Latvijā
Sabiedrība

Kādas ir galvenās atziņas pēc mācībām “Namejs 2018” pilsētās, kur tika inscenēti masu nemieri?0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ivars Soikāns

Kādas ir galvenās atziņas pēc militārajām mācībām “Namejs 2018” pilsētās, kur tika inscenēti masu nemieri?

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mācības, izspēlējot arī atbildi uz masu nemieriem kā hibrīdapdraudējuma paveidu, pirmkārt, dod lielu praktisko pieredzi. Mēs realitātei pietuvinātā veidā izjutām, kā nemieri vai citas krīzes situācijas var izvērsties. Otrkārt, mācības rada izpratni, kādai jābūt pašvaldības nostājai, kas no mums tiek sagaidīts un kā to vislabāk paveikt. Mēs redzējām, kā praktiski notiek dažādu spēku sadarbība. Tagad uz drošības jautājumiem lūkojamies citām acīm.

Pirms mācībām ar Valsts policijas pārstāvjiem un pašvaldības policijas operatīvās informācijas centru runājām par vienotu informāciju iedzīvotājiem. Viņi, klātienē vērojot NBS un citu atbildīgo dienestu darbību, guva labu pieredzi. Tas viss tika atspoguļots vietējos medijos: Vidzemes TV, laikrakstā “Liesma” un portālā “Valmieras Ziņas”. Kopējiem pūliņiem paaugstinātas zināšanas un izpratne par drošību.”

Raivis Ragainis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Iepriecinošākā atziņa – vajadzības gadījumā mūsu iekšlietu struktūrām operatīvi spēj pieslēgties NBS ar nepieciešamo tehniku. Mācību laikā mums bija iespēja vērot NBS un citu struktūru sadarbību, novēršot potenciālos draudus sabiedrībai.

Redzējām apjomīgu militāro aprīkojumu darbībā un pārliecinājāmies, ka viss tiek kvalitatīvi pārvaldīts un pielietots. Mācības liecina, ka mums visiem drošības jautājumi ir svarīgi. Gan pilsētas, gan apkārtnes iedzīvotāji pret militārajām mācībām “Namejs 2018″ izturējās ar sapratni. Mācībās tika iesaistīti apjomīgi militārie spēki, militāro transportu ieskaitot, bet cilvēki nesūdzējās par traucējumiem viņu ikdienas gaitās.

Esmu gandarīts, ka pašvaldība spēja mācībām nodrošināt gan ēkas bāzes izveidei, gan teritoriju mācību norisei, gan visu to, kas nepieciešams operatīvā centra izveidei uz mācībām noteikto laiku. Paldies visiem, kas pielika savu roku!”

LA.lv