×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Druviete aicina pedagogus nogaidīt līdz maija beigām, pirms rīkot akcijas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pirms jaunās valdības pirmās sēdes.

Līdz maijam Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavos ziņojumu valdībai, kurā atkārtoti prasīs segt ministrijas šā gada budžetā esošo 2,5 miljonu eiro iztrūkumu pedagogu atalgojumam, šodien tiekoties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), informēja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

“Ja maija beigās šīs naudas nebūs, jums būs pilnas tiesības rīkoties, kā arodbiedrībai pienākas. Tagad man jums ir viens lūgums – ļaujiet strādāt. Pagaidām man ir pārliecība, ka mēs šos līdzekļus dabūsim,” teica ministre.

Runājot par jauno pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli, Druviete informēja, ka ministrijas darba grupa aktīvi strādā pie tā izveides. Ministre arī norādīja, ka nākamais mācību gads ir paredzēts modeļa aprobācijai.

Druviete piebilda, ka pagaidām nākamajā mācību gadā pedagogiem ir garantēta darba samaksa – 420 eiro par likmi. “Tā ir summa, par kuru arodbiedrība un iepriekšējā valdība vienojās. Šī summa valsts budžetā ir rezervēta. Un līdz ar to šis algu pieaugums būs, bet, protams, tas joprojām ir nepietiekams,” sacīja politiķe.

Tāpat ministre minēja, ka dažādām jaunajām politikas iniciatīvām 2015.gadam ministrija plānojusi prasīt aptuveni 30 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka LIZDA valdībai pārmet tās pasīvo rīcību saistībā ar pedagogu atalgojuma modeli un maijā varētu rīkot protesta akcijas. 24.februārī paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem arodbiedrības pārstāvji uzsvēra, ka pedagogi ir radikāli noskaņoti un nav apmierināti, ka jaunā valdība nav sākusi efektīvu darbu nedz pie jauna pedagogu darba samaksas modeļa, nedz pie samaksas paaugstināšanas grafika.

Druviete šodienas sēdē bija solījusi prezentēt jauna pedagogu atalgojuma modeļa variantus un iespējamo darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Solīto gan LIZDA nesadzirdēja, jo darbu pie minētā modeļa un grafika izstrādes IZM veidotā darba grupa sāka vien pirmdien, 17.martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jau rakstiju savas domas par šo algu jautājumu!!! Taču rodas jaunas domas: KĀPĒC SKOLOTĀJIEM VIENMĒR kaut kas ir JĀSAPROT, kaut kas JĀGAIDA, jāļauj kaut kam STRĀDĀT, uz kaut JĀCER un rezultātā viņus vienkārši “piekāš” kā pērnos ežus????????? KĀPĒC BIJA “JĀREFORMĒ” izglītības sistēma uz SLIKTĀKO VARIANTU??? KĀPĒC JĀNOLIEK LAUKU SKOLU SKOLOTĀJI UZ ZEMĀKĀ ATALGOJUMA PLAUKTA, tai pat laikā pieprasot tādu pašu izglītību kā augsto atalgojumu saņēmējiem pilsētās??? Līdz 2015.gadam vēl ir JĀNODZĪVO AR GRAŠIEM KABATĀ UN JĀMĒĢINA UZTURĒT UN SKOLOT SAVI PERSONĪGIE BĒRNI, JĀDOMĀ PAR APĢĒRBU EJOT UZ DARBU… VISS mūsu valstī maksā ĻOTI DĀRGI, salīdzinoši ar citām Eiropas valstīm!??? TIKAI MŪSEJIE PIEMIRSUŠI MAKSĀT PAR DARBU KĀ CITĀS EIROPAS VALSTĪS… DOMĀJU, ka pedagogiem VAJAG IET 12.MAIJĀ UN NEKO NEGAIDĪT – KATRA DIENA IR LIELĀ VĒRTĒ!? Varbūt Druvietes kundze nāk ar labiem nodomiem, TAČU LAIKA VIŅAI NAV NEMAZ – nāks jauna valdiba un viss izplēnēs gaisā kā dūmi!??ATKAL UZMETĪS un PĒC TAM IZSMIES PAR UZTICĒŠANOS!??? GARANTA NEKĀDA!?!

  2. Manā mazpilsētas skolā septembrī par likmi maksāja 307 Ls uz papīra….Blakus lauku skolās 275 Ls. Par klases audzināšanu nemaksā vispār, par burtnīcu labošanu tāpat. Lielās pilsētās skolotāji var saņemt daudzmaz normāli, jo var savākt stundas divām likmēm un debīlā sistēma- “nauda seko skolēnam”strādā viņu labā. .Administrācijas ir apbižotas tikai mazajās lauku skoliņās, pārējās dzīvo tīri labi. Tik netaisnīgu sistēmu mums vēl sola līdz 2015.gada 1.septembrim!

  3. Kā tad – līdz maijam, un tad , kurš ņems galvā skolotājus, kas streiko skolēnu brīvlaikā?

  4. Vai viņa ir traka vai izliekas – 420 euriki, tas tak nepilni 300Ls uz papīra?!?!?!! . Vai ar tādu naudu var izdzīvot Latvijā. Nu nē mīļie skolotāji – vairs nedrīkst apstāties. Man dzīvē šai laimējies ļoti, ka vienmēr bijuši kolosāli Skolotāji – Aija Šnevele, Tamāra Buliņina, Aija Pavāre, Anna Tropa, sk. Meirāne, Dzidra Ruciņa, Jānis Ādamsons, sk. Juste, Jānis Zemļickis, Anna Pommere, Dzintra Ostrovska (laikam Saverasa) Anna Ābola. Irēna Hartmane, Anna Runce. Piedodiet, kurus aizmirsu. Nebiju paimeitene. Bet dzīvei pamatu deva. Tāpēc es vienmēr atbalstu skolotājus viņu centienos. Kāpēc valdība atļaujas viņus spīdzināt, ar gadiem nicināt.

Draugiem Facebook Twitter Google+