Ekonomika
Tehnoloģijas

Dronu radītie riski palielinās0

Foto: Zane Bitere/LETA

Dronu izraisītie incidenti, par kuriem ziņojuši aviolīniju piloti pagājušajā gadā Vācijā, vairāk nekā dubultojās, sasniedzot skaitli 158, vēstīts “Latvijas Avīzes” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Arī Getvikas lidosta Lielbritānijā bija paralizēta uz vairākām dienām dronu incidentu dēļ, tika uzsvērts pagājušajā nedēļā Madridē notikušajā vispasaules gaisa satiksmes vadības kongresā.

Tomēr dronu attīstība un iespiešanās dažādās dzīves jomās nav apturama, jo tie piedāvā vairākas būtiskas iespējas, salīdzinot ar helikopteriem – lētumu, nelielus izmērus un zemu trokšņa līmeni.

Šobrīd aviācijas nozarē vērojams pagrieziens attieksmē pret dronu integrāciju gaisa satiksmē – tas pavērs jaunas iespējas, bet arī radīs jaunus drošības riskus.

Ņemot vērā šos apstākļus, Eiropas Savienībā top jauni noteikumi dronu lidošanai, kongresā teica Eiropas valstu organizācijas “Eurocontrol” ģenerāldirektors Eimons Brennans.

Saistītie raksti
Tie būs samērā vienkārši vietās, kur ir zemi riski – piemēram, lidošanai virs jūras, bet daudz stingrāki augsta riska zonās – filmēšanai sporta sacensību laikā, preču piegādei un citiem uzdevumiem pilsētās, kā arī lidostu tuvumā.

Kongresā tika diskutēti risinājumi, kas ar datu apmaiņas palīdzību starp droniem un gaisa satiksmes vadības sistēmām novērstu dronu radītus gaisa satiksmes traucējumus, ļaujot gan dronu pilotiem, gan gaisa satiksmes vadībai identificēt “konfliktu zonas” un izvairīties no tām.

LA.lv