×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Drūma statistika: Latvijā otrs straujākais iedzīvotāju skaita kritums ES (9)

Foto LETAFoto LETA

Latvijā pērn bija otrs lielākais iedzīvotāju skaita kritums Eiropas Savienībā (ES) aiz Lietuvas, liecina ES statistikas departamenta “Eurostat” piektdien publicētie dati.

Saskaņā ar tiem mūsu valstī pērn, rēķinot uz tūkstoš iedzīvotājiem, dzīvojošo skaits saruka par 8,7‰. Lielāks kritums bijis Lietuvā, kur iedzīvotāju skaits samazinājās par 11,3‰.

Nedaudz mazāks nekā Latvijā iedzīvotāju skaita samazinājums pērn reģistrēts Horvātijā (-8,2‰), Bulgārijā (-6,7‰), Grieķijā (-6,0‰) un Rumānijā (-5,6‰).

Kopumā iedzīvotāju skaita kritums pērn reģistrēts 11 ES dalībvalstīs, bet 17 bloka zemēs tas pieauga.

Lielākais kāpums bijis Luksemburgā (+23,3‰), Austrijā (+14,4‰), Vācijā (+11,8‰), Maltā (+11,7‰), Zviedrijā (+10,6‰), Dānijā (+8,4‰) un Beļģijā (+7,2‰).

Igaunijā iedzīvotāju skaits pērn salīdzinājumā ar 2014.gadu palielinājies par 2,0‰, tomēr statistiķi norāda, ka šie dati ir jāvērtē piesardzīgi, jo ir mainīta aprēķina metode.

Kopumā ES pērn iedzīvotāju skaits palielinājās par nepilniem diviem miljoniem cilvēku jeb 3,5‰ un šā gada 1.janvārī blokā dzīvoja 510,056 miljoni cilvēku.

“Eurostat” dati liecina, ka Latvijā šā gada sākumā bija 1,969 miljoni iedzīvotāju, kas ir 0,4% no ES iedzīvotāju kopskaita. Arī Slovēnijā dzīvoja 0.4% no bloka iedzīvotājiem. Mazāks iedzīvotāju īpatsvars bijis Luksemburgā un Maltā (0,1%), Kiprā (0,2%) un Igaunijā, kur mītošie 1,3159 miljoni cilvēku veido 0,3% no ES iedzīvotāju kopskaita.

1.janvārī 16,1% bloka iedzīvotāju mita Vācij ā, kam pēc iedzīvotāju īpatsvara sekoja Francija (13,1%), Lielbritānija (12,8%), Itālija (11,9%), Spānija (9,1%) un Polija (7,4%). No atlikušajām ES dalībvalstīm deviņās iedzīvotāju skaits ir 1,5-4% no ES iedzīvotāju skaita, bet 11 valstīs to īpatsvars ir mazāks par 1,5%, tostarp Lietuvā, kur dzīvo 2,8886 miljoni cilvēku jeb 0,6% no visiem ES iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāda drūma statistikā?! Dombrovska veiksmes stāsts!

 2. drūmi ir tas, ka gudrie nevairojas. Laikam jau kādam izdevīgi, jo tie muļķus neievēl…………….diemžēl vēlēšanas ir tik tik ilgi, cik ilgi ir valsts…………………………………………………..

 3. Visu laiku par to runā,cipari parāda,ka ar katru gadu paliek aizvien trakāk,bet,no valsts puses tas tiek apzināti darīts- graut,graut un vēlreiz graut. Par bēgļiem mēs domājam,kā izdzīvos vai vispār var izdzīvot,bet,turpretī mēs savas valsts bērnam maksājam 11 EUR,tas viss ir normāli….. Kad maksās par vienu bērnu vismaz 300 EUR, kad pabalsti būs pietiekoši arī tiem,kuri nopelna mazas algas,tad arī dzimstība būs cita,nebūs jāvaimanā.ka valsts izmirs.

 4. Reāli stāvoklis ir vēl drūmāks,jo cik strādā ārpus valsts un nodokļi iet tai valstī,kur ir darbs.Valdībā ir jāstrādā cilvēkiem ar valstisku ,ne kosmopolītu domāšanu.

 5. Bet valdības algas vien aug un aug (laikam labi strādā ?)

 6. NE NU SMIEKLIGI PAT LASIT ! BERNU NAV ,BET NO KURIENES TIE BERNI RADISIES ,JA VALSTI NAV NEKADU PERSPEKTIVU UN TIE KAM VARETU BUT BERNI ,UZ ARZEMEM PROM LAIZ .VISU SALAUST UN IZPOSTIT IR DAUDZ VIEGLAK ,NEKA SAKT DOMAT AR GALVU UN CELT

 7. Jauki ,tā turpināt un pēdējais izslēgs lidostā gaismu.
  Ir pamestas pilsētas ,te būs pat pamesta valsts ,jā nu tikai tie zagļi ,parazīti valsts ierēdņi paliks .

 8. Patiesība ir krietni vien prozaiskāka – Latvijas, Lietuvas un zināmā mērā arī Igaunijas (drusku mērenāk) iedzīvotāju neizglītotība, neinformētība un organizēšanāš spējas, kas pieļāva ka šeit tiek ieviests un uzturēta stulba nodokļu politika – kā pirmajām (izņemot pāris sīkus ofšorus) valstīm pasaulē atcēla progresīvo ienākuma nodokli, lai it kā ātrāk koncentrētu kapitālu – visas varas partijas kopš Latvijas ceļa, LPP, ZZS, TP, JL, Vienotības un SC vairakums barojāš no tiem, kas pārpumpēja naudu no varuma latviajs iedzīvotaju savās nedaudzajas kabatās, un sponsorēja velešanu iznākumu – un arī nav šo stulbo nodokļu istēmu atcēluši. No ES vai pārokeāna valdībām neviens nespieda to ieviets, vien daži bāleliņi uzķērās uz atsevisķu ārzemju avantūriisti “ieteikumiem”. Citur Eiropā, ari ASV progresīvasi nodoklis ir – un nekas – dzīvo, attīstās, dzimstība OK. Bet te – pašu vietējo biznesmenīšu tuvredzības dēļ savu biznesa vidi sagrāva…

 9. Un tas nav dabas process, bet apzināta saldūdens bagātu zemju tīrīšana no iezemiešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+