×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Drošības policija vēlēšanu dienā strādās pastiprinātā režīmā

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policija (DP) Saeimas vēlēšanu dienā, 4.oktobrī, strādās pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu Satversmē un citos normatīvajos aktos noteikto vēlēšanu norises principu ievērošanu, informē DP.

DP atgādina, ka par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus un tikt ievēlētai, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir paredzēta kriminālatbildība.

Tāpat Krimināllikumā ir noteikta atbildība par apzinātu balsu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona vai vēlēšanu komisijas loceklis.

Par gadījumiem, kad personai solīts samaksāt par viņas balsi, DP aicina ziņot, zvanot pa tālruni 67208964.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par velēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam.

Savukārt priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības un aģitācijas materiālu izvietošanas noteikumu ievērošanas kontroli veic Valsts policija un Pašvaldības policija. Līdz ar to gadījumā, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par skrejlapām, kas tiek izplatītas vēlēšanu dienā, par laicīgi nenoņemtām priekšvēlēšanu reklāmām vai velētāju aģitēšanu pie iecirkņiem, DP aicina vērsties policijā.

DP atgādina, ka aģitācija vēlēšanu dienā ir aizliegta. Turpretim gadījumos, ja ir informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas un slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas finansēšanas ierobežojumu neievērošanu, sabiedrība aicināta par to ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+