Latvijā
Politika

Drošības policija pārbauda vairākas ziņas par balsu pirkšanu 2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

DP priekšnieks Normunds Mežviets šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja, ka bez jau publiski izskanējušajiem pārkāpumiem saņemti vēl vairāki. “Varu apstiprināt, ka DP ir informācija par iespējamu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Signāli saņemti no dažādiem reģioniem saistībā ar dažādām partijām”.

DP vakar paziņoja, ka sākusi divus kriminālprocesus par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Ņemot vērā, ka izmeklēšana aktīvi turpinās DP šorīt aģentūrai LETA neatklāja vai kriminālprocesi sākti par faktu vai pret kādu personu.

Jau ziņots, ka kriminālprocesi sākti par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus – pazīmēm.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, aicinātas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

Saistītie raksti

Vēlāk, lūgti komentēt izskanējušās ziņas par iespējamu balsu pirkšanu konkrēti Jēkabpilī un Rēzeknē, DP pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka DP rīcībā ir ziņas par iespējamu vēlētāju rīcības prettiesisku ietekmēšanu Rēzeknē un Jēkabpilī un šobrīd tiek veikta šīs informācijas pārbaude.

Vakar Rēzeknē 251.vēlēšanu iecirknī, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana, aģentūrai LETA vakar pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Piroškina. Minētā iecirkņa vēlēšanu komisijas darbinieki ievērojuši trīs iereibušus vīriešus, kuri sākumā iegājuši iecirknī un nobalsojuši, bet pēc tam izgājuši ārā, zvanījuši pa mobilo telefonu un ar atlikušajiem vēlēšanu sarakstiem kādu gaidījuši. Pēc satikšanās ar gaidīto personu katrs devies uz savu pusi. Vēlēšanu komisijas darbinieki pieļauj, ka minēto personu satikšanās gaitā varējusi notikt norēķināšanās par iespējamajam balsu pircējam nepieciešamo balsojumu.

Tāpat vēstīts, ka vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņojuši par balsu pirkšanu Jēkabpilī.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
“Trieciens bija milzīgs…” Tramvaja kabīne Liepājā pilna stikliem pēc sadursmes ar autobusu 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divu negadījumu dēļ apgrūtināta satiksme Pārlielupē Jelgavā
4 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Maznodrošinātie un pensionāri risina juridiskas problēmas ar studentu palīdzību
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
50 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
37 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
2 stundas