×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Drošība vienmēr paliks Latvijas un ASV partnerības stūrakmens, uzsver Bērziņš (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (centrā), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (no kreisās) un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Šodien, 2.septembrī, gatavojoties rītdien Tallinā plānotajām Baltijas valstu prezidentu sarunām ar ASV prezidentu Baraku Obamu, kā arī gaidāmajam NATO samitam, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, informē Valsts prezidenta kancelejā.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV augstāko amatpersonu tieši pirms NATO samita Apvienotajā Karalistē ir ļoti nozīmīgs fakts, kas ir apliecinājums ASV allaž aktīvajai pozīcijai attiecībā uz stratēģisko partnerību, it īpaši drošības politikas jautājumos.

“Drošība vienmēr ir bijusi un paliek Latvijas – ASV partnerības stūrakmens. Latvija ir paudusi un paudīs atbalstu ASV centieniem un nozīmīgajai rīcībai, konsolidējot stingru starptautisko nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā,” atzina Valsts prezidents.

Tāpat amatpersonas bija vienisprātis, ka gaidāmā NATO samita viens no Baltijai nozīmīgākajiem jautājumiem saistīsies ar ASV vadošo lomu, nodrošinot redzamu militāru klātbūtni Baltijas reģionā un tieši Latvijā – uz sauszemes, gaisā un jūrā – tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Militārā klātbūtne tiek definēta kā regulāras militāras mācības sabiedroto spēku rotācijas kārtībā Baltijas reģionā un Polijā, kā arī atsevišķu komandstruktūru izveidošana. Vienlaikus tikšanās ar ASV prezidentu būs iespēja pateikties par viņa ļoti savlaicīgo un spēcīgo atbalsta vēstījumu mūsu reģiona drošībai – Eiropas pastiprinājuma iniciatīvu.

Tāpat tēmas, kas nozīmīgas gaidāmajās sarunās ar ASV prezidentu būs Baltijas – ASV kiberdrošības partnerības jautājums, ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) nolīguma sarunu veicināšana, transatlantiskās saiknes starp Eiropu un ASV enerģētikas jautājumā nostiprināšana, ekonomikas attīstības un labas pārvaldības veicināšana ES Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā, kas būs galvenā prioritāte Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē 2015.gada pirmajā pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāatjauno arī otrs stūrakmens Atbildēt

    Pirmskara Latvijā arī progresīvais ienākuma nodoklis (1919.-1995.) tika uzskatīts par sistēmas stūrakmeni!

  2. … Lai varetu ticet sai trijotnei … ZZS un RP,AR ATKLATU DEKLARACIJU, ir jaizbeidz jebkadas attiecibas ar Lembergi, SX ka ari LKA partijam … LIDZ SO PARTIJU IZSLUDINASANAI PAR PRETLIKUMIGAM un VALSTS DROSIBAS APDRAUDOSAM SAKARA AR TO LIDZSINEJAM UN TURPINOSAM SAISTIBAM AR PRETVALSTISKAM ORG !

Draugiem Facebook Twitter Google+