×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. aprīlis, 2013
Drukāt

Drošs paliek drošs
. 10 dīvainākās apdrošināšanas polises

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nesen britu zinātnieku grupa paziņoja, ka pesimistiskākie ļautiņi dzīvo ilgāk. Iemesls gaužām vienkāršs – viņi esot piesardzīgāki nekā nelabojamie optimisti. Taču arī piesardzība var izrādīties dārgs prieks. Tāpēc šoreiz aplūkojam desmit dīvainākās apdrošināšanas polises. Un tās ir dārgas polises.


 

1. Ja nu izredzētais aizbēg

Palikt vienam pie altāra savā kāzu dienā – tas var būt visnotaļ liels emocionāls trieciens. Droši vien arī finansiāls. Tāpēc ASV katrs piektais pāris, kurš nolēmis iestūrēt laulības ostā, dodas pie apdrošinātājiem, lai iegūtu polisi, kas kompensētu morālos un finansiālos zaudējumus, ja izredzētā vai izredzētās pārliecība ir sašķobījusies un kāzas tiek atceltas.

 

2. Apdrošināšana pret jaunavīgo ieņemšanu
mukenes

Bez jokiem. ASV ir mūķenes, kuras piemaksā savām apdrošināšanas polisēm, lai ar tām varētu segt bērna uzturēšanas izdevumus, ja nu pats Dievs Tas Kungs viņas aplaimo ar savu bērnu – acīmredzot tādu kā Jēzus Kristus reinkarnāciju.

 

3. Bailēs no citplanētiešiem

ASV vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku ik gadu veic īpašu piemaksu savām apdrošināšanas polisēm, lai viņi tiktu pasargāti no citplanētiešiem. Apdrošināšanas polise darbojas, ja nelūgtie Visuma viesi polises turētāju “nolaupītu, apaugļotu, nodarītu miesas bojājumus” vai visas radības kroni, proti, cilvēku, izmantotu citiem nelietīgiem mērķiem.

 

4. Es pasūtīju tikai vienu bērnu

Ja jauna ģimene plāno tikai vienu bērnu, bet pēkšņi piedzimst dvīnīši… Arī pret šādu gadījumu der nodrošināties. Vairākas apdrošināšanas kompānijas ASV piedāvā polisi pret “negaidīta bērna piedzimšanu”.

 

5. Pret slepkavnieciskiem spokiem…

Vairākas apdrošināšanas kompānijas piedāvā aizsardzību pret spokiem. Šādu polisi saņēmis arī kādas Britānijas viesnīcas īpašnieks, kurš reiz viesnīcas bārā sastapās ar spoku. Saskaņā ar polises noteikumiem apdrošināšanas firma izmaksā vienu miljonu mārciņu, ja viņu “spoks nogalina vai padara nespējīgu”.

 

vampirs6. … un slepkavnieciskiem mošķiem

Pasaulē ir paprāvs skaits cilvēku, kuri tic arī dēmonu, vampīru un vilkaču esamībai. Līdz ar to apdrošināšanas kompānijas izdod polises, ar kurām tās īpašnieks tiek apdrošināts pret šādu mošķu uzbrukumiem. Lai šādu polisi iegūtu, atliek tikai tāds nieks, kā pierādīt, ka cilvēkam nudien bijusi darīšana ar pārdabiskajām radībām.

 

 

 

 

7. Neļauj precēties

Protams, mīlestību nevar nopirkt, taču to var vismaz apdrošināt. Londonas apdrošināšanas kompānija “Lloyd’s” savulaik izdeva 100 tūkstošu dolāru vērtu polisi, kas pasargāja kādu fotogrāfu no tā, ka viņa ienesīgākā modele varētu apprecēties un likt punktu karjerai. Viņa apprecējās, bet tikai tad, kad beidzās polises derīguma termiņš.

 

8. Tūristi jāsargā

Taizemieši var būt visnotaļ karstasinīgi ļautiņi, kuri neapmierinātību ar valsts politiķiem zem sveces neturēs un bieži sarīkos nemierus. Tā nu, lai taizemiešu kaujinieciskais raksturs un politiskie ķīviņi nekaitētu tūrisma industrijai, valdība piedāvā ikvienam tūristam 10 tūkstošu dolāru vērtu apdrošināšanu pret kaitējumu, kas Taizemes viesiem var rasties demonstrācijas un dumpju dēļ.

 

9. Krūšu spalvu apdrošināšana
dzouns

ASV dziedātājs Toms Džonss savos ziedu laikos tika uzskatīts par seksa simbolu. Tāpēc, lai pēc iespējas ilgāk noturētu šo statusu, viņš apdrošināja savu spalvām bagātīgi klāto krūtežu. Apdrošināšanas polise bija septiņu miljonu dolāru vērtē un pasargāja Džonsa spalvas no “jebkāda veida bojājumiem”.

 

 

 

10. Nepazaudēt garšas sajūtu

Ēdiena kritiķa un degustētāja darbs ir pateicīgs, taču arī gana bīstams. Bieži sastopoties ar pārāk asiem ēdieniem, degustētāja garšas kārpiņas var tikt bojātas, kas nozīmētu darba zaudēšanu. Tāpēc vienā ASV apdrošināšanas kompānijā par 400 tūkstošiem dolāru ir apdrošinātas kāda restorānu kritiķa garšas kārpiņas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+