Kultūra
Teātris un kino

Drīzumā – Džilindžera pirmais iestudējums Daugavpils teātrī 16

Publicitātes foto

Pēc dažām nedēļām, 1. decembrī, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde Dž. Dž. Džilindžera liriskajai komēdijai “Iemīlējās muļķis muļķītē”, LA.lv uzzināja teātrī.

Lai arī Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs ir iestudējis izrādes visos llielākajosLatvijas teātros, bet šis iestudējums kļūs par pirmo Daugavpils teātrī.

Iestudējuma “Iemīlējās muļķis muļķītē” pamatā ir mūsdienu krievu dramaturga Sergeja Rubes luga “Žuljeta” Ilmāra Šlāpina tulkojumā. Sergejs Rube ir Vācijā dzīvojošs dramaturgs, kura traģikomēdija “Žuljeta” ieguva starptautiska konkursa “Badenvailer – 2010” galveno prēmiju (konkurss rakstniekiem, kuri raksta krievu valodā, bet dzīvo ārzemēs).

Pati luga vēsta par diviem dzīves pabērniem, kurus liktenis savedis kopā. Džuljeta ir pamuļķīte, kura visā raugās ar mīlestības pilnām acīm, bet nav nevienam vajadzīga, pat savai ģimenei. Rahmanovs ir izbijis cirka mākslinieks, kurš pēc gūtās traumas pārkvalificējies par burvju mākslinieku un pavada savas dienas apmuļķojot cilvēkus. Kādu dienu ciniķis Rahmanovs satiek dīvaino Džuljetu. Šīs divas pilnīgi atšķirīgas pasaules saduras, un abu dzīve neatgriezeniski mainās.

Iestudējuma “Iemīlējās muļķis muļķītē” skatuves noformējumu veido scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone. Galvenajās lomās – Andris Bulis un Zanda Mankopa.

Pirmizrāde – 1. decembrī plkst. 18.30. Tuvākā izrāde – 2. decembrī plkst. 18.30.

LA.lv