×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Druķis: Ja tiks aizķerti trolejbusa vadi uz Merķeļa ielas, cirka ēkas fasāde var nobrukt (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Gadījumā, ja kāds transportlīdzeklis aizķers trolejbusu vadus uz Merķeļa ielas, “Rīgas cirka” ēkas fasāde varētu nobrukt, aģentūrai BNS apliecināja Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) direktors Pēteris Druķis.

BVKV ir uzdevis cirka ēkas īpašniekiem (Kultūras ministrijai; KM) veikt fasādes stiprināšanu un atslogošanu no satiksmes vadiem. “Fasāde ir atdalījusies no iekšējām sienām un faktiski stāv pati par sevi. Nepieciešams veikt nepieciešamos darbus, lai viņa neuzgāztos virsū gājējiem. Mēs to esam uzdevuši veikt līdz [šā gada] pirmā pusgada beigām,” skaidroja Druķis.

Vaicāts, vai ir nepieciešams slēgt satiksmei Merķeļa ielu, Druķis informēja, ka tas ir jāizvērtē ēkas īpašniekam un pašvaldībai. “Gadījumā, ja “Rīgas satiksmes” [trolejbusu] vadus pārraus ceļamkrāns vai kāds cits transportlīdzeklis, fasāde tiks norauta uz ielas. Tāds fakts pastāv,” sacīja BVKV direktors. Vienlaikus viņš atturējās no komentāriem, vai līdzīgs fasādes stāvoklis ēkai ir arī uz Alfrēda Kalniņa ielas pusi.

KM atbildi par iespējām veikt drošības pasākumus saistībā ar ēkas fasādes stiprināšanu aģentūrai BNS solīja sniegt ceturtdien. Arī Rīgas pilsētas būvvalde ceturtdien solīja noskaidrot, vai pašvaldībai ir pilnvaras likt ēkas īpašniekiem gājēju drošību nodrošināt.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Rīgas cirks” par fasādes stiprināšanu noslēdzis līgumu ar uzņēmumu “Būvkore”. Pašlaik būvniekiem uzdots izstrādāt projektu ar risinājumiem fasādes nostiprināšanai. Plānots, ka projekts tiks pabeigts šā mēneša laikā. Tad būs zināmas arī būvniecības darbiem nepieciešamās izmaksas.

Tāpat “Rīgas cirks” marta sākumā noslēdzis līgumu ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” par sabiedriskā transporta kontakttīkla enkuru noņemšanu no cirka ēkas fasādes. Tam “Rīgas cirks” atvēlēs līdz 50 000 eiro no līdzekļiem, kurus KM savai kapitālsabiedrībai pērn piešķīra steidzami veicamiem ēkas remontdarbiem. KM “Rīgas cirkam” bija atvēlējusi 71 000 eiro.

“Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis aģentūrai BNS pastāstīja, ka šobrīd sabiedriskā transporta kontakttīkla enkuru noņemšana no cirka ēkas fasādes ir tehniskā projekta izstrādes stadijā. Projekts paredz divu balstu izbūvi pretī cirkam, lai noņemtu trolejbusa vadus. Paredzēts, ka visi projekta izstrādes, saskaņošanas un izbūves darbi noslēgsies vasarā.

Vaicāts par iespējamiem pagaidu risinājumiem, Zaķis informēja, ka šobrīd “Rīgas satiksmei” nav indikāciju, ka to būtu nepieciešams darīt. “Viss [darbu process] ir saskaņots ar cirku un Kultūras ministriju. Īpašnieks neko nav licis darīt. Mums nav nekādas informācijas [par avārijas situāciju]. Ja tāda būs, tad mēs reaģēsim,” sacīja Zaķis.

Vēstīts arī, ka pēc BVKB 10.februāra atzinuma drošības apsvērumu dēļ tika pārtraukta cirka ēkas ekspluatācija publiskiem pasākumiem. Pēc KM iniciatīvas “Rīgas cirks” ir izveidojis krīzes pārvarēšanas komisiju, lai kompleksi un operatīvi risinātu radušos situāciju. Komisijā strādā KM kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī “Rīgas cirka” deleģētie pārstāvji.

KM norādījusi, ka cirka ēkas pilnu izpēti varētu būt iespējams veikt gada laikā, tālab par “Rīgas cirka” turpmāko mākslinieciskās darbības stratēģiju varētu spriest pēc gada. Patlaban ēkā nepieciešams veikt steidzamākos darbus, kas skar fasādes sienas nostiprināšanu. Par to ieinteresēta arī Rīgas pilsētas būvvalde, kura vērtēs, vai ir nepieciešams veikt pasākumus uz Merķeļa ielas, lai pasargātu gājējus no “Rīgas cirka” ēkas apdraudējuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paskatieties uz šo drausmīgo bildi! Ideāla vieta Islama Mošejai! Vieta perfekta! Pats Rīgas centrs! Blakus Centrāltirgus, dzelzceļa stacija! Super! Allah agbar!

  2. Nu pēc kā izskatās šis Revolūcijaa laikmeta Sovetskij cirk!? Viņu vajag nojaukt! Noslaucīt no zemes virsmas! Nedaudz ārpus Rīgas centram ir pa pilnam brīvas teritorijas, kurās uzcelt jaunu cirku! Ja kautkādai daļai iedzīvotāju viņš tik ļoti vajadzīgs! Un šīs esošās, Vecās, Neglītās būves vietā, Uzcelt plašu, skaistu Latviešu kultūras centru! Protams bez Kazino, bez Striptīz bāriem, intīmo pakalpojumu firmelēm un beigu beigās Nedod Dievs nākotnē Musulmaņu Mošejām! Iedomājieties! Šī vecā būve būs novilkta līdz traģiskam stāvoklim, kamēr atbrauks kāds Šeihs/ Muhamed un nopirks visu ar atkritumu konteineriem! Un uzbliezīs Lielāko Mošeju Baltijā! Ar zaļiem torņiem, smailēm ar sagāzušos mēnesi galotnē! Tas viss ir reāli iespējams! Neticiet? Latvieši izmirst! Mēs paliekam ar vien mazāk un mazāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+