×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Drošības policija aicina aizliegt “Krievu maršu” 9.maijā (15)

uzvaras_piemineklis

Rīgas pašvaldība saņēmusi negatīvu Drošības policijas (DP) atzinumu par biedrības “Rodina” piektdien, 9.maijā, ieplānoto “Krievu maršu”, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

DP norāda, ka pasākuma laikā pastāv būtiski sabiedriskās drošības un kārtības apdraudējumi, kas var izraisīt nekārtības, tāpēc DP aicina Rīgas pašvaldību aizliegt “Krievu maršu”, pastāstīja pašvaldības pārstāvis Uģis Vidauskis.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, DP brīdinājusi, ka “krievu maršā” var piedalīties vairāk dalībnieku, nekā ir minēts pieteikumā, un viņu vidū var būt arī radikāli vai uz konfrontāciju izraisīšanu orientētas personas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka biedrības “Rodina” rīkotajos pasākumos piedalās arī biedrības “Pribaltijskij kazačij krug” pārstāvji, kuri publiskus pasākumus apmeklē, ģērbušies kazaku formas tērpos un līdzi ņemot kazaku karogus un atribūtiku. Neskatoties uz to, ka normatīvais regulējums neaizliedz publiskos pasākumos nēsāt militāros formas tērpus, tas var izsaukt negatīvu rezonansi sabiedrībā.

DP arī norādījusi, ka krievu kazaku organizāciju identitāte ir cieši saistīta ar Krievijas interešu aizsardzību, kas izpaužas arī kā brīvprātīga dalība militāros konfliktos reģionā. Aktuālākais šīs darbības piemērs ir Krievijas kazaku ierašanās Ukrainā, kur viņi aktīvi ir īstenojuši darbības, kas ir vērstas pret Ukrainas teritoriālo vienotību.

Biedrības “Rodina” rīkoto pasākumu laikā ir iespējami arī mēģinājumi izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kuras izmantošana saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu ir aizliegta.

“Rodina” aktivitātes un darbība ir vērsta uz sabiedrības šķelšanu, ideoloģisku domstarpību, etniskās spriedzes un neiecietības veicināšanu Latvijas sabiedrībā, jo tā ir balstīta uz kategorisku krievu nācijas pārākuma demonstrēšanu un netiešu latviešu tautas un valodas noliegšanu, norāda DP.

DP uzskata, ka “Rodina” rīkoto pasākumu laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu tā laikā.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) rīt, 7.maijā, plkst.9 tiksies ar biedrības “Rodina” pārstāvjiem. Atbilstoši likumdošanai, lai izvērtētu pasākuma radītos drošības riskus, tā organizatori uzaicināti uz sarunu, lai lūgtu sniegt komentārus par pasākuma mērķi un nolūku, par izplatītajiem uzaicinājuma tekstiem, kā arī sniegtu savu viedokli par Drošības policijas atzinumā pausto.

Izpilddirektors pagaidām atteicās atbildēt uz jautājumu, vai pašvaldība biedrības gājienu gatavojas aizliegt.

Biedrība sociālajos tīklos izplatītajā uzaicinājumā uz “Krievu maršu” paudusi, ka krievi ir Latvijas senākā pamatiedzīvotāju tauta un krievu valoda ir Latvijas valsts valoda. Tāpat paziņojumā minēts, ka Rīgā 60% iedzīvotāju ir krievi, bet valstī kopumā – 40%. “Rīga – mūsu pilsēta, Latvija – mūsu zeme. Krievi nepadodas!” teikts aicinājumā.

Biedrības mājaslapā atrodami Tatjanas Ždanokas izteikumi, ka “saskaņa ir ilūzija, nepieciešami protesti”, kā arī Iļjas Kozireva apgalvojumi, ka “ar ienaidniekiem nav jēgas veikt pārrunas, izņemot pārrunas par padošanos”. “Mūsu ienaidnieki ir apņēmušies veikt asimilāciju līdz pēdējam cittautietim, neielaižoties ar mums pārrunās. Saprotot, ka mums ir darīšana ar ienaidniekiem, mums ir ievērojami vieglāk izvēlēties,” teikts Kozireva publicētajā paziņojumā.

Reaģējot uz musinošajiem uzsaukumiem, dzejniece Liāna Langa, īstajā vārdā Liāna Bokša, 3.maijā vērsusies DP, aicinot nepieļaut krievu maršu 9.maija pasākumos Rīgā. “Aicinu nepieļaut Latvijas valstiskumam naidīgo un sabiedrību šķeļošo krievu maršu 9.maijā,” pavēstīja dzejniece. Kā iemeslu aizliegt krievu maršu viņa min “Rodina” mājaslapā pausto – uzsaukums piedalīties gājienā saturot melīgus faktus un esot klaji agresīvs.

DP vērsusies arī bijusī Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, kura norāda, ka “Krievu maršs” savā aicinājumā izmanto melīgu propagandu, kuras saturs mudina uz agresīvu un mērķtiecīgu rīcību. Tāpat biedrības mājaslapā ievietota videofilma, kas sagroza Latvijas vēstures faktus, un aicinājumi atgūt it kā krievu zaudētās tiesības Latvijā.

Cipule norāda, ka krievu tauta nav senākā Latvijas teritorijā dzīvojošā tauta, turklāt Rīgā krievvalodīgie, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ir 39,51%, nevis 60% no iedzīvotāju kopskaita, bet Latvijā kopumā – 26,9%, nevis 40%. Savukārt etniskie krievi-Latvijas pilsoņi Latvijā ir aptuveni 18%. Pamatojoties uz meliem par krievu skaitu un izcelsmi Latvijā, cilvēki tiek aicināti pārņemt varu Latvijā pēc etniskiem principiem, tāpēc Cipule aicina nepieļaut šāda gājiena norisi, noskaidrot un sodīt tā organizatorus par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu.

Kā ziņots, Pārdaugavā, pie pieminekļa Padomju armijas karavīriem, 8.maijā un 9.maijā notiks tradicionālie biedrības “9maijs.lv” rīkotie pasākumi, lai atzīmētu “fašisma sagrāves dienu”. Šiem pasākumiem 9.maijā plkst.18 grasās pievienoties arī “Rodina”, rīkojot krievu skolu atbalsta gājienu, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē. Plānots, ka gājienā piedalīsies ap 100 cilvēku. Tas sāksies Strēlnieku laukumā un virzīsies pāri Akmens tiltam, lai pievienotos 9.maija pasākumam.

“Rodina” dibināta 2004.gada augustā. Tās darbības mērķi ir “Latvijas krievu kultūras lingvistiskās kopienas pārstāvēšana, tā tiesību un interešu aizstāvēšana”, kā arī krievu nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, sabiedrisko un jaunrades pasākumu un projektu organizēšana. Biedrības galvenās amatpersonas ir Mihails Averins, Eduards Gončarovs, Vadims Ivanovs, Grigorijs Suhovejenko un Aleksandrs Žguns.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Шла бы эта «поэтесса» куда по дальше! Пусть снимет розовые очки, общество уже давно расколото так, что дальше не куда. И не мы это начали, а именно вы! Отмечали, и будем отмечать День Победы! Это не ваш праздник, а наш!

  • Brauc uz savu rasiju un svini,kur problēma!!

   • Ага, вот сейчас всё брошу и поеду. Да хрена вам! Вот такие как вы и взращивают то молодое поколение отмороженных фашистов, которые почувствовав свою безнаказанность, будут убивать безоружных людей без разбору. Вот события в Одессе это показали во всей красе! Беременная женщина, задушенная проводом, как вам это?!
    Ненависть всегда возвращается…

    • Jau atkal kko esi sajaucis – rašisti ir Krievijā – lūk arī brauc pie viņiem un svini!

     • Ага, а фашисты в Латвии?! Это ты чего то попутал, я у себя дома, в своей стране, усёк?!

    • Tieši tā ir kā saki- “Ненависть всегда возвращается…”Tikai jūs to nesaprotat un nez kāpēc domājat ,ka pēc jūsu “Ненависть” latvieši sajūsmā jūs apkamps un mīlēs.Paši to iesējāt un tagad vainojat mūs.Ne jau mēs jūsu zemē ieperinājāmies,bet jūs mūsējā un tagad vazājaties ar netīrām kājām pa galdiem.

     • Нет ребята, это вы не понимаете. Всему есть предел, а нам и терять то уже нечего. Мы медленно запрягаем, да быстро едем! Помните об этом. И ваши сентенции о своей земле и прочем наивны и смешны. Нет здесь больше ничего вашего, сами продали всё и продались всем. Оглянись вокруг.

 2. Martins Spravniks Atbildēt

  Es, ari dauz kam nepiekritu kas notiek apkart. Ziniet, aizliegumi ta ir sava veida galvas bazsana smiltis, problema jau no ta neatrisinasies. Ja reiz Latvijas valsts ir pievienojusies Eiropas tautu saimei, tad mums jarespekte Eiropas Savienibas pamatvertibas viedoklu dazadiba, tolerance un varda briviba. Tautiesi, vai jus gribat lai Latvija tiek atsviesta atpakal vecaja 1934 gada 15 maija Ulmana diktatura ar Kalnaciema akmenlauztuvem, politieslodzitajiem, komunistu un socialdemokratu vajasanam, represivu slepenpoliciju, uzpustu un neefektivu armiju kuras vieniga rota bija ordenaini generali un pulkvezi.

 3. Tūdaliņi tikai dibina jaunas partijas,emigrē no valsts un kasās savā starpā visos līmeņos.Atjēgsies,kad plīvos svešs karogs un savā mēlē būs jārunā čukstus.

  • esi pārliecināts,ka atļaujot provokātoriem pilnīgu brīvību,tas svešais karogs nesāks plīvot vēl ātrāk?Par to runāšanu svešā mēlē mēs jau esam ikdienā pārliecinājušies-tas arī ir visatļautības rezultāts.Tā jau vairs nesaucas demokrātija ,bet pilnīga anarhija,ja katrs dara to ,kas viņam iešaujas prātā.

 4. Ja kāds 9.maija Krievs cels roku pret manu Ģimeni, Uzņēmumu vai Mani -SAPLOSĪŠU

  • Vai cik tu agresivs :):):) kads mutes braucejs:):):). Kad butu istas briesmas Latvijas valstij, pilnigi noteikti tev butu bikses pilnas un pirmais iemuktu krumos ka tavs vecaistevs 1940. Vai ne ta !!!:):):)

 5. JĀ DĀRGIE DRAUGI TĀ IR BALTU ZEME JAU NO PĒCLEDUS LAIKMETA !!! KRĪVI, KRIVIČI ,GALINDI, GOĻĀDI LETUGOĻI, KURŠI , JĀTVINGI ,OBRI ,SĒĻI , PRŪŠI ,….U.T.T.VISUS NEUZSKAIĪT !!! JUMS –GODĀTIE IR APLAMA INFORMĀCIJA !!! –JŪS ESAT ,,RUSIFICĒTI ,, BALTI –NO MOSKAU ,(MAZ ŪDENS–,STAIGNA VIETA ) !!!

 6. Protams,ka aizliegt,jo mums Latvijā nav svētku 9.maijā.Lūdzu sviniet mirušo dienu 8.maijā pie sava pieminekļa.

 7. pa manam, rakstaa mineetie pretvalstiskie izteicieni, ir kriminaali sodaami nekaveejoties.
  un te nevarbuut nekaadas runas par aicinaajumu aizliegt, tas pasaakums ir jaazliedz nekavejoties un iniaciatori, kaa minimums jaanopratina.

Draugiem Facebook Twitter Google+