Gruzijas teritorijas, daļas Ukrainas teritorijas, kas nākošās??? Nolādētie krievmīļi !!!

  • Pie mums tādu dirsālīdēju pa pilnam, jo tiem mēsliem kremlis maksā.

  • Nu tak neuzvelcieties muļķi kā aiz striķīsiem raustāmas lelles. Mana versija ir ka tie ir Rietumu puses lindermaņi kaut kādi.
   Jo to, ka patīk uzturet šeit spriedzes gaisotni saprotam jau no ziņām.

  • Un plus šis noder arī lai Krievijā palaistu kaut kādu mediju pīli pa zinām..
   Teiksim ebrejiem var palaist ballīti 43.g. stilā propagandai..
   Un plus vispārēju spriedzi pakurināt reģionā. Man jau vairāk škiet, ka tas norietumu puses nak ne no austrumu..
   Vispār iesaku sitajā hibrīdkara laikā mazak strādāt uz emocijam vairāk uz pratu.
   Man tā mūsu publikas paaklā hiperemocionalitate tā nevisai.. skjiet mazliet aprobežota.

 5. Kā gribu tā svinu un nekādu atļauju netaisos kādam prasīt vai dot kādus paskaidrojumus.

 6. Es Kremlī varu nosvinēt PSRS sabrukuma gadadienu?
  Ideāli ja svaigo augļu un uzkodu galdi būtu pie Ļeņina mauzoleja.

 7. kaut kāds vājprāts! Atbildēt

  CIK tomēr DULLS UN REIZĒ STULBS var būt cilvēks bez SMADZENĒM???? PALDIES VILTUS GRAFISTAM!!!MANI FASCINĒ VIŅA KOMENTĀRI!!! LASU AR LIELU GANDARĪJUMU UN RODU PRIEKU! ŽĒL, KA MAN NAV PIEEJAMA KIRILICA….

  • Весьма самокритично вы про себя пишите. Получаете удовольствие, очарованы комментариями? Что же, рад за вас. Не утруждайте себя поисками другой клавиатуры, к чему лишние хлопоты. С вами и так всё ясно.

 8. Sis izskatās pēc provokāciju virknes. ta 43.gada stilā.. ta pēc Krievijas laika.. Itkā jau nav nekas briesmīgs miera laikam un spēcīgai patstāvīgai valstij, bet pirmo reizi sadi brīnumi.. hibrīdkara un starptautiska saspīlējuma laikā.. un katrreiz zinot, ka neatļaus (piem. užakovs 43.g.)
  DP būtu japēta. JA sī būtu neatkarīga valsts.
  Bet acīmredzot tas notiek ar globalistu varas un mūsu E.S. pašvaldības ziņu.

  • sadi gadijumi labi noder kā propagandas materiāls naidniekam UN tam, kura interesēs ir provocet saspīlējumu..
   vēlreiz atgādinu – miera laikiem spēcīgā neatkarīgā valstī viss ok. bet sis nav tas gadijums. sobrīd par masu migraciju jādomā

  • 100% provokācija lai tikai paštaisnie ‘taisnības cīnītāji’ varētu paņirgāties un kārtējo reiz pašķelt sabiedrību vēlēšanas gaidot. Lai tiesājās – es pilnīgi par to.

   Kā būtu ja Maskavas namā Rīgā mēs uztaisītu Leģionāru piemiņas dienas pasākumu? Vai pakājē pie uzvaras pieminekļa? Tas jums liekas šokējoši un nepieņemami? Piekrītu un uzksatu ka tā nevajag darīt – bet ziniet – tieši tāpat jūtos arī es attiecībā pret šo situāciju un ja jums tas liekas smieklīgi – tad varu jūs apgalvot – nav smieklīgi un to neaizmirsīs.

 9. Malači. Vismaz kaut kam dūšas pietika.

 10. Tik tālu nu esam atļāvuši, ar pārprasto demokrātiju, uzvesties sabiedrībai publiskās vietās, ka tālāk vairs nav kur. Priekšā Valsts bezdibenis. Vērojot , kas notiek skolās, kas uz ielas, kas sabiedriskās vietās, tiešām pārņem šausmas – vai tā ir mana Latvija?! Vai šeit ir droši? Vai kāds šo visatļautību beidzot likvidēs? Mums tik daudz dažādu institūciju, bet kā izrādās, neviena ne par ko neatbild un NAV SPĒJĪGAS sakarīgi rīkoties. Vairosim šos birokrātus, celsim algas, bet pretīm (drošību, stabilitāti, aizsargātību utt) sabiedrība NEKO neiegūst.

  • Valsts ir tāds dīvains veidojums, kas pēc ļaužu vairuma uzskatiem esot mēs visi, bet tā kā mēs visi esam dažādi, tad arī dažāda ir likumu interpretācija – piemēram Rīgas Dome aizliedza rīkot tādu pašu izklaides pasākumu, Jaungada balli 1943.gada stilā, jo esot risks, ka tā varot pārtapt par nacistu karnevālu, lai gan attiecīgā likumā nekas nav sacīts kādu gada stilos drīkst vai nedrīkst rīkot pasākumus, savukārt KM liekas, ka Krievijas prezidenta uzruna un tās himnas atskaņošana ir lielāks risks pasākuma pāraugšanai likuma pārkāpumā, kur skaidri norādīts aizliegums izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas u.c.

 11. Kas noskaidros un kā sodīs tos Latvijas pilsoņus kuri viesos vai pie sevis mājās klausīsies Putina runu?Kā var zināt ko runā,ja to nedzird,tad atliek tikai rakstīt rupjības un demonstrēt savu inteliģences līmeni.Spēks nav iekš lamāšanās un nesaprotamās bailēs par latviskumu,bet gan spējā pacelt sevi pāri tiem,kas tevi grib noliegt un saglabāt savu godu un cieņu.

 12. Un vai dažu krieveļu dēļ būtu jābaidās no tiesas? Vai mums ir vai nav Valsts? Kas te īsti notiek? Nevis atcelt pasākumu, bet deportēt pēc saraksta tos, kuri taisās pēc pļutkina laika kaut ko te svinēt. Mājās dari kā vēlies, bet sabiedriskās vietās pat krievam būs ievērot ciemiņa statusu!

  • Дядя, ты дурак! Вот на основании какого закона ты собираешься людей из страны депортировать?! Может проще будет взять, да сразу расстрелять? Ну вам же, судя по всему, это не в первой, дело привычное. Зато на весь мир прогремите!

 13. Ir tāds “Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums”, kurā ir precīzi uzskaitīts, ko nedrīkst darīt šādu pasākumu laikā. Par Jaunā gada sagaidīšanas laiku un kādu valstu prezidentu uzrunas drīkst vai nedrīkst klausīties, likumā nekas nav teikts, par nelaimi īstenajiem latviešiem, kuri neko nevar izdarīt vai neizdarīt, ja nav attiecīga likuma. Šajā kontekstā drīzāk jārunā par pašcieņu, par kuru dažādām ļaužu grupām ir dažādi uzskati. Ja runa ir par tirgoņiem tad tiem ir pilnīgi vienalga ko, kad un kurā vietā darīt, ka tik samaksā

 14. Krievijas polittehnologi strādā ar pilnu jaudu, izmantojot Rietumu demokrātijas šaurās vietas un mūsu
  pašu bālēliņu lētticīgumu. Un žurnālisti vēl uzkurina kaislības ar “nevainīgām” piezīmēm (draud tiesu darbi!). Mūsu nelabvēļi jūt, ka valsts vara nav noteikta un konsekventa šajos cilvēktiesību jautājumos, tāpēc arī izmanto šīs “laika joslas” (LNB) vai “lojalitātes” (Saskaņa) jautājumus, lai tikai sētu nedrošību sabiedrībā. Slikta ir tā demokrātija, kura nespēj sevi efektīvi aizstāvēt!

  • Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

   ”lētticīgumu. ” – nav pareizi – jālasa pērkamību .

  • Tie pat nav krievu. Tie ir visādi Lindermaņi un Zdanokas. Kādu starpcitu ari pietiek no Rietumu puses.
   Un tieši TADIEM ir merķis destabilizēšana, situācijas turēšana eksplozijas gatavībā manipulēšanai

 15. Bet Klīversala nav vienīgā vieta, kur jaunā Gada sagaidīšana iecerēta arī pēc Krievijas laika ar diktatora uzrunu. Tāda pati atrakcija ir paredzēta citās vietās. Palasot programmas dažādās vietās, kas organizē jaunā Gada pasākumus, tikai pāris vietās nebija iekļauta kaimiņvalsts diktatora uzruna. Un Klīversala bija viena no tām.

 16. Kaut kā gaismas pilij neveicas ar politiskās platformas izvēli. Tad restorānam dod galīgi nelatvisku vārdu, tagad restorāns tiek pārvērsts par Krievijas priekšposteni. Vai Vilkam tik tiešām ir vienalga kas notiek viņa vadītās iestādes gaiteņos?

 17. Jaunais gads taču iestājas katrā vietā pēc vietējā laika,kā gan var svinēt pēc Krievijas vai citas valsts laika,ja tas nav iestājies attiecīgajā laika joslā. Ja grib svinēt pēc cita laika,tad lai sēž savā valstī un svin tur savu Jauno gadu.

 18. Bet kurš tad uzrakstīja šo melnrakstu, ka jaunais gads ir jāsagaida pēc Maskavas laika? Tur taču ir konkrēti uzvārdi, kuri gribēja propagandēt Putina uzrunu. Tagad visi tēlo nevainīgos un taisa lielas acis.
  Kas tad ir šī restorāna direktors? Kas ir tie, kuri piespēlēja šo ideju un kas tie, kuri to noraidīja? Vajag taču runāt un rakstīt konkrēti!

 19. ”Restorānā “Klīversala”, kur plānotas Jaunā gada svinības, saka – tā esot bijusi pirmā reize, kad programmā bez mūsu Valsts prezidenta uzrunas iekļauta vēl kādas citas valsts pirmās personas runas skatīšanās.”
  Tas ļoti labi saskan ar ZZS prezidenta Vējoņa valsts domu par runāšanu divvalodībā- Krievijas valsts valodā. No tā izriet arī tālākā doma Bizantijas stilā par Latvijas valsts prezidenta pakļautību atzīt arī Krievijas prezidenta prioritāti. Tā kā šoreiz Kultūras ministrija (KM) , Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) vadība ir sevi pretnostatījusi pašai valsts varai prezidenta personā.
  Skumīgi, bet tas sāk vest uz bedri, jo svešas valsts prezidenta runas klausīšanās oficiāli un publiski vienā no Latvijas valsts simboliem LNB. Laikam lācis cenšas iezimēt iekārotās teritorijas ? Ja tas ir kādā restorānā, privātzālē lūdzu, sviniet un klausāties kā vien vēlaties…
  P.sk. te nedomāju kādas valsts prezidenta vizīti un tur ir protokols ar pasākumiem.

 20. kremļa vaukšķi jau allaž mums tie ‘eksperti”.
  Un maskavas laiks mīļāks par latvijas…

 21. Es jau rakstīju,ka lindera attaisnošanas ,Rīgas atdošanas SC,Elksniņa “sienas akcijām”pēc Ķīniešu parauga/ tātad nav neziņas kā un kas tur notika!/ ,tagad nacionālajā biliotekā pēc agresora Putina uzrunas ,šķīdīs šampanietis un urā saucieni Krievijas himnas pavadībā.BET KAPĒC ne Maskavas namā???Vai nu jau pa īstam ir 1945.gada restaurācija un SC ar Ušaku /kā 1945.g. MĀMUĻU/ okupējuši savām vajadzībām?Varbūt Vējonis mēģina radīt krieviem “mājas”sajūtu uz latviešu iespējamiem kauliem?
  Šodien bija vienreizēja intervija Rēderam 1:1 ar Kairišu,bet tas mūsu politprostitūtēm kā pīlei auksts ūdens !! Tikai CIK tālu tā var ņirgāties un izvarot valsti? Patreiz notiekošais ne ar ko neatšķiras no notiekošā pēc trešĀS KRIEVU OKUPĀCIJAS!Sab.TV intervē vienu bandītu,krimiķi ,pretvalstisku !!!elementu kā “specu”par noķerto krievu špionu!!!!!!!!!!!KUR TĀLĀK ??????
  Izlasiet A.Aplbaumas grāmatu”Dzelzs priekškars !!!
  Kairišam 100% taisniba,ka NAV par ko balsot! Āboltiņa sagrāva,degradēja Vienotību!NA,ZZS Hūtes izsūtamie.Rīgu ieņēmuši okupanti bez tankiem,ko pieļāva Āboltiņa un Co.
  Tauta ,MOSTIES !!!

  • НЕ, ну вы окончательно сошли с ума! Да какая вам разница, кто и во сколько, будет встречать новый год в снятом ресторане?! Вам денег заплатили? Заплатили. Не хотите денег, так сейчас ещё и неустойку заплатите. А хозяин ресторана может и конкретно ответить. Пацаны то новый год и в другом месте встретят, но за тёрки с вас спросят.
   А ты, убогая, летай почаще на метле своей, прочищай мозги.

   • Такой бы ответ на праздник с стиле 43го (тоже запрещен) тоже дадите?

    • tas grafists!Lamājas kā fūrmanis.Latvijā kara laika okupantu formas ir aizliegtas ar likumu.Neviens negrasījās tās meklēt un vilkt mugurā.Balle bija iecerēta 43 gada modes,mūzikas,deju stilā,lai gan 43 gadā tauta svinēja Ziemassvētkus,nevis Jauno gadu.Vīri nacistu formās bija uz 43 gadā izdota žurnāla vāka.Nevajag izplatīt melus,ja nezin,kas bija iecerēts!Un izgāzt žulti pa tukšo,grafist.Taupiet nervus!

   • Pag,pag,grafist!Es vēl nevienu komentāru neesmu rakstījusi un nemaz negrasījos to darīt.Bet nu biju spiesta aizstāvēties,jo neesmu vainīga.

 22. Gaismas pils, ja svinam 23, tad kādas gaismas pils?

Draugiem Facebook Twitter Google+