×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Drosmīgs aculiecinieks Neretas novadā izglābj ledū ielūzušu slīcēju (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Šorīt, plkst. 8:30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Neretas novada Zalves pagastā, Dienvidsusējas upē, ledū ir ielūzis cilvēks. Nokļūstot notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka šorīt kāds 35-40 gadus vecs vīrietis, šķērsojot upi, ielūza ledū. Viņa palīgā saucienus izdzirdēja blakus esošās mājas saimnieks, kas steidzās palīgā, informē VUGD.

Sākumā saimnieks mēģināja pa ledu nokļūt līdz vīrietim, nesot viņam trepes, pie kurām slīkstošais varētu pieturēties. Bet jau netālu no krasta glābējs pats ielūza plānajā ledū. Tā kā upes krastā viņam atradās laiva, tad saimnieks ar laivas palīdzību, laužot ledu, nokļuva līdz ielūzušajam un nogādāja viņu krastā.

Riskējot ar savu dzīvību, saimnieks izglāba slīkstošo vīrieti. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, vīrietis jau bija izglābts un atradās pie mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji saimnieka laivu nogādāja krastā. Kā atzina ugunsdzēsēji, ledus šajā vietā bija ārkārtīgi plāns un pat neliela uzsitiena rezultātā tas lūza. Ja tuvējo māju saimnieks nebūtu izdzirdējis palīgā saucienus un steidzies glābt, visticamāk, šis gadījums beigtos traģiski.

VUGD izsaka pateicību drosmīgajam iedzīvotājam, kurš pašaizliedzīgi, riskējot ar savu dzīvību, steidzās palīgā nelaimē nokļuvušajam vīrietim.

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām ūdenstilpnes klāj trausls un plāns ledus. VUGD atkārtoti brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana. Vietās, kur ūdeni klāj ledus, tas ir trausls, ļoti plāns un nevienmērīgs. Krasta līnijas daudzviet jau ir brīvas no ledus.

VUGD aicina cilvēkus vairs nekāpt uz ledus, jo šobrīd tas jau ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai. Svarīgi ir arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas.

VUGD aicina saimniekus parūpēties arī par savu mīluļu drošību. Ja ikdienas pastaigu vieta atrodas ūdenstilpnes tuvumā, sunim nedrīkst ļaut šajā vietā brīvi skriet. Dzīvnieks var uzskriet uz ledus un tajā ielūzt. Ja tomēr notikusi nelaime, saimniekam nevajag riskēt ar savu dzīvību un pašam doties dzīvnieku glābt, bet jāzvana uz 112 un jāsagaida glābēju ierašanās.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ielūzis ledū, nekavējoties zvanīt glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Ja kādam, neskatoties uz brīdinājumiem, gadās ielūzt ledū, jārīkojas šādi:
– skaļi jāsauc palīgā un apkārtējiem nekavējoties ir jāzvana uz 112;
– jācenšas saglabāt miers, nostabilizēt elpošana;
– lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai;
– ielūzušajam apmēram no 2-5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets;
– ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 m attālumā;
– izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Laime,ka šis cilvēks palika dzīvs,paldies glābējam.

  2. CILVĒKIEM TIK TIEŠĀM NAV PRĀTA, LĪST UZ LEDUS KAD IR PLUSI.

Draugiem Facebook Twitter Google+