×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Drošības iestādes nogulēja provokāciju (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Prokrieviskais britu izcelsmes blogeris Graiems Filipss, kurš 2016. gadā mēģināja rīkot provokācijas pie Brīvības pieminekļa 16. marta leģionāru piemiņas gājiena laikā, tika aizturēts un izraidīts no Latvijas. Viņam arī tika noteikts liegums iebraukt Latvijā. Taču tā paša gada jūnijā viņš atkal iebrauca mūsu valstī un devās uz Daugavpili, ko vēlāk izrādīja bildēs interneta soctīklos.

Visticamāk, 16. marts būtu noritējis daudz mierīgāk, ja Latvijas tiesībsargājošās iestādes būtu liegušas Grei­emam Filipsam iebraukšanu valstī. Arī pēc viņa ārdīšanās pie Brīvības pieminekļa Drošības policija (DP) vēl tikai vērtējot iespēju šo provokatoru izraidīt no Latvijas.

G. Filipss savas darbības pārraidīja tiešraidē sociālajā tīklā “Periscope”, kur bija skaidri redzams, ka viņš vairākas reizes mēģina provocēt cilvēkus ar dažādiem uzbāzīgiem jautājumiem un izbļāvieniem. Pēc aizturēšanas G. Filipsu aizveda uz Matīsa ielas policijas iecirkni, kur pret viņu tika sākta administratīvā lietvedība. Pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa, par šādu pārkāpumu var piespriest līdz 280 eiro lielu naudas sodu vai arī administratīvo arestu uz 15 dienām. Policijas iecirknī viņš turpināja būt agresīvs, krievu valodā policijas darbiniekus uzrunāja ar “tu” un pārmeta, ka tiekot ierobežota preses brīvība. Pēcāk viņš pārgāja uz angļu valodu, uzsvēra, ka ir Britānijas pilsonis un zvanīšot uz vēstniecību. G. Filipsa uzvedība policijai bija radījusi iespaidu, ka viņš lietojis narkotiskās vielas.

Jāpiebilst, ka Valsts policija iepriekš bija G. Filipsu akreditējusi 16. marta pasākumam, izsniedzot arī presei paredzēto oranžo vesti. Viņš bija aizpildījis pieteikumu kā neatkarīgs žurnālists, kurš vēlas atspoguļot pasākumu, un neviens to nebija apšaubījis. Tagad iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis gan atzīst, ka brits neesot darbojies kā žurnālists un viņam bijuši pavisam citi mērķi. R. Kozlovskis sola, ka notikušo pārrunās ar Drošības policijas un Valsts policijas vadību. “Uzskatu, ka tā bija atklāta provokācija,” sacīja R. Kozlovskis, “mans personiskais viedoklis ir, ka šī persona nebūtu vēlama Latvijā.”

DP preses sekretāre Līga Pētersone sacīja, ka tiekot apsvērta iespēju par G. Filipsa izraidīšanu no Latvijas. Te gan jāteic, ka DP bija pietiekami daudz laika, lai jau agrāk iekļautu viņu nevēlamo personu sarakstā. Pamats tam ir G. Filipsa līdzšinējās darbības Ukrainā, par ko “LA” jau iepriekš rakstīja. Viņš ir gan aktīvi propagandējis Krievijas īstenoto Krimas aneksiju, gan dažādi atbalstījis prokrieviskos teroristus Austrumukrainā, turklāt ir videoliecības, kur redzams, ka viņš pats šauj no separātistu ieroča.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tātad “radās iespaids par narkotisko vielu klātbūtni” vai arī tas tika procesuāli apstiprināts? Iespaids. Man radās iespaids, ka t.s. blogeris vienkārši ir psihiski nevesels. Par šāda tipiņa ielaišanu LV kādam vajadzētu samaksāt ar amatu.

  2. Kāds ministrs – tāds rezultāts – atceries Maidana izstādi pie Ministru Kabineta un nopostīja labi apsargātā vietā – ko ministrs – saprata? Robežas nocietināšana – arī vāji ( vai tas 1000 Eu par tālāko ir svarigāks). Pat priekšā teikšana par šo Kremļa bļāvēju un Dombasa piedzīvojumiem nebija zināmi – bija, bet vājspēja saprast ( vai negribēsana). pat izsniedza žurnālista vestīti . Un tad tādas vestītes dos arī nākošajiem ”žurnālistiem” , ko uzvilkt uz zaļajiem formas tērpiem… Tie būs pat paņēmuši līdz tiesu papīrus no Krievijas, ka ir žurnālisti un ar spriedumu ielaižami Latvijā… Murgs… vai naudīgs gļēvums?

  3. Mazliet smieklīgi, ka no tāda žurnālista nelielas provokācijas, mūsu masu mēdījiem izdevās uzpūst notikumu, kas atbalsosies visā Eiropā. Cik mēs esam vārgi, nepārliecināti un neaizsargāti par savām vērtībām. Vai tiešām neviens no klātesošajiem nebija gatavs viņam izskaidrot šī gājiena un notikuma jēgu Latvijas vēsturē.

  4. Varbūt kāds to tā arī gribēja?

  5. Nenogulēja vis, bet darīja to apzināti.

  6. poliči nezināja, nepazina, nebija finansējuma…

  7. Darīja visu,ko gribēja.Labi,ka vēl nepiekakāja uz galvas DP.

  8. Ļaujiet pasmieties! Šis kekss savu darbu izdarīja perfekti, kamēr mūsu policīši plātīja muti. Kā sacīt jāsaka – skaties un mācies …

Draugiem Facebook Twitter Google+