×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Druvienas Silmačos saulgriežus ielīgos jau no 18. jūnija

Foto: Druvienas cilts FB konts.Foto: Druvienas cilts FB konts.

Druvienas Silmačos tieši Jāņu vakarā pēc 30 gadu pārtraukuma atkal jandalēs Rūdolfa Blaumaņa jestrās komēdijas “Skroderdienas Silmačos” varoņi, bet neilgi pirms tam, 18.-20. jūnijā, “Druvienas cilts” aicina gatavoties un svinēt Vasaras saulgriežus.

Līgo ir auglības laiks, dabas kulminācija, pāreja no pilnzieda uz pilnbriedu, no pavasara uz vasaru. Stiprākais laiks, kad diena visgarākā un nakts visīsākā. Kad darbs dzen darbu nav laika slinkot, jāsteidz sakopt māju, izlikt meijas, noravēt dārzu… un kad nozīmīgākā svētku daļa ir svētku gaidīšanas laiks.

Tā kā ir daudz darbu, kurus jāpaspēj izdarīt līdz Jāņiem, “Druvienas cilts” 18. un 19. jūnijā aicina apgūt svētku praktiskās iemaņas un gatavoties svētkiem – izzināt Saulgriežu nakts rituālus un to nozīmes, apgūt līgo dziesmas, izzināt augu maģiju, burvību un varenību, mācīties siet sieru, gatavot medalu, pīt ziedu vaiņagus, virtenes un pīnes, veidot uguns lāpas, uguns skulptūras, ugunsratu un ugunskurus, būvēt zaķīšu pirtiņas.

Būs arī mūsdienīgāki papildinājumi senajiem ritiem: Evita Eglīte palīdzēs ievibrēt sievišķību ar mandalu dejām, bet Andžejs Reiters – iegriezt vīrišķos spēkus ar cīņas elementiem.

20. jūnijā plkst. 18 sāksies saulgriežu ielīgošana Silmačos, kopā ar Vītolu ģimeni kurot ugunskurus un ugunsplostus, veidojot deviņu Sauļu vārtus, izstaigājot baskāju takui un aplīgojot kaimiņus, dejojot latvju dančus un dziedot līgotnes, bet rīta stundā – zāļu sievas Līgas Reiteres meistarklase.

Rīkotāji aicina līgotājus ierasties svētku tērpā vai baltā kreklā, kā arī paņemt līdzi lāpu lāpu gājienam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+