×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Drošības policija komentē Mamikina vizīti Sīrijā (9)

Foto no A. Mamikina "Facebook"Foto no A. Mamikina "Facebook"

Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina vizīte Sīrijā ir atbilstoša Krievijas ģeopolitiskajām interesēm, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

Viņš skaidroja, ka šis ir Krievijas organizēts pasākums, ar mērķi paust atbalstu kaimiņvalsts rīcībai. “Žēl, ka šādā pasākumā iesaistās Eiroparlamentārietis no Latvijas,” teica Mežviets.

Viņš vienlaikus norādīja, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, un Mamikins var paust kādu viedokli vien vēlas, taču sabiedrībai būtu jāizdara secinājumi, vai šādi cilvēki drīkst ieņemt EP deputāta amatu.

Kā ziņots, Mamikins Sīrijā ticies ar valsts prezidentu Bašaru al Asadu, kā arī dalījis humanitāro palīdzību, par deputāta vizīti Sīrijā aģentūru LETA informēja viņa birojā.
Trīs dienu vizītes laikā EP deputāts apmeklēja Aleppo un Damasku, tikās ar ANO ofisa Sīrijā un Sarkanā Pusmēness pārstāvjiem, Aleppo gubernatoru, valsts prezidentu Bašaru al Asadu, parlamenta deputātiem un spīkeru, ar nacionālās samierināšanas un ārlietu ministru, kā arī ar valsts reliģiskajiem līderiem.

Vizītes pirmājā dienā Mamikins kopā ar kolēģēm Igaunijas eiroparlamentārieti Janu Toomu un Latvijas eiroparlamentārieti Tatjanu Ždanoku pasniedza organizācijas “Caritas” humanitāro palīdzību, proti, piena maisījumus.

Kā informē deputāta birojā, otrajā vizītes dienā viņš piedalījās Sīrijas Nacionālās padomes kopējā ārlietu sanāksmē un tikās ar spīkeru Hadiju Abbasu. Mamikins stāsta, ka īpašu iespaidu uz viņu atstāja saruna ar nacionālās samierināšanas ministru Ali Haidaru, kurš pārstāv Sīrijas Sociālnacionālo partiju, kas ir al Asada strikta opozīcija, jo “2012.gadā viņa partija atšķirībā no pārējās opozīcijas kopā ar Asada “Baas” izveidoja koalīciju”.

Vizītes pēdējā dienā EP deputātus uzņēma Sīrijas Ārlietu ministrijas vadītājs un prezidents Bašars al Asads. “Es citēju Sīrijas prezidentam Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkeviča (V) citātu par to, ka al Asads ir pelnījis vien izmeklēšanas procesu Starptautiskajā tiesā. Sīrijas prezidents man atbildēja uz šo citātu, ka tādi politiķi ir itin kā uzkāpuši kokā un tagad nezina, kā no tā nokāpt,” raksta Mamikins.

Kopā ar Mamikinu Sīrijā viesojās vēl pieci eiroparlamentārieši: Tooma, Itālijas eiroparlamentārietis Stefano Maulu, Ždanoka, deputāts no Spānijas Havjers Kouso Permujs un vēl viens deputāts no Itālijas Fabio Massimo Kastaldo. Pēc Mamikina vārdiem, EP deputātu grupa Sīrijā pārstāvēja praktiski visu EP politisko grupu spektru, un tā veidos nākamās EP miera procesa atbasta intergupas kodolu. Šai grupai jau izteikuši vēlmi pievienoties vēl desmit deputāti.

LETA jau ziņoja, ka ārlietu ministrs savā sociālās vietnes “Facebook” profilā bija ievietojis fotoattēlu ar 7.martā Rinkēvičam adresētu Mamikina vēstuli, kurā EP deputāts informē, ka tuvākajā laikā plāno tikties ar Asadu. Ministrs vērsa uzmanību, ka Latvijas skatījumā Sīrijas režīma pārstāvji ir saucami pie atbildības Starptautiskajā krimināltiesā par tā pastrādātājiem noziegumiem pret civiliedzīvotājiem.

“Jebkāda veida kontakti, tostarp EP deputātu tikšanās ar Asadu ir uzskatāmi par atbalstu Sīrijas režīma darbībām. Tas nav pieņemami,” vēstulē Mamikinam atzīst ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu re cik divkosīgs ir Mežviets.Mamikins darbojas pretēji ES un LV ārpolitikas nostādnēm,bet Mežvietam tas ir tikai Mamikina viedoklis.Un ne vairāk,ne kaitējums ES un LV.Bet redz mēs kritizejot PAMATOTI LV valdību,prezidentu ,politiķus “piespēlējam”Krievijai,Vai jūs Mežvieta k-gs,ieņemat pareizu amatu,vai pareizi vērtējat valstī notiekošo,vai esat pilnīgi lojāls valsts piekoptai politikai utt?KO vēl jāizdara Mamikinam un Co,kas NAV ievēlēts no Krievijas !!! lai jūs to neuzskatītu tikai par viņa viedokli.Viņš faktiski darbojas no LV ievēlēts mums nedraudzīgas valsts interesēs.Kapēc tiesājat to pusaudzi,kurš itkā bija Sīrijā pie opozicionāriem?Lai cīnās,jo tas ir viņa VIEDOKLIS!!

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Asiņainais asads ar nolādētā putlera draugu sasveicinās.

 4. halops ir un paliek halops…

 5. muļķi tēlo politiķus

 6. Nu tak nebalsojiet par to Mamikinu, ja viņa izpatikšana Krievijai jums nepatīk!

 7. Komentaru vieta roku dzelzus kremla cekistiem !

  • Глафист! А тебе то какое дело? Сидишь в пансионате. Ну и сиди себе тихонечко.

Draugiem Facebook Twitter Google+