×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

DP sāk pārbaudi par Ždanokas dalību PSRS slavinošās organizācijās (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka

Drošības policija (DP) sākusi pārbaudi, pamatojoties uz eiroparlamentārieša Kārļa Šadurska (“Vienotība”) iesniegumu par Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas dalību PSRS slavinošās organizācijās, apstiprināja DP.

Medijos izskanējis, ka Ždanokai 10.aprīlī jāierodas DP, lai sniegtu paskaidrojumus par dalību vairākās organizācijās. DP šādu informāciju aģentūrai BNS neapstiprināja.

Šadurskis iepriekš vērsās Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu ierosināt kriminālprocesu par Ždanokas iesaistīšanos organizācijās, kas vērstas uz PSRS atjaunošanu.

Jau vēstīts, ka Ždanoka pēc pašas iniciatīvas bija devusies uz Krimu, kur viņa kā novērotāja piedalījās referendumā par pievienošanos Krievijai.

Krievijas bruņoto spēku kontrolētajā Krimā 16.martā referendumā pussalas pievienošanu Krievijai atbalstīja vairāk nekā 96% dalībnieku. Savukārt Ukrainas centrālā valdība, kas vēlas valsts integrāciju Eiropas Savienībā, un Rietumvalstis referendumu neatzīst par likumīgu, norādot, ka tas pārkāpj Ukrainas konstitūciju un starptautiskās tiesības.

EP Zaļo/EBA grupas līdzpriekšsēdētāja Rebeka Hārmsa (Rebecca Harms) aicinājusi “Eiropas Brīvo apvienību” (EBA) izslēgt Ždanoku no tās rindām viņas darbību un izplatīto paziņojumu dēļ.

Zaļo/EBA grupu veido Eiropas Savienības (ES) “zaļo” partiju deputāti un “Eiropas Brīvā apvienība”.

“Zaļo/EBA grupa uzskata, ka “Eiropas Brīvās apvienības” locekles Tatjanas Ždanokas pēdējā laika darbība un izplatītie paziņojumi ir pilnīgi nepieņemami. Viņas paustais atbalsts Krievijas agresīvajai darbībai Krimā un Ukrainas austrumos ir pilnīgā un tiešā pretrunā ar Zaļo/EBA grupas nostāju, kas bijusi nepārprotama jau kopš krīzes sākšanās. Ždanokas nostāja ir pilnībā izolēta,” uzsver Hārmsa.

“Tāpēc esmu vērsusies ar lūgumu pie “Eiropas Brīvās apvienības” izslēgt Ždanoku no tās rindām. Šādu lēmumu var pieņemt tikai mūsu politiskās grupas EBA puse. “Zaļo” puse nav atbildīga par EBA daļas sastāvu,” norāda Hārmsa.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Latvijā ir četru veidu čūskas-odze, zalktis, glodene un ždanoka!

  2. BNS žurnālisti tāpat kā Putins Krievijā Krimā notikušo sauc par referendumu, lai arī tam nebija galvenā – referenduma demokrātijas pazīmju. Drīzāk tā bija referenduma parodija, jo šis farss notika okupētā teritorijā, armijas automātu stobru klātbūtnē un klaji pārkāpjot Ukrainas valsts un starptautiskos likumus. Vai arī mūsu valsts žurnālisti ir tādi analfabēti vai arī tiešām domā, ka tas bija referendums, ja jau tā raksta?

  3. vai tik tas nav kaut kāds DP priekšvēlēšanu triks, un kad paies vēlēšanas atkal trenkās tikai latviešu patriotus.

  4. nevar buut, gribas teikt urbanovicha vardiem, dullo zosi ieseedinaas ??? Tad DP dikti celtu savu uzticibas barjeru!

Draugiem Facebook Twitter Google+