×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Drošības policija vēl vērtē (15)

Filips1

“LA” jau rakstīja, ka februārī Latviju plāno apmeklēt propagandas kanāla “Russia Today” ārštata darbinieks, “Jaunkrievijas” apjūsmotājs Greiems Filipss. Drošības policija (DP) šobrīd vērtē, vai Filipsam atļaut vai liegt iebraukšanu Latvijā.

G. Filipss kļuvis pazīstams ar savām reportāžām no prokrievisko teroristu kontrolētā Donbasa, kas ieturētas Krievijas propagandas stilā. Februārī viņš iecerējis doties uz Baltijas valstīm, lai veidotu reportāžas un “pastāstītu patiesību par tām”. Sevišķi ieinteresēts viņš ir krievu attiecībās ar pamatnācijām. DP preses sekretāre Līga Pētersone norāda, ka drošības iestāde ir informēta par G. Filipsa izteikumiem. “Gadījumos, kad valstī plāno ieceļot personas, kuras rada nacionālās drošības riskus, Drošības policija ir viena no kompetentajām iestādēm, kura var sniegt atzinumu un aicināt iekšlietu ministru iekļaut ārzemnieku to personu sarakstā, kam ir liegta ieceļošana Latvijā. Šis lēmums ir pārsūdzams tiesā,” rakstiskā atbildē uzsver DP pārstāve. Tomēr tajā nav konkrētības, vai DP tiešām veiks minētās darbības.

G. Filipss izteicies, ka uz Baltijas valstīm dosies ar automašīnu. Pastāv dažādas iespējas viņa brauciena maršrutam uz Latviju. Viņš var no savas “drošās ostas” Donbasā, kuru kontrolē prokrieviskie teroristi, doties uz Latviju caur Ukrainu un Baltkrieviju un vispirms ierasties Lietuvā. Ja viņš izvēlas šo variantu, tad, iespējams, DP paļaujas, ka pro­blēmu atrisinās Lietuvas drošības iestādes. Šajā valstī britu blogera aktivitātes ir pamanītas.

L. Pētersone norāda, ka, ņemot vērā G. Filipsa līdzšinējo darbību, nevar izslēgt iespēju, ka vizīte var tikt izmantota, lai izteiktu Krievijas propagandai atbilstošus vēstījumus. “Var prognozēt, ka šī vizīte var tikt izmantota tendenciozu vai pat maldīgu materiālu veidošanai par Latviju nolūkā diskreditēt mūsu valsti starptautiski. Šādu propagandas aktivitāšu mērķis ir, no vienas puses, graut sabiedroto valstu uzticību Latvijai, no otras puses, uzturēt Latvijas kā Krievijai naidīgas valsts mītu Krievijas iedzīvotāju vidū,” norāda DP pārstāve.

Eksprezidents, bijušais Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Valdis Zatlers uzskata, ka, iespējams, G. Filipss tieši vēloties, lai viņam neļautu iebraukt kādā no Baltijas valstīm, un viņam būtu iespēja iegūt plašāku publicitāti. “Domāju, ka atbildīgie dienesti izlems pareizi. Aizliegums var veidot viņam publicitāti. Otrs variants – ielaist un stingri pieskatīt, un, ja viņš traucē mieru, tad izraidīt. Mums ir jāpasaka, ka pie mums valda miers un mēs nepieļausim, ja tas tiek pārkāpts,” teica V. Zatlers. Viņš piebilda: ja Filipss netiks ielaists Latvijā, viņš varētu apelēt pie vārda brīvības principiem. “Viņš man atgādina loderi, tomēr, ja vienu “nospiež”, uzreiz pieci parādās vietā. “Loderisms” ir šo provokatoru personas pazīme,” spriež V. Zatlers. Eksprezidents paļaujas uz specdienestiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Interesanti kad jūs sauksiet pie atbildības Freibergas,Kalnietes NOZIEDZĪBU PRET CILVĒCI kur šis abas iedeva Latvijas piekrišanu ASV iebrukumam suverenā valstī Irākā,un tur tika veikta noziedzība pret cilvēci no ASV puses.
  DP kas notiek vai dubultie standarti atkal ???

 2. Interesanti kad jūs sauksiet pie atbildības Freibergas,Kalnietes NOZIEDZĪBU PRET CILVĒCI kur šis abas iedeva Latvijas piekrišanu ASV iebrukumam suverenā valstī Irākā,un tur tika veikta noziedzība pret cilvēci no ASV puses.
  DP kas notiek vai dubultie standarti atkal ???

 3. hi,hi, kremlini no DP vel vertee savejo no kremla

 4. Ko tur domāt? Tas cilvēks ir naidīgs Latvijas Valstij un neko labu pie mums braukdams negrasās darīt… Protams aizliegt, neskatoties, ka pēc tam vaukšķēs par to, cik mēs slikti…

 5. graham, vi katsap? 🙂

 6. rietumu propogandas melu troļļi Atbildēt

  protams negrib redzet te cilvēku kas strāsta ari medaļas otru pusi jo kas vienam terorists otram ir brivibas cīnitājs. un grūti šo zēnu apklusināt jo nav īsti pie kā piesieties. viš ir rietumnieks, kremļa aģenta statusu viņam nekādi nevar piekarināt, liegt pārvietoties ari īsti nav par ko jo cits skatiums uz notikumiem ir tikai cits skatijums uz notikumiem. ar saimnieka pavēli vien ir par maz, vajag atrast pie kā pieieties

  • neko īpaši labu par krieviem neliecina. Ieradušies kopā ar padomju karaspēku, turpina destabilizēt politisko situāciju Baltijā visdažadākos, prātam neaptveramos veidos.

 7. Vai tiešām latviešiem vairs nav mugurkauls? Protams, neielaist!Un nekādu paskatīsimies, varbūt, vēl domājam

  • par to ka viš stāsta to ko tev citi nestāsta? taisniba acīs griež, tāpec tādu taisnibu nedrikst teikt?

   • Tas nav jautājums par taisnību, vienalga cik rūgta latviešiem tā arī nebūtu, tas ir jautājums par nevēlamas personas, svešzemju (Krievijai simpatizējoša) žurnālista klātbūtni mūsu zemē, un neadekvātas informācijas nekontrolētu izplatīšanu. Kāda velna pēc mums vajadzīgas liekas problēmas? Interesanti, kāpēc viņš neraksta par Krieviju pašu, ja viņš tik ļoti aizrāvies ar šīs valsts ģeopolitiku??

 8. taisni viens rašes propagandas personāžs mums vēl trūkst …

Draugiem Facebook Twitter Google+