Latvijā
Novados

Drustu iedzīvotāji pasmejas un autoceļa “vagās” sastāda kartupeļus 16

Drustu iedzīvotāji pasmējušies par ceļu stāvokli Latvijā un autoceļa Rauna (Vidzemes šoseja)—Drusti—Jaunpiebalga vagās iestādījuši kartupeļus, liecina publicētais video “youtube”.

“Šis ceļš ir dzīvības un saimnieciskā artērija Drustu pagasta iedzīvotājiem, pa kuru tie var nokļūt līdz bankomātam, izglītības iestādēm, uz tuvāko slimnīcu brauc Jaunpiebalgas ātrās palīdzības brigāde, kursē satiksmes autobuss Rīga-Jaunpiebalga-Rīga. 13.marta vakarā autobuss iestrēga dubļos “autoceļa” P29 25.kilometrā,” vēsta vietējie iedzīvotāji.

P29 autoceļš ir Latvijas reģionālais autoceļš, kas savieno autoceļu A2 netālu no Raunas caur Drustiem ar Jaunpiebalgu. Autoceļa garums ir 31,8 km, kas lielākajā daļā klāts ar grants segumu, izņemot 1,6 km asfaltētu posmu Drustu ciemā. Autoceļš šķērso Raunas, Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas novadus.

“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova aģentūru LETA informē, ka tāpat kā uz lielākas daļas ceļu ar grants segumu, arī uz šī ceļa līdz ar atkusni ir iestājies šķīdonis un ceļš ir uzrūdzis. Autoceļam Rauna – Drusti – Jaunpiebalga šīs problēmas ir vērojams ne tikai Jaunpiebalgas galā. Grūtāk izbraucamajās vietās un iesēdumos valsts AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” vakar un šodien iebēris šķembas.

Šogad šim valsts reģionālajam autoceļam ir paredzēta seguma atjaunošana posmā no Vidzemes šosejas līdz Lubūža ezeram. Pašlaik notiek iepirkuma procedūra.

Saistītie raksti

Kā aģentūrai LETA skaidroja Raunas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Neimanis (“Rauna”), pašlaik ceļa apsaimniekotājs ir izdarījis visu, kas tā spēkos, taču “tas nav risinājums, tikai šī brīža problēmas noslāpēšana”.

Neimanis arī atzīmēja, ka iedzīvotāju iniciatīva, publicējot video, kurā tie izbraukātajā ceļā stāda kartupeļus, vēršot uzmanību uz tā slikto stāvokli, ir labs piemērs, lai pieprasītu LVC pacelt Drustu ceļa atjaunošanu augstāk tā prioritāšu sarakstā.

LA.lv