×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks dodas izdienas pensijā; pēctecis jau nolūkots (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības policijas ilggadējais priekšnieks Jānis Reiniks ir pieņēmis lēmumu doties izdienas pensijā personīgu apsvērumu dēļ no 2014.gada 7.novembra, informē DP.

Reiniks dienestu Drošības policijā sāka 1995.gada 16.oktobrī kā Drošības policijas priekšnieka vietnieks. Pēdējos piecpadsmit gadus Reiniks pildīja Drošības policijas priekšnieka amata pienākumus, kas ir prasījis daudz spēka, enerģijas un veselību.

Dienesta gaitā Reiniks saņēmis daudzus apbalvojumus par sevišķiem nopelniem valsts drošības, neatkarības un likumības nostiprināšanā, Drošības policijas veidošanā un attīstībā, profesionalitāti un sasniegtajiem darba rezultātiem – II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un I šķiras Viestura ordeni, kā arī Ministru kabineta Atzinības rakstus, Iekšlietu ministrijas I pakāpes Goda zīmi un citus apbalvojumus. J. Reiniks ir saņēmis arī vairākus apbalvojumus no ārvalstu partneru dienestiem.

“Lēmumu par atvaļināšanos no dienesta pieņēmu pēc ilgām pārdomām. Jau pēc dažiem mēnešiem sāksies Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, savukārt Ukrainas konflikts ir aktualizējis jaunus drošības izaicinājumus, kas nenoliedzami ietekmē arī Drošības policijas darbu. Tomēr esmu pārliecināts, ka starp Drošības policijas amatpersonām ir kompetenti speciālisti, kuri vairākkārtīgi ir apliecinājuši savu profesionalitāti un zināšanas, novēršot draudus nacionālajai un starptautiskajai drošībai, un ir gatavi vadīt Drošības policijas darbu,” norāda Reiniks.

“Vēlos arī pateikties visām Drošības policijas amatpersonām un mūsu sadarbības partneriem, ar kuriem man ir bijusi iespēja daudzu gadu garumā kopā stiprināt Latvijas nacionālo drošību,” atzīmē Reiniks.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pirmdien, 27.oktobrī, plāno paziņot kandidātu Drošības policijas (DP) priekšnieka amatam, aģentūrai LETA apliecināja Kozlovskis.

Likums paredz, ka DP priekšnieku pēc iekšlietu ministra priekšlikuma ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets. Kozlovskis pastāstīja, ka jau iepriekš izvērtējis iespējamos kandidātus, līdz nonācis līdz vienai amatpersonai, kas būtu cienīga ieņemt šo amatu.

Šis cilvēks ir DP amatpersona un konceptuāli jau piekritis. Ministrs atturējās komentēt, vai šis kandidāts ir viens no pašreizējā DP priekšnieka Jāņa Reinika vietniekiem – Juris Ulmanis vai Juris Leitietis.

Ņemot vērā, ka par DP priekšnieka iecelšanu lemj valdība, tad kandidāts būs jāapspriež koalīcijas partneriem, norādīja ministrs.

Nākamajam DP vadītājam priekšā būs lieli izaicinājumi gan saistībā ar jauno ģeopolitisko situāciju, kas aktualizē jaunus drošības riskus, gan ar tuvojošos Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Ministrs uzskata, ka drošības iestādes vadītājam jābūt politiski neitrālām cilvēkam, kam ir stratēģisks redzējums par DP tālāku attīstību. Vadītājam jābūt autoritātei sadarbības partneriem citās valstīs, ar kura profesionalitāti un kompetenci tie var rēķināties. Tāpēc ļoti svarīga ir pieredze un izpratne par valsts drošības iestāžu darbu.

Premjere Laimdota Straujuma preses konferencē Briselē norādīja, ka par Reinika lēmumu zinājusi jau vairākus mēnešus, un uzsvēra, ka lēmums nav politisks.

“Viņš grib iet izdienas pensijā.. viņš grib [amatu] pamest veselības stāvokļa dēļ,” teica Straujuma, informējot, ka Reiniks pirms vēlēšanām bijis ilgstošā atvaļinājumā.

Runājot par cilvēku, kas varētu nākt Reinika vietā, Straujuma uzsvēra, ka tam jābūt profesionālim un vislabāk – no Drošības policijas.

“Vislabāk, ja tas būtu profesionālis bez kādām politiskām ietekmēm. Tas būtu vislabāk,” sacīja premjere.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ķeriet zaķi………….

  2. Tiešām – labu ceļavēju! Tukša vieta jau vēl tukšāka palikt nevar. Cerams – vairs nebūs jāšaubās par to, kā intereses sargā DP.

  3. Drosibas policija ar savu skietamo pasivitati un okupantu viedoklu atbalstosiem spriedumiem nav lidz sim atstajusi iespaidu, ka ta patiesam ir spejiga stradat valsts drosibas laba. Jacer, ka tagad, ka debesis atkal tumsi makoni, kaut ko gaisaku no musu sargiem ari sagaidisim.

  4. Tā ir ļoti laba ziņa Latvijai un īpaši latviešiem. Beidzot.

  5. Laba ziņa – šīm .. sen bija laiks aizvākies no DP.

  6. Vai viņš dodas pensijā vai viņu nosūta pensijā, kā tur īsti ir?

Draugiem Facebook Twitter Google+