×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. oktobris, 2012
Drukāt

Drīzumā tiks izdota grāmata “Latvijas novadu ģerboņi”

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja gatavojas izdot Heraldikas komisijas grāmatu “Latvijas novadu ģerboņi”, aģentūrai LETA apliecināja kancelejas Preses dienesta vadītāja vietnieks Mārtiņš Drēģeris.

Drēģeris atzīmēja, ka ir noslēgusies administratīvi teritoriālā reforma, kuras rezultātā izveidoti Latvijas novadi. Heraldikas tradīcija nosaka, ka ģerboņa īpašnieka juridiskā statusa maiņai ir jāatspoguļojas ģerbonī. Patlaban, piemēram, vairāki desmiti pagastu ir pārveidoti par novadiem. Līdz ar šo reformu Latvijā tā dēvētajā komunālajā jeb pašvaldību heraldikā noslēdzas vesels posms, par to pārskatu sniegs izdodamā grāmata.

Turklāt Ģerboņu likuma 10.pants noteic, ka Valsts heraldikas komisija veido un uztur informatīvu materiālu bāzi par ģerboņiem un ģerboņu veidošanas pamatprincipiem un nodrošina šo materiālu pieejamību sabiedrībai. Tādējādi grāmatā “Latvijas novadu ģerboņi” salīdzinājumā ar heraldikas komisijas 2008.gadā izdoto grāmatu “Latvijas ģerboņi”, tiek apkopoti visi apstiprinātie novadu ģerboņu, to heraldiskie apraksti, īsas ziņas par konkrēto novadu, novada teritoriālā karte, kā arī novadā apvienoto pagastu ģerboņi (ja tādi eksistē), kā arī novada ģerboņa leģenda jeb ģerboņa simbolikas skaidrojums, ko aicināja darīt pašvaldību pārstāvji.

Izdevums sevī apvienos enciklopēdiska un populāra rakstura materiālus. Ievadu grāmatai par heraldikas komisijas darbu ar novadu ģerboņa gatavo heraldikas komisijas ilggadējs loceklis, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes asociētais profesors Armands Vijups.

Grāmata, līdzīgi iepriekšējai tiks izplatīta, izmantojot Latvijas Nacionālās bibliotēkas tīklu, tādā veidā izdevumu nogādājot visām Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkām. Izdevums, kurš tiek sagatavots atbilstoši Eiropas heraldikas tradīcijām, mākslinieciskajiem principiem un augstai poligrāfijas iespiedkvalitātei (ģerboņu attēliem jābūt sešu krāsu iespiedumā), kļūs arī par vienu no Latvijas valsts prezidentūras reprezentācijas dāvanām, ko paredzēts pasniegt Latvijas pašvaldībām Valsts prezidenta reģionālo vizīšu laikā, skaidroja Drēģeris.

Grāmatas izdošanai paredzēti 11 646 lati. To izdos SIA “Neputns”, kas bija vienīgais pretendents kancelejas izsludinātajā konkursā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+