Mobilā versija
+0.8°C
Māra, Mārīte, Marita
Piektdiena, 24. marts, 2017
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Drošības spilvens arī Horvātijā

Foto - LETAFoto - LETA

Tagad, ceļojot arī uz Horvātiju, droši var ņemt līdzi Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), jo par Adrijas jūras pērli sauktā Balkānu valsts no 1. jūlija ir Eiropas Savienībā.

 

Ar šo karti ārvalstīs ir vieglāk apmeklēt slimnīcas, ja ir noticis nelaimes gadījums, jo EVAK nodrošina tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Saņemot pakalpojumu, jāmaksā vietējā pacientu iemaksa vai daļa no rēķina summas tādā apmērā, kādā tā ir šīs valsts pilsoņiem. Pacienta iemaksas neatlīdzina.

Karte nesedz privātās veselības aprūpes vai repatriācijas izmaksas, piemēram, ja ir jāatgriežas mājās ar medicīnas dienesta lidaparātu. EVAK nevar izmantot, ja ārzemju vizītes mērķis ir medicīniskā aprūpe.

EVAK var izmantot jebkurā Eiropas Savienības dalībvalstī, arī Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā un Šveicē.

Personīgi ierodoties kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām, iesniedzot aizpildītu un parakstītu pieteikuma veidlapu, karti izgatavo un izsniedz tajā pašā dienā.

Veidlapu var nosūtīt arī pa pastu un, norādot precīzu adresi, saņemt ierakstītā vēstulē. Lai veidlapu iesniegtu elektroniski, tā jāparaksta ar elektronisko parakstu.

EVAK izgatavo un izsniedz bez maksas. Tās derīguma termiņš ir trīs gadi. Ja tas vēl nav beidzies, bet ir nepieciešama jauna (uzvārda maiņa, kartes nozaudēšana), izgatavošana maksā 2,20 latu. Bez maksas jaunu EVAK izsniedz vienu mēnesi pirms vecās kartes derīguma termiņa beigām!

 

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna (1)"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+