×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Drošības spēku operācijā Čečenijā nogalināti trīs karavīri un policists

Drošības spēkiem mēģinot likvidēt kādu nemiernieku paslēptuvi Čečenijā, islāmistu kaujinieki nogalinājuši trīs krievu karavīrus un policistu, paziņojusi Iekšlietu ministrija.

Vēl 16 karavīri un policists ir ievainoti un vairāki no viņiem nekavējoties tiks nogādāti Maskavā. Sākotnēji Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs informēja, ka operācijas laikā netālu no kāda kalnu ciemata nogalināti divi karavīri un pieci ievainoti. “Sniegā ir neiespējami redzēt stieples un mīnas, kas ir viens no iemesliem četru operācijas dalībnieku nāvei,” aģentūrai “Interfax” pavēstīja kāds informēts avots. Avots atklāja, ka nogalināti arī četri nemiernieki, tostarp arī kaujinieks, kurš nošāvis policistu. Svētdien Kadirovs paziņoja, ka operācija ir tuvu savam mērķim. “Mēs praktiski esam atklājuši viņu midzeni un tagad darām visu, ko spējam, lai iznīcinātu viņus viņu midzenī,” paziņoja Kadirovs.

Krievija jau kopš Padomju Savienības sabrukuma cīnās pret neatkarības kustību Čečenijā. Divos karos gājuši bojā tūkstošiem civiliedzīvotāju un krievu karavīru, un kaut arī karadarbība ir beigusies, Čečenijā, tāpat kā Dagestānā un Ingušijā, vardarbīgi uzbrukumi ir ikdienišķa parādība. Visaptverošās nabadzības un korupcijas stimulēti, kaujinieki cenšas nodibināt neatkarīgu islāma valsti visā Ziemeļkaukāzā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+