Veselam
Ārstēšana

Drošības policijai prasa sākt kriminālprocesu par e-veselības projektu 5

Foto-LETA

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes loceklis Raimonds Lejnieks-Puķe piektdien, 5.janvārī, ir vērsies Drošības policijā (DP), lūdzot sākt kriminālprocesu saistībā ar e-veselības projekta ieviešanu, aģentūru LETA informēja Lejnieks-Puķe.

Iesniegumā DP Lejnieks-Puķe norādījis, ka Latvijā kopš 2018.gada sākuma ir ieviesta obligāta e-veselības sistēma, taču gada pirmajās dienās novēroti plaši sistēmas nedarbošanās gadījumi.

Pēc iesnieguma autora domām, tas rada draudus sabiedrības drošībai, jo laikā neizrakstīta recepte un laikā neiegādātas zāles var novest pie cilvēku veselības stāvokļa straujas pasliktināšanās un nāves.

Viņaprāt, e-veselības projekta izstrāde un apjomīga finansējuma piešķiršana tam, kā arī Ministru kabineta noteikumu izstrāde, kas “obligāti paredz ārstiem lietot praktiski nestrādājošu sistēmu, ir vērtējama kā kaitniecība visai veselības aprūpes nozarei, kā arī visai tautai, jo medicīnas pakalpojumus vairāk vai mazāk izmanto visi iedzīvotāji”.

Viņš uzskata, ka šajā gadījumā ir piemērojams Krimināllikuma 89.pants par kaitniecību, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

Pirmajās dienās uz problēmām sistēmas darbībā norādījušas vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas.

LA.lv