×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Kurzemniekus satrauc asiņainie ceļi un policistu trūkums. “LA” diskusija Talsos (5)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības rīkoto grāmatu svētku ietvaros Talsos notika publiskā diskusija “Drošība – policijas un iedzīvotāju atbildība”, kurā iedzīvotāju priekšā stājās Valsts policijas Talsu iecirkņa priekšnieka vietas izpildītājs Vilnis Veitners, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics un Saeimas deputāts (“Vienotība”) Aleksejs Loskutovs.

Jau diskusijas sākumā noskaidrojām, ka Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā (Talsi, Talsu, Mērsraga, Rojas un Dundagas novadi) dati par drošību un noziedzību ar neko īpašu neatšķiras no pārējās Kurzemes. 2014. gadā Kurzemē kopumā reģistrēti 4704 noziedzīgi nodarījumi (no tiem 122 sevišķi smagi, 1466 smagi, 2743 mazāk smagi). Talsu pusē 787 (attiecīgi 19, 231, 499), vienīgi pagājušais gads salīdzinoši asiņains bija ceļu satiksmē: desmit bojā gājušie (2013. gadā – viens). Pozitīvais: Latvijā samazinās zādzības no īpašumiem, jo cilvēki kļuvuši vērīgāki, sevišķi Kurzemē. Negatīvais: pieaug zādzības no veikaliem. Viena no lielākajām problēmām Kurzemē: valstī lielākais neaizņemto darba vietu skaits policijā.

Lūk, ko jautāja iedzīvotāji un atbildēja amatpersonas.

– Talsos visur jūtos droši, izņemot gājēju pārejas, uz kurām bieži brauc virsū, daudz neskatās, vadītāji runā pa mobilo telefonu. Nesen jau vienu kājāmgājēju nobrauca.

A. Rinkevics: – Tas ir braukšanas kultūras jautājums. Situācija Latvijā ir atšķirīga. Pirms vairākiem gadiem Valmierā augsta pašvaldības amatpersona notrieca cilvēku, sabiedrībā par to daudz runāja, policija kontrolēja, sodīja un braukšanas kultūra strauji uzlabojās. Kā valmierietis biju tā pieradis, ka jebkurā brīdī varu uzlēkt uz gājēju pārejas un transporta līdzekļi apstāsies, ka pēc tam Rīgā kļuva bīstami staigāt pa ielām… Domāju, ka Talsos arī braukšanas kultūru var uzlabot.

A. Loskutovs: – Zinu, ka Bauskā cilvēki ir tā pieraduši – viņiem ir priekšroka uz gājēju pārejām –, ka viņi pat reizēm vairs neskatās uz automobiļiem. Tas gan arī ir bīstami. Ja situācija Talsos tiešām nav laba, tad novēlu vietējai policijai rīkot reidus un sodīt autovadītājus. Tas prasa laiku un resursus, bet situāciju iespējams uzlabot.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jāmaina priekšniecība Talsos,jo viņš neredz jeb negrib redzēt ,kas notiek viņa degungalā.

    • Ne jau priekšnieki vainīgi , ka PUIŠEĻI ar bembukiem laiž kā lielie ! Vajadzētu autovadītāju kursus vismaz 6 mēnešus – un 5 no tiem braukšanā / 5-6 stundas dienā , kamēr patiešām iemācās / , lai ievērotu VISUS Satiksmes noteikumus !!! Bet pie mums Latvijā ir baigi interesanti – sabrūk veikals = Ministru Prezidents vainīgs , neesot stāvējis blakus montētājiem – lai pareizi saskrūvē ! Un Saeimā ievēlam dažāda kalibra KLAUNUS = 5 šķiras aktierus , basketbolistus un līķu tirgoņus !!

  2. Nost ar ceļu policiju. Jāmin tik grīdā. Ceļu policists ir diagnoze.

  3. Zinu, ka daudzi poliči vienkārši “izdeg”, cīnoties par taisnību…kur lielie priekšnieki visu koriģē savtīguma vārdā! Zivs pūst no galvas, valsts mērogā!

  4. nūuuuuuuuuuu talsi:) tur policijas priekšnieks ir kā mafijas krustēvs. viņa padotie drīkst zagt un iesniegumus par viņu nozagto vienkārši nepieņem, pašvaldibas policistam drīkst ” točka ” būt, un to nekas nespēj aivētr…. pats priekšnieks drīkst dzērumā avaret, un nekas , kaut pats fakts pat nofilmēts un internetā bijis publicēts.
    tad kāda var but kārtiba pie tādiem ” kārtibsargiem” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+