×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Iespējamās nelikumības Drošības policijā: pie rokas jau neviens nav pieķerts (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Skandalozā publikācija par iespējamām nelikumībām Drošības policijā (DP) pievērsusi deputātu uzmanību, bet viņi tāpat kā DP vadība norāda uz faktu trūkumu.

Neatkarīgā žurnāliste Agnese Margēviča pagājušo ceturtdien savā interneta blogā ievietojusi publikāciju “Pielaižu biznesmeņi”. Tajā vēstīts par vairākiem DP darbiniekiem, kuri atbild par pielaižu valsts noslēpumam piešķiršanu vai atteikšanu. Publikācijā apgalvots, ka viņu dzīvesveids ir ofici­ālajiem ienākumiem neatbilstoši dārgs un viņi neformālām saitēm saistīti ar personām, par kurām nākas lemt saistībā ar piekļuvi valsts noslēpumam. Tāpat žurnāliste atklājusi, ka šo amatpersonu ģimenes “tiek piebarotas no Krievijas izcelsmes kapitālā būvēta biznesa”. Galvenie raksta “varoņi” ir bijušā iekšlietu ministra Ziedoņa Čevera dēls Andris Čevers un kādreizējā “Parex bankas” valdes locekļa Arņa Lagzdiņa dēls Ivo Lagzdiņš. Viņi DP izvērtējot kandidātus otrās un trešās kategorijas pielaidēm valsts noslēpumam. Raksta autore norāda, ka pēc labvēlīga lēmuma pieņemšanas šo personu draugi un ģimenes locekļi saņem dažādus labumus no pielaižu ieguvējiem.

Arī pati raksta tapšanas un publicēšanas gaita atklāj Latvijas drošības dienestus neglaimojošā gaismā. Interneta portāls “tvnet.lv”, kur A. Margēviča mēģinājusi publicēt šo rakstu, vēl pirms publikācijas esot saskāries ar “uzbāzīgu uzmanību” no drošībnieku puses, tostarp apgalvojumiem, ka raksts esot melīgs, un netiešiem norādījumiem to nepublicēt.

DP šo publikāciju dēvē par pretreakciju uz dienesta aktīvo darbu valsts noslēpuma aizsardzības pasākumu stiprināšanā un apgalvo, ka tā esot sagatavota, lai diskreditētu kārtību, kādā tiek izsniegta atļauja darbam ar valsts noslēpumu. “DP uzskata, ka uz faktiem nebalstītu pieņēmumu publiskošana nevar veicināt sabiedrības informētību par valsts drošības iestāžu darbu, vienlaikus šādas informācijas izpaušana atbilst atsevišķu bijušo valsts amatpersonu, tajā skaitā to personu, kurām tika liegta pieeja darbam ar valsts noslēpumu, un Latvijai nedraudzīgu ārvalstu specdienestu interesēm,” teikts DP paziņojumā. Dienests arī norāda, ka publikācijā nav minēts neviens konkrēts fakts, kas norādītu uz prettiesisku rīcību. DP arī informē, ka rakstā minētās personas, “par kurām ir pausta nepatiesa informācija, plāno vērsties tiesā”, un aicina atturēties no šīs informācijas pārpublicēšanas. Par DP darbinieku mēģinājumiem ietekmēt medijus pirms raksta publicēšanas gan dienests nekādu komentāru nesniedz.

DP priekšnieks Normunds Mežviets minēto publikāciju esot pārrunājis ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. Abas amatpersonas secinājušas, ka rakstā esot izteikti pieņēmumi, kas balstās uz informācijas interpretāciju, nevis konkrētiem faktiem un šādu nepamatotu apgalvojumu izplatīšana publiskajā telpā nelabvēlīgi ietekmējot valsts drošības iestāžu un to amatpersonu darbību, kā arī apgrūtina tām uzticēto pienākumu pildīšanu nacionālās drošības jomā.

DP ir Iekšlietu ministrijas padotības iestāde. Savukārt speciālo drošības dienestu parlamentāro kontroli Latvijā realizē Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK). Diemžēl gan iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, gan NDK priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (abi “Vienotība”) piektdien atradās ārpus valsts un ar savu preses sekretāru starpniecību informēja, ka nekādus komentārus par šo lietu pagaidām nesniegs. Abas amatpersonas sola savu viedokli sniegt nākamnedēļ, kad būs atgriezušās Latvijā un pārrunājušas notikušo ar DP amatpersonām un priekšnieku.

Arī citi deputāti, taujāti par A. Margēvičas rakstu, kļuva diezgan nerunīgi un komentārs bija gandrīz 
vai jāizspiež. Saeimas Iekšlietu, aizsardzības un korupcijas novēršanas komisijas priekš­sēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) līdzīgi kā DP vadība šo rakstu saista ar dienesta aktīvu darbību “vēršoties pret personām, kuras apdraud Latvijas nacionālo drošību un teritoriālo integritāti”. Deputātu visvairāk satraucis fakts, ka raksts ilustrēts ar bildēm no minēto DP amatpersonu fotogalerijām sociālajos tīklos, kur Čevers un Lagzdiņš “zīmējas” ar saviem ceļojumiem. “Tāda eksponēšanās sociālajos tīklos DP amatpersonām nepiedien. Un nevis tādēļ, ka būtu jāslēpj kādas nelikumības, bet var traucēt amata pienākumu veikšanai. Ceru, ka DP priekšnieks ņems vērā rakstā minētos apstākļus, bet man nav nekāda pamata apšaubīt viņa kompetenci un uzmanību,” teica Latkovskis, uzsverot, ka rakstā nav saskatījis nekādus konkrētus faktus par noziegumiem.

Arī NDK priekšsēdētājas vietnieks Kārlis Seržants (ZZS) rakstā vairāk saskatījis “vispārinājumus, pieņēmumus un netiešas norādes”, nevis faktus. “Ja būtu minēti kādi konkrēti gadījumi, kad šie DP cilvēki kādam izlīdzējuši, tad cita runa. Apstāklis, ka abi rakstā minētie personāži brauc ar dārgiem auto, nav pierādījums, ka viņi būtu veikuši koruptīvas darbības, jo viņi ir turīgu vecāku dēli,” sprieda Seržants. Taču ziņas, ka DP izdarījusi spiedienu uz medijiem, lai traucētu rak­sta publikāciju, bijušais žurnālists Seržants vērtēja skarbāk: “Šāda rīcība nav ne DP darbinieka, ne džentlmeņa cienīga!”

Nacionālajā drošības komisijā strādā arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). “Esmu izlasījusi šo rakstu, tāpat kā daudzi citi sociālo tīklu lietotāji. Šobrīd man nav iespējas pārliecināties par satura atbilstību patiesībai, bet es sekoju situācijai un centīšos iegūt pilnīgu informāciju,” sacīja Mūrniece. Starp citu, Margēvičas rakstā minēts, ka ciešās attiecībās ar šaubīgajiem DP darbiniekiem atrodas viens no nacionāļu līderiem – Roberts Zīle.

Pilns raksts “Pielaižu biznesmeņi” atrodams šeit: https://agnesemargevica.wordpress.com/2015/05/28/pielaizu-biznesmeni/

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Gandrīz par tēmu: Atbildēt

  Ernis Purnis Pirms 58 sekundēm

  Attopieties – šis tips ir dziļi vienaldzīgs pret latviešu tautu un tās nākotni! Viņam vienalga vai latviski, krieviski jeb angliski runās bērni nākotnē, ka tik prestižajā amatā esot varētu izpatikt tiem kungiem,kas viņu tur bīda ar milzu sparu par spīti visiem objektīvajiem pretargumentiem. Jo šis kolaborants ir visus 25 gadus sadarbojies ar pārkrāsotajiem komunistiem, ar nodevīgo LC, ar kampējiem no TP un būdams jurists ir nodevis visus Satversmes pamatprincipus ,gan akceptējos okupantu nelikumīgo naturalizāciju, gan tautas aplaupišana-prihvatizācija ar viņa ziņu,gan atdodot valsts teritoriju krievijai un NEKAD NE REIZI PRET NAV PROTESTĒJIS, bet gan ticis labi atalgots par visu šo nodevīgo kalpošanu 4.maija kliķei!

 2. Mēs arī tā domājam Atbildēt

  Lustrācija un deboļševizācija 1. jūnijs, 2015 16:11 Atbildēt

  ” ciešās attiecībās ar šaubīgajiem DP darbiniekiem atrodas viens no nacionāļu līderiem – Roberts Zīle.”

  Kad no komunistiskās partijas izstājās komunists Zīle? Atgādinu, ka okupācijas gados viņš sadarbojās ar okupantiem un stiprināja komunistisko partiju, kuras darboņi pret latviešu tautu vērsa genocīdu.

  Kā Zīle tika pie miljoniem? Viņa bizness saistīts ar bioenerģiju un vismaz kādreiz bija saistīts ar HESiem uz mazajām upītēm. Vai nav tā, ka pateicoties tam, ka Zīlem ir ciešas saites ar DP – Zīle nokļuva miljonāru sarakstā?

 3. DP ar savu bezdarbību, vai drīzāk darbību Latv, naidnieku labā nevienu vairs neizbrīna, brīnums būtu ja tos arestētu un vēl lielāks brīnums būtu, ja arī sodītu! Arī tas kāpēc NA bosi tik uzmācīgi, tik masīvi reklamē,bīda tautai tik nesimpātisko un 4.maija kliķei akli kalpojošo e.levitu prežos,arī nav saprotams?
  NA pat nebaidās riskēt ar pamatīgu zaudējumu vēlēšanās ar šo levita uzspiešanu!

 4. Lustrācija un deboļševizācija Atbildēt

  ” ciešās attiecībās ar šaubīgajiem DP darbiniekiem atrodas viens no nacionāļu līderiem – Roberts Zīle.”

  Kad no komunistiskās partijas izstājās komunists Zīle? Atgādinu, ka okupācijas gados viņš sadarbojās ar okupantiem un stiprināja komunistisko partiju, kuras darboņi pret latviešu tautu vērsa genocīdu.

  Kā Zīle tika pie miljoniem? Viņa bizness saistīts ar bioenerģiju un vismaz kādreiz bija saistīts ar HESiem uz mazajām upītēm. Vai nav tā, ka pateicoties tam, ka Zīlem ir ciešas saites ar DP – Zīle nokļuva miljonāru sarakstā?

 5. Bet cilvēki, kas iekļauti ru melnajā sarakstā ir vietējie pelēkie kardināli, varbūt ne Kalniete, bet pārējie gan.

  Zīle vienmēr likās aizdomīgi neko nepasakošs. Interesanti cik maksāja iekļūšana sarakstā?

 6. Vienkārši rokas nolaižas, visur vienas samazgas. Laikam jāsāk cept savs inženiera cv un jādodas vienkārši kaut kur mierīgi strādāt. Jo algas te ar nekādas. Un tehniskās izglības sistēma tiek mērķtiecīgi grauta (vismaz RTU)

  • Savas valsts labad ir vērts pacīnīties nevis mest plinti krūmos un laisties tālēs zilajās. Atgūt savu valsti – nav nieka lieta, Ipaši pēc tik daudz nebrīves gadiem!!

 7. man tā vien šķiet, ka piebilde: “Starp citu, Margēvičas rakstā minēts, ka ciešās attiecībās ar šaubīgajiem DP darbiniekiem atrodas viens no nacionāļu līderiem – Roberts Zīle” varētu liecināt par politisku pagriezienu la.lv darbībā… pēc Krustiņa atlaišanas.
  Pret ko tad galu galā ir vērsta autores kritika? Vai tā vērsta pret DP darbības noslēpumiem, vai pret NA, kuriem DP nedod pielaides Valstiskiem noslēpumiem?

 8. PALDIES PAR RAKSTU UN VISIEM LĪDZ ŠIM IZLASĪTIEM KOMENTĀRIEM!!! PALDIES PAR KATRU VĀRDU!!! Mani pārsteidza LA savulaik publicētā intervija ar Igaunijas KaPo vadītāju! BIJU ĻOTI GANDARĪTA, KA IGAUŅIEM IR TĀDS KaPo VADĪTĀJS: IGAUŅI ZINA, KA VIŅUS SARGĀ UN AIZSTĀV, KA VIŅI KATRU GADU VARĒS LASĪT ŠĪS DROŠĪBAS IESTĀDES ZIŅOJUMU PAR STĀVOKLI VALSTĪ!?VIŅI ZINA, ka PRETVALSTISKI ELEMENTI viņiem nespļaus sejā valsts svētākajā vietā; ka viņus neņems ciet kā noziedzniekus citu vietā un nevedīs nezin kur pratināt; ka viņi NEKAD NETIKS PAZEMOTI UN ATSTUMTI KĀ SVEŠĶERMEŅI savā Igaunijā…. MUMS TĀDU DP ATSKAITI PAR PAVEIKTO LATVIJAS LABĀ LAIKAM NEKAD NELASĪT UN ATTIEKSMI LAIKAM NEKAD NESAGAIDĪT NO MŪSU DP UN CITIEM VALDOŠAJIEM SPĒKIEM, TĀPĒC ESAM TUR, KUR ESAM!?! CIK TRAKI, JA CILVĒKA GODU, SIRDSAPZIŅU UN DARBĪBU VADA NEGODĪGI NOPELNĪTI IZTIKAS LĪDZEKĻI!????!

 9. PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!! PALDIES PAR RAKSTU!!! Mani nepārsteidz rakstītais, jo kārtība mūsu valstī NAV!!! Prieks, ka šāds raksts publicēts un PALDIES žurnālistei Margēvičai. Dabīgi, ka deputāti satraukušies – nedod Dievs, nāks gaismā arī daža laba sakari ar nelikumībām vai valstij nelojālām personām vai vēl trakāk – valsts pamatus graujošiem elementiem!? Ir aspekti, kuri būtu izpētes vērti un kurus derētu zināt sabiedrībai, proti: KĀPĒC pēc ievēlēšanas Saeimā PĀRMAINĀS deputātu uzvedība un spriedumi par notiekošo valstī??? Piem. Imanta Parādnieka un Raivo Dzintara uzskati – viņi VAIRS tik strikti neuzstāj par saviem uzskatiem….To spilgti varēja redzēt pēc “VISU LATVIJAI!” apvienošanos ar TB/LNNK vecajiem bukiem, starp kuriem bija daudzi jau pamatīgi “sasmērējušies” elementi, ka piem. Straume!?? Nebrīnos, ka pie vainas ir Roberts Zīle, jo reiz bija ļoti interesanta situācija, kuru redzot un dzirdot MAINĪJU savus uzskatus par Zīles ĪSTAJIEM, PATIESAJIEM LATVIJAS PATRIOTA UZSKATIEM!?! REDZU, KA NEESMU KĻŪDĪJIES UN NEVIENAM VIŅA VĀRDAM VAIRS NETICU UN NETICĒŠU… Nebrīnos, ka pār NA galvām pēdējā laikā TIK BIEŽI LĪST VALSTIJ GANDRĪZ VAI NELOJĀLU politiķu birkas!!! NA VIENKĀRŠI “ATSĒDINA”…. NEVAJADZĒJA “VISU LATVIJAI!” puišiem ļaut sevi apvienot ar TB/LNNK veco neliešu grupiņu, kuri R.Zīles vadībā TIK ĻOTI GRIBĒJA PALIKT VALSTS VADĪBAS KATEGORIJĀ!!! BŪTU “VISU LATVIJAI!” TIKUŠI IEVĒLĒTI DEPUTĀTOS, BET TB/LNNK GAN BŪTU IZMESTI KĀ NELIETĪGI SUŅI ŽOGMALĒ!!! KO JŪS GLABĀT VECOS NELIEŠUS??? TAGAD PAŠI ESAT TIK “VEIKSMĪGI” VIŅU SAPĪTI UN JAU VAIRS NESAT TIE, KAS BIJĀT?!! TĀPĒC ARĪ NEAIZSTĀVĒJĀT SAVU EINĀRU CILINSKI PRET BEZ GODA UN BEZ KAUNA ĪPAŠĪBĀM CILVĒKIEM!!! KĀPĒC GRIBAT ZAUDĒT SAVU VĒLĒTĀJU ELEKTORĀTU??? TAS NAV TO VĒRTS!!!

 10. DP darbības redzamā puse Reinika vadībā bija tikai un vienīgi cīņa ar latviešu nacionālistiem, tik pārcentīga, ka ierosinātās lietas tiesā zaudēja, bet tādus kā Latvijas karoga apgānītājus, uz nacionāla naida vadīta latviešu sirmgalves rupja nolamāšana un iespļaušana sejā un taml. attaisnošana. Un šito dēlu tēvus par neatkarīga Latvijas aizstāvjiem pēc pirmās eiforijas vairs nevienam nevarēja iesmērēt. Ko līdzēja nomainīt Reiniku, ja citi palika.

  • DP pa lielam ir krievu un naturalizēto okupantu kantoris. Tikai priekšnieki ir latvieši, jo tie māk latviešu valodu.
   4.maija Latvijas un DP mērķis – nepieļaut Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju. DP strādājošajiem krieviem un naturalizētajiem okupantiem īpaši nepatīk latviskas Latvijas patrioti. DP sargā LPSR-2 iekārtu, kurā eksperimentālā ceļā tiek veidota draudzīga latkreivu jeb homo sovjeticus tauta, kas būs divvalodīga, antinacionāla, viegli vadāma kā aunu bars, bez saimnieka instinktiem, bez tautiskās apziņas.

 11. Ja mūsu valstī turpina valdīt pārkrāsotais padomju režīms, tad kam gan kalpos drošības policija, ja ne šim režīmam.
  Vai ir vēl kāds, kas to nav sapratis?
  Par ko ir visi vadošie un valdošie satraukušies? Ne jau par to, ka Drošības policijas darboņi, kuri dala pielaides valsts noslēpumiem paši neiztur kritērijus šīm pielaidēm un ne jau par to, ka tie dzīvo neatbilstoši grezni saviem oficiālajiem ienākumiem. ( To visu un vēl vairāk jau viņi paši sen zināja.) Visi viņi ir satraukušies par to, ka kāds ir atļāvies kaut ko tādu uzrakstīt un nodot atklātībai. Ja nebūtu nekas tāds nodots atklātībai, viss būtu kārtībā. Tagad tikai atliek bļaut, ka rakstā nav minēti nekādi konkrēti fakti, nav nekādu pierādījumu u.t.t. Kā parasti.
  Bet pierādījumu ir vairāk, nekā pietiekami. Protams, ja vien tos grib redzēt.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Nekā personīga- latviešiem ir teiciens: ”parādi man savus draugus un es pateikšu, kas tu esi”. Ja “mūsu” atbildīgi DP darbinieki atļaujas pozēt krievu kreklos, dzīvot pāri līdzekļiem un brāļoties ar krimināliem brataniem, tad kas viņi ir?!
   Man pat prātā nebija ienācis, ka ar šādu morāli DRĪKST strādāt tik valstiski svarīgā iestādē! Un kāda ir iestādes priekšnieka un augstāko uzraudzības iestāžu vadītāju reakcija?!
   Nav pierādījumu! Pat šie nepierādījumi kliedzoši pierāda, ka ne tuvu viss ir kārtībā šajā sistēmā!
   Domāju, ka Saeimas priekšsēdētājai vajadzētu nekavējoties apturēt SAB, DP un atkārtoti ieceltā dižvadoņa darbību līdz pilnīgu paskaidrojumu iesniegšanai un tos nodot starptautisku ekspertu izvērtēšanai, tad vērsties pie NATO vadības, lai Latvijā ieceļ starptautisku DP virsvadību.

 12. Par to, kā darbojas DP, var spriest pēc tā, cik maigi tā izturas pret cilvēkiem, kuri atklāti izplata Krievijas melus par Latviju un vēl izgudro savus: kaut vai par tiem krievu geto pēc nacistu parauga, kur ar amerikāņu tanku palīdzību sadzīšot krievus, ja te kas asāks notiks. Amerikāņu tanki jau esot mežacūkas Rīgā iedzinuši. Sen jau bija laiks šos apmelotājus izraidīt no valsts, taču nē.

 13. jo vairāk par šo lietu tiks runāts, jo lielāka iespēja, ka kaut kas mainīsies. Paldies par rakstu!

  • Valstī nav nevienas iestādes vai Valsts uzņēmuma, kur šo 25 gadu laikā bez pārtraukuma nenotiktu lielas nelikumības, bet neviens neatbild ne ar savu mantu, ne amatu par šim nelikumībām. Ja tā turpināsies Latvija tiks pilnīgi iznīcināta pašu politiķu rokām, jo tik bezzobaina un netaisna tiesu sistēma, te zagļiem ir paradīze. Visas afēras agrāk vai vēlāk tiek attaisnotas, jo tur iesaistīti mūsu politiķi.Visur tikai personīgās intereses.
   Kad un kurš šo lietu beidzot sāks risināt?? Pat valsts prezidentu kārtējo reizi godīgi neprotam ievēlēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+