Latvijā
Politika

Monika Zīle: Pasviests rieciens no kungu galda badacietējiem…2


Monika Zīle
Monika Zīle
Foto: Timurs Subhankulovs

“Ubaga dāvanas nesasniedz devēja mērķi, tās tikai vairo nabadzību.” Fjodors Dostojevskis

 

Valdošā koalīcija, aizstāvot pašas pieņemto partiju finansējumu no valsts budžeta, izrāda apbrīnojamu degsmi un saliedētību un diskusijās par šo jautājumu netieši apstiprina: Saeimā vēl neiebalsoto naudu jau ierakstījuši politisko mērķu īstenošanas tāmēs. Atlikt parlamenta vēlēšanās noteiktu robežu sasniegušo politisko spēku turības vairošanu līdz 14. Saeimai būtu gandrīz kā nogriezt bez anestēzijas labo roku.

Šķidri aizplīvurotos tekstos augstāko rangu runasvīri liek saprast, ka, drusciņ apgriežot sev iepriekš plānoto finansējumu, koalīcija taču ir ieklausījusies tautas balsī un upurē veselu miljonu eiro sabiedrisko mediju vajadzībām.

Vārdu sakot, pasviests rieciens no kungu galda badacietējiem, kuru prasības budžeta veidošanas laikā nav sadzirdētas.

Miljons eiro, bez šaubām, ir laba nauda. Taču gan Latvijas Radio, gan Latvijas Televīzijā jau ilgi krājušās un par neatliekamām kļuvušas problēmas, kuru risinājumam šīs summas abiem nepietiek, lai cik “taisnīgās” proporcijās kāds censtos partiju dāvinājumu skaldīt.

Nav brīnums, ka, mēģinot katram pierādīt savu vajadzību prioritāti, uzvirmo publiskas domstarpības, un šajā gadījumā tās pazemo sabiedriskajos medijos strādājošos. Būtībā viņus noniecina tie, kuru interesēs ir stiprināt sabiedrisko mediju tehnisko un profesionālo pamatu. Skumji, ka valdošā koalīcija to nesaprot.

Taču laikam jābeidz brīnīties par politiķu īsredzību. Nupat premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) samulsināja ar tālrādes ekrānā izskanējušu atziņu: veselības nozares finansējumam esot jābūt caurskatāmākam un vajadzētu kādu nopietnu jomas auditu.

Ak debestiņ, cik svaiga ideja! Bezmaz mute vaļā izdzirdot.
Saistītie raksti

Par veselības aprūpē ieguldīto miljonu pieskatīšanas vajadzību jau kopš valsts neatkarības atgūšanas runā politiskā opozīcija, sabiedriskās organizācijas, pacienti, masu saziņas līdzekļi un arī medicīniskais personāls. Lai gan vēlamie procenti no IKP nav sasniegti, nozarē guldītie miljonu miljoni, šķiet, aizvien iekrīt kosmosa melnajā caurumā un kārtējais ministrs turpina priekšgājēja mantru: naudas nav.

Liekas, Veselības ministrijas štats nav no mazajiem. Nebūtu pārāk sarežģīti vienreiz atrotīt piedurknes un izsekot, kā lielo slimnīcu valdes un mazāko apvienību spices iemanās budžeta piešķīrumu izlietot tā, lai medicīnas māsas un sanitāri nedabūtu valdības solīto algu pielikumu. Tur jāiztiek ar drupačām no vietējo kungu galda.

LA.lv
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kazākam arī Saeimas opozīcijas atbalsts
3 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 13. decembrī
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1709. gada 13. decembrī. Pulvera pagraba eksplozija Rīgā 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Valsts kontrole: Zemkopības ministrija tīši izsaimniekojusi Latvijas kūdras purvus 4
3 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
“Latvijas valsts meži” noraida Valsts kontroles pārmetumus par kūdras atradņu zemes nomas maksām
22 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV novembrī kļūst par 2. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Labāku par Krišjānīša valdību nemaz nevar vēlēties 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VID apturējis noziedzīga grupējuma darbību, kas legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus
52 minūtes