Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
13. oktobris, 2015
Drukāt

Druķis: trīs mācību iestādes Latvijā lēnā garā brūk

Foto - www.tavanakotne.lvFoto - www.tavanakotne.lv

Latvijā līdz šim ir atklātas trīs mācību iestādes, kas ir daļēji bīstamas un lēnā garā brūk, otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) vadītājs Pēteris Druķis.

Bīstami defekti konstatēti Cēsu mūzikas skolas, Pļavnieku vidusskolas Rīgā, kā arī Latvijas Biznesa koledžas Rīgā ēkas.

Druķis uzsvēra, ka par viņa vadītā biroja speciālistu konstatētajiem defektiem, apsekojot minētās ēkas, informēti attiecīgo mācību iestāžu vadītāji.

Savukārt Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs attiecībā uz situāciju Pļavnieku vidusskolā, raidījumam norādīja, ka nedrošas ir trīs šīs mācību iestādes kāpņu telpas, bet ēkas tehniskais stāvoklis apdraudējumu nerada. Viņš apgalvoja, ka bērni var turpināt mācības šajā skolā, un viņu dzīvībai briesmas nedraud.

Burovs arī uzsvēra, ka visas trīs nedrošās kāpņu telpas ir slēgtas un netiek izmantotas.

Tāpat Druķis norādīja, ka Būvniecības valsts kontroles birojs ir izveidojis interaktīvo karti, ar kuras palīdzību katrs iedzīvotājs var uzzināt, kuras ēkas ir bīstamas.

Šogad kopumā plānots pārbaudīt 2000 ēku visā Latvijā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka BVKB izveidojis pārbaudīto publisko ēku digitālo karti, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli.

Ēku vērtējumam kartē izmantots tā saucamais “luksofora principu” – visi objekti kartē ir trīs krāsās – zaļā, dzeltenā un sarkanā. Ar zaļu krāsu atzīmētās ēkas ir teicamā vai labā stāvoklī, un tās var droši ekspluatēt, ar dzeltenu – ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, un to drošība jāuzlabo, bet ar sarkanu – bīstamie objekti, kas nav droši cilvēkiem, tāpēc to ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

No 882 kartē redzamajiem objektiem 828 ēkas atzīmētas ar zaļu, bet 47 – ar dzeltenu. Savukārt septiņi objekti ir bīstamā stāvoklī, tāpēc iekrāsoti sarkani.

BVKB darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+