×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Drošības dēļ Kremlis atsāks izmantot rakstāmmašīnas

Foto - AFPFoto - AFP

Pēc tam, kad bijušais ASV Nacionālās drošības aģentūras darbinieks Edvards Snoudens nopludināja slepenu informāciju par Savienoto Valstu izlūkdienestu informācijas vākšanas metodēm, Krievijas Federālais apsardzes dienests nolēmis īpaši slepenu dokumentu sagatavošanai izmantot rakstāmmašīnas, raksta avīze “Izvestija”.

Federālais apsardzes dienests, kas rūpējas par prezidenta Vladimira Putina drošību un uzrauga Kremļa komunikāciju sistēmas, iecerējis iepirkt divdesmit elektriskās rakstāmmašīnas, un to iegādei atvēlēti vairāk nekā 485 tūkstoši rubļu (astoņi tūkstoši latu), teikts iepirkuma aģentūras mājaslapā “zakupki.gov.ru”. Kā Kremlim lojālajam laikrakstam “Izvestija” skaidroja kāds avots valsts drošības sektorā, jau šobrīd Krievijas Aizsardzības un Ārkārtas lietu ministrijas izmanto rakstāmmašīnas, lai sagatavotu dokumentu uzmetumus un slepenas piezīmes. Tāpat vairāki prezidentam Vladimiram Putinam adresēti ziņojumi tikuši rakstīti ar rakstāmmašīnām.

“Atšķirībā no printeriem katrai rakstāmmašīnai ir savs rakstības šablons, kas ļauj identificēt, ar kuru rakstāmmašīnu attiecīgais dokuments ir uzrakstīts,” skaidrojis avots, piebilstot, ka “pēc informācijas nopludināšanas skandāliem datoru izmantošana vairs nav droša”. Tamdēļ aizvien vairāk dokumentu tikšot sagatavoti papīra formātā, nevis elektroniski.

Krieviju pamatīgi sadusmoja Snoudena nopludinātie dati, kas liecināja, ka 2009. gadā G20 valstu saietā Londonā britu izlūkdienesti izspiegoja vairāku valstu delegācijas, tostarp toreizējo Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+