×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
3. jūnijs, 2017
Drukāt

Drošības policija pārbauda vairākas ziņas par balsu pirkšanu (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

DP priekšnieks Normunds Mežviets šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja, ka bez jau publiski izskanējušajiem pārkāpumiem saņemti vēl vairāki. “Varu apstiprināt, ka DP ir informācija par iespējamu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Signāli saņemti no dažādiem reģioniem saistībā ar dažādām partijām”.

DP vakar paziņoja, ka sākusi divus kriminālprocesus par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Ņemot vērā, ka izmeklēšana aktīvi turpinās DP šorīt aģentūrai LETA neatklāja vai kriminālprocesi sākti par faktu vai pret kādu personu.

Jau ziņots, ka kriminālprocesi sākti par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus – pazīmēm.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, aicinātas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

Vēlāk, lūgti komentēt izskanējušās ziņas par iespējamu balsu pirkšanu konkrēti Jēkabpilī un Rēzeknē, DP pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka DP rīcībā ir ziņas par iespējamu vēlētāju rīcības prettiesisku ietekmēšanu Rēzeknē un Jēkabpilī un šobrīd tiek veikta šīs informācijas pārbaude.

Vakar Rēzeknē 251.vēlēšanu iecirknī, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana, aģentūrai LETA vakar pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Piroškina. Minētā iecirkņa vēlēšanu komisijas darbinieki ievērojuši trīs iereibušus vīriešus, kuri sākumā iegājuši iecirknī un nobalsojuši, bet pēc tam izgājuši ārā, zvanījuši pa mobilo telefonu un ar atlikušajiem vēlēšanu sarakstiem kādu gaidījuši. Pēc satikšanās ar gaidīto personu katrs devies uz savu pusi. Vēlēšanu komisijas darbinieki pieļauj, ka minēto personu satikšanās gaitā varējusi notikt norēķināšanās par iespējamajam balsu pircējam nepieciešamo balsojumu.

Tāpat vēstīts, ka vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņojuši par balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā tā tauta krāpta tiek. Jo tālāk, jo trakāk. Kam ticēsi?

  2. Balsu pirkšana notika dzīvokļos – vis kaut kur. Taču tas ir sīkums pret to skaitli, ko iegūs ušaamerīši no iepriekšējo vēlēšanu kastes:
    iRe nu – kāda ušamerīšiem laime – iespēju balsot iepriekšējās trijās dienās, sasniedzis gandrīz 389 700 jeb 27% no balstiesīgajiem. Pievienojos, viņu gudrībai un izdomai robežu nav. Centrālā vēlēšanu komisija piedāvā divas kastes, kur iemest biļetenus. Viena ir mazāka – pirms īstās dienas un otra – lielā. Mazā no lielās būtiski atšķiras, jo to var viegli atvērt un saturu nomainīt. Rīgā tā saucamajamos “uzpirktajos”/ Latvijai nelojālajos iecirkņos visi tajā samestie aplokšņu kalni tiek viens pret vienu nomainīti ar valdošās partijas aploksnēm. Tā izskatās iepriekšējo dienu vēlēšanu rezultāti, jo beigās, kad skaita naktī visas balsis, šīs iepriekšējo dienu kastes saturu pieber klāt. Taču vajadzētu saskaitīt atsevišķi, lai redzētu radošo šuri-muri. Vēlēšanu novērotājiem katru dienu jānoraksta kastu plombes numurs. Un vakarā, kad aizblombē, arī.
    Tātad šovakar Saskaņiešiem ir lieliska iespēja nomainīt iepriekšēnobalsojušo aploksnes pret savējiem. Atver tik kasti un viens pret vienu saliec savējos. Rezultātā Rīgā atkal lepni iesoļo ušuameriks.

Draugiem Facebook Twitter Google+