×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Drošība, mīlestība, Lāčplēsis, sniegs, dzintars – ko cittautiešiem nozīmē Latvija (5)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Veidojot 2016. gads video sveicienu Latvijas dzimšanas dienā, 98 mūsu valstī dzīvojoši cittautieši tika aicināti vienā vārdā raksturot, ko viņiem personīgi nozīmē Latvija, LA.lv pastāstīja Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

“Video “Latvijai 98! Vilinājumi” aicina ārzemniekus viesoties Latvijā un svinēt simtgadi kopā, savukārt mūsu valsts iedzīvotājiem tas ir skats no malas un komplimenti no cittautiešiem,” stāsta Pastare, piebilstot, ka šeit dzīvojošie citu kultūru pārstāvji kā īpašu dārgumu min mums pašsaprotamas un ikdienišķas norises, ko reizēm piemirstam novērtēt.

“Ēģiptietis Kurzemes pusē emocionāli stāstīja, ka viņam Latvija vienā vārdā ir “drošība”, jo naktīs var pārvietoties un bērni neizjūt apdraudējumus. Anadalūziete Gulbenē kā nepieredzētu sajūtu nosauca “lapu čaboņu rudenī”, jo viņas Spānijas mājvietā tā neesot. Mauritānietis nolasīja filmēšanas grupai īsu lekciju par to, kādēļ latviešu valoda ir tik unikāla. Alūksnes pusē vācietis rīta agrumā atzina, ka Latvija viņam ir “mīlestība”, jo ilgi to meklējis un beidzot atradis Latvijā. Students no Saūda Arābijas filmēšanas dienā pirmo reizi mūžā ieraudzīja sniegu. Sveicam Latviju dzimšanas dienā, izceļot vērtības, ko dažkārt ikdienas steigā nepamanām,” ar iespaidiem dalās video idejas autore Eva Ikstena.

Cittautieši video apsveikumā vārdus izrunā savā dzimtajā valodā, tādējādi katrs personīgi uzrunā arī tautiešus visā pasaulē, video sveicienā ir titri angļu valodā. Otrā video versijā, kas pirmizrādi piedzīvos ceturtdienas, 17. novembra vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” visi klipa varoņi runā latviski, pauda Pastare.

Režisoram Jurģim Tūbelim, autorei Evai Ikstenai un operatoram Mārtiņam Sudrabam videoklipa veidošana ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Šis ir jau piektais gads, kad rudens gaismā un noskaņā radošā komanda apceļo dzimteni. “Veidojam video apsveikumus Latvijai, skaitot gadus caur to, kas svarīgi mums, cildinām, dokumentējam un sveicam iedzīvotājus 18. novembra svētkos. Cenšamies radīt svētku nedēļā prieku un kopības sajūtu caur cilvēkstāstiem. Katra video sagatavošana ir bijusi īpaša vairāku nedēļu ekspedīcija,” stāsta režisors Jurģis Tūbelis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Noskatījos un palika skumji,skumji..tas neīsti un samāksloti pozitīvi…

  • Droši vien tāpēc, ka šāds video bijusi režisora, nevis pašu cittautiešu iniciatīva. Viņi noteikti dzīvo tādu pašu parastu dzīvi kā mēs vairums no mums (par nevienu no viņiem, izņemot Kao un viņa Lāčplēša komiksiem nebiju dzirdējis).

 2. It kā jau forši, bet kāpēc subtitri ir angliski? Vai video nav domāts latviešiem? Vai latviešu, nevis angļu valodai, nebūtu jābūt tai valodai, kas vieno visus Latvijā dzīvojošos cittautiešus?

 3. UZMANIBU – multikulturalisma propaganda globaļugu slimā ideoloģija.!!!
  Ja agrāk pie mums viesojās kads cittautietis, uz sādiem rakstieem netika likts uzsvars.
  __
  Varbūt labāk uzrakstiet, kā jūtas Latvijas lauku cilvēki, ko???? Multikulturiālie imoperialisma protežētāji

 4. mja, latviesi laikam aptrukusies, visi aizbraukusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+