×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Drons varēja novest pie lielas nelaimes: arī ugunsgrēka filmēšana Jūrmalā (17)

Aculiecinieka foto notikuma vietā/foto - LETAAculiecinieka foto notikuma vietā/foto - LETA

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) izvērtēs potenciālos pārkāpumus dronu izmantošanā, kas redzami televīzijas (TV) sižetos saistībā ar svētdien notikušo ugunsgrēku, aizdegoties plastmasas atkritumu krāvumiem Jūrmalā.

CAA valdes direktors Māris Gorodcovs šodien žurnālistiem īpaši sasauktā preses konferencē apliecināja, ka dažādi potenciāli pārkāpumi dronu izmantošanā ir dokumentēti TV sižetos par attiecīgo ugunsnelaimi.

Pēc viņa teiktā, satraucošākais ir tas, ka ar dronu no augšas filmēts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopters, dzēšot ugunsgrēku. Tas esot nepieņemams un pilnīgi neattaisnojams risks, par attiecīgo epizodi paredzēts konsultēties arī ar NBS.

Tāpat viņš pastāstīja, ka dronu izmantošanā iepriekš bijuši arī citi nopietni incidenti, kas varēja rezultēties nelaimē. Piemēram, aviācijas skates laikā Daugavpilī, kad reaktīvās lidmašīnas izpildīja formācijas lidojumu, viens no skatītājiem bija pārsimts metru augstumā pacēlis dronu. Savukārt lidostā “Rīga” kāds aviolaineris, veicot nosēšanos, palidojis zem drona – gandrīz notikusi sadursme.

CAA par dronu izmantošanas pārkāpumiem ir tiesīga piemērot administratīvo sodu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, aizdegoties plastmasas atkritumu krāvumiem. Pēc vairāk nekā 12 stundu darba pirmdien plkst.5.17 ugunsgrēku izdevās lokalizēt. Kopējā plastmasas atkritumu krāvumu degšanas platība bija 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāri. Dega arī angārs 10 kvadrātmetru platībā.

LTV uzskata, ka tās rīcībā esošais drons Jūrmalas ugunsgrēka laikā netraucēja NBS helikoptera darbībai

Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošais drons, ar kuru tika filmēts svētdien notikušais ugunsgrēks Jūrmalā, neatradās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteram tādā attālumā, lai traucētu tā darbību, aģentūrai LETA norādīja LTV pārstāve Dace Jansone.

Viņa norādīja, ka LTV ir informēta par CAA paziņojumu izvērtēt potenciālos pārkāpumus dronu izmantošanā saistībā ar svētdien notikušo ugunsgrēku Jūrmalā.

Vienlaikus Jansone uzsvēra, ka kamēr nav pieņemts lēmums, ar kuru konstatēti pārkāpumi dronu izmantošanā konkrētajā gadījumā, LTV no plašāku komentāru sniegšanas atturēsies.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Štrunts par nelegālo miseni, štrunts par vienu nieka pažaru, (vai mazums tādu Latvijā?) vislielāko kaitējumu videi un cilvēkiem nodarījis drons.
  Vajag izveidot izmeklēšanas komisiju, aprēķināt misenes īpašniekiem nodarītos zaudējumus un piedzīt no valsts kompensāciju trīskāršā apmērā.
  Godprātīgi maksājiet nodokļus!

 2. Civilās aviācijas aģentūra atlaujot lidinat lidmasinas virs manas majas ari rikojas ne pec noteikumiem, ar mani tacu neviens nesaskanoja vai es velos risku katru dienu vismaz 20 potencialas briesmas piedzivot. esmu par droniem, un ja helikopters velas lidot vieta kur tas nav gaidams, lai publicee Latvijas Vestnesii marsrutu un lido, tad nebus briesmas un droni nelidos. lielajiem droniem ir iebuveta karte kur tie nav spejigi pacelties – lidlauku tuvumaa. citas vietas lai tad helikopteri saskano lidosanu.

 3. Pilnigs idiotu lemums Atbildēt

  Eu. Kas jums darit nav ko. Idioti vai? Ko lems ko spriedis. Domajiet reaali ko jus daraat. Kas te apspriezams kas no kurienes filmets fotografeets. Kas slepjams. Kas tur bistams. Lidmasina lidoja un pasazieris fotografeja. NBS pildija dienesta pienakumus dzesot uguskreku videoregistrators filmeja. Kas tur ipash. Drons. Ak vai kads savu dronu palaida gaisaa nofilmeeja. Shausmas. Jus bezsmadzenu radijumi ko juus tagad lieki laiku terejat. Nabaga drons uzskrietu lidmasinai. Ak vai putni nevar ieskriet. Mulkibas juus te malat. Un velti laiku terejat bet mes jums algu par to maksaajam.

 4. Jūrmalas deputātiem pakaļas sāka trīcēt ka ieraudzīs ko sastrādājuši. Nekas nenotiek bez Jūrmalas domes citādi jau sen visiem tiek piemēroti sodi, bez brīdinājumiem.

 5. Ir tak noteikumi kas jāievēro! Ne tuvāk par 5 km no lidostām, līdz 120 metriem augstu no drona pacelšanās vietas , nelidot pāri cilvēku pūļiem un ceļiem kur pārvietojas transporta līdzekļi. Plus vēl šis tas . Bet vai tad tas NBS helikopters bija notriekts ar mazu kabatas izmēra rotaļlietu? Laikam gan kā nē jo vēl lido, bet drona vadītājs būtu jāsoda ar naudas sodu.

 6. Vai tiešām tagad prioritāte ir drons? Kas vainīgs pie ugunsgrēka un kā vispār tas notika tas netiks risināts?Noteikti pēc nedeļas viss būs pa vecam lai tie ļautiņi kas paelpoja bīstamo piesārņojumu paši lai tiek ar problēmām kas būs vēlāk.

 7. Un tas, ka no Zviedrijas ieved 23 tonnas plastmasas atkritumu Latvijas mežos, protams, ir sīkums. Un tie toksiskie dūmi, kuri kādam bija jāelpo un kuri kkur nosēdās un saindēja vidi, arī ir sīkums.

  Bet, re, droni filmēja – vot! tas jau ir kaut kas, par ko jāliek cietumā!

  Valsts ar visiem varas vīriem iet sviestā!

 8. Dronus apkaro, lai neieraudzītu varturu grēkus !
  Interesanti, kā apkaro krievijas spiegu dronus ?

 9. Varētu piekrist par dronu bīstamību, taču runa ir par degūšo atkritumu kalnu, tādēļ gribētos dzirdēt konkrēto īpašnieku vādus un uzvārdus neviss runas par citu tēmu. Vai policija arī jau kaut ko dara?

 10. Pat bardakā ir lielāka kārtība.
  Te: Kolegova un pašvaldības neko nezin par nelikumīgiem atkritumu kalniem, droni lido kā un kur grib, atbildības nekādas, saeimas deputāti negrib mainīt likumus, lai no atkritumu apsaimniekošanas izstumtu blēžus un noziedzniekus.

 11. HA HA DRONS VAINĪGS PIE ATKRITUMU DEGŠANAS HA HA

  • Ārzemēs ar stulbeņu lidinātiem droniem karo,
   lielākam dronam piekarot apakšā tīklu un
   stulbeņu dronu vienkārši noķerot(skatīt netā !)

 12. reka pie vainas ir drons ar kura palidzibu uznemti atteli ,bet atkritumu vaceji nav pie vainas HA HA HA

 13. Ja svešā īpašumā tāds lidinās, tas ir likvidējams, pārkāptas privātuma intereses.

Draugiem Facebook Twitter Google+